Stoły na wesele – okrągłe czy prostokątne?

Stoły na wesele – okrągłe czy prostokątne?

Jakie stoły na wesele wybrać? Okrągłe czy prostokątne? Tę kwestię warto ustalić na początku przygotowań do ślubu. Nie na każdej sali będziecie mogli wybrać wymarzony kształt stołów. Lokal musi być dobrej wielkości i dysponować odpowiednią ilością stołów. Wybór stołów wpływa także na to, w jaki sposób rozsadzicie gości i jak ostatecznie będzie wyglądać dekoracja sali weselnej. Podczas podejmowania tej decyzji warto wziąć pod uwagę stylistykę całej uroczystości. Kwestia wyboru kształtu stołów wpływa więc na wiele innych przedślubnych decyzji. Jakie są wady i zalety okrągłych oraz prostokątnych stołów?

stoły na wesele

Stoły na wesele – okrągłe czy prostokątne?

 

Prostokątne stoły na wesele – plusy

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. To wybór, który pasuje do każdego stylu uroczystości i sprawdzi się na każdej sali weselnej. Prostokątne stoły sprzyjają integracji gości, bo zmieści się przy nich więcej gości. Zmieści się też większa ilość przekąsek, napojów i dekoracji. Na prostokątnych stołach najwygodniej jest umieścić winietki – aby każdy z gości wiedział, gdzie ma usiąść.

Prostokątne stoły na wesele – minusy

Przy tradycyjnych stołach dostęp do jedzenia jest nieco utrudniony i często trzeba prosić innych o pomoc lub sięgać po to, co akurat jest pod ręką. Prostokątne stoły są też zwykle mniej eleganckie od okrągłych i zawsze ktoś będzie poszkodowany, siedząc przy końcu blatu, z dala od innych. Trudno jest także porozmawiać w większym gronie.

Okrągłe stoły na wesele – plusy

Od pewnego czasu przestały być kojarzone z weselami, które znamy z amerykańskich filmów i coraz częściej pojawiają się także u nas. Pary Młode decydują się na nie ze względu na elegancki wygląd i wyjątkowość. Często doskonale uzupełniają ślubne dekoracje, mają duży potencjał aranżacji. Okrągłe stoły mogą stanowić zaskoczenie dla niektórych gości i, dzięki temu, wyróżnią stylizację ślubu na tle innych uroczystości. W ich przypadku macie też możliwość wyboru pomiędzy szwedzkim stołem a umieszczeniem przekąsek na stołach. Stoły okrągłe możecie przyozdobić winietkami, ale także z nich zrezygnować i ponumerować każdy z nich, a nazwiska gości umieścić na tablicy i przypisać do odpowiednich numerów stołów.

Okrągłe stoły na wesele – minusy

Nie wszystko się na nich zmieści, więc dodatkowo warto pomyśleć o szwedzkim stole. Przy dużej liczbie gości będziecie potrzebować naprawdę sporej powierzchni na sali, by wszystko odpowiednio rozmieścić. Problem może także stanowić rozsadzenie gości, gdyż okrągłe stoły nieco separują od siebie gości, w przeciwieństwie do tradycyjnych, przy których ludzie chętniej się przemieszczają. Ten wybór generuje też większe koszty dekoracji, gdyż na każdym stoliku powinny znajdować się kwiaty lub inne ozdoby.

Jakie stoły na wesele wybierzecie? Okrągłe czy tradycyjne?

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

KOMENTARZE: 1

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).