• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Suknia ślubna – 6 podstawowych fasonów

Suknia ślubna – 6 podstawowych fasonów

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej nie jest prosty. Suknia ślubna musi nie tylko odpowiadać gustowi Panny Młodej, ale także pasować do jej figury. Tylko wtedy przyszła żona wzbudzi zachwyt i wzruszy najbliższych swoim wyglądem.

Suknia ślubna bez wątpienia powinna być dobrana do sylwetki Panny Młodej. Fason sukni ślubnej musi pasować do wzrostu i figury kobiety. Nie bez znaczenia są także jej kształty i włosy. Odpowiednio dopasowana suknia ślubna musi podkreślać i eksponować zalety sylwetki Panny Młodej, a skrywać jej mankamenty.

  • Panna Młoda o szerokich ramionach nie może założyć sukni na ramiączkach i dekoltem „w łódkę”.
  • Osoba niskiego wzrostu na pewno nie może założyć sukni z szerokim dołem.
  • Jeżeli chcemy uzyskać smukłą i wydłużoną sylwetkę, wybierzmy tę, która jest dopasowana od góry do bioder.

Model sukni ślubnej

Podpowiadamy, jaki fason sukni pasuje do budowy ciała Panny Młodej:

Suknia ślubna w literę „A” – to model sukni, która pasuje zarówno dla pań wysokich i szczupłych, jak i dla Pań niskich i krępych. Suknia ślubna typu „A” zwykle jest jednoczęściowa, czasem składa się z gorsetu i spódnicy. Górna część jest dopasowana i podkreśla biust. Na wysokości bioder lekko się rozszerza tworząc literę A. Jest to model uniwersalny i „bezpieczny”, często wybierany przez panie o okrąglejszych kształtach.

Suknia ślubna typu „Księżniczka”(Princessa) – najbardziej popularny i najczęściej wybierany model sukni ślubnej. Suknia ta jest dopasowana do biustu i talii, często z odkrytymi ramionami. Od talii suknia ślubna rozszerza się przypominając kształtem te z dworów królewskich. Francuskie cięcia idealnie modelują sylwetkę, zaznaczając talię, jednocześnie ją wyszczuplając, ukrywają także puszyste biodra i pośladki.

Suknia ślubna typu „Empire” – charakterystyczne dla tej sukni jest odcięcie pod biustem zwykle odznaczone pasem z koronek lub kryształków, swobodnie spływa ku dołowi. Ten model sukni świetnie nadaje się dla pań oczekujących dziecka, ponieważ pozwala na ukrycie brzuszka. Empire bardzo dobrze wygląda na kobietach szczupłych, ale także tych troszkę niższych, gdyż długa linia sukni i podniesiona talia optycznie dodają kilka centymetrów.

Suknia ślubna typu „Syrena” – ten model sukni powinny wybierać panie o nieskazitelnych kształtach i płaskim brzuchu, ponieważ suknia jest dopasowana aż do kolan, po czym gwałtownie się rozszerza. Panna Młoda wygląda oszałamiająco pod warunkiem, że ma figurę modelki.

Komplet klasyczny – składa się z gorsetu i spódnicy. W tym modelu najlepiej wyglądają Panie średniego wzrostu i te wysokie, o zarysowanej talii.

Suknie ekstrawaganckie – do tego typu zaliczamy suknie o nietypowych krojach, wykonane z nietypowych materiałów, o kolorze innym niż biały lub z dodatkami nietypowymi dla sukni ślubnej. To rozwiązanie dla odważnej Panny Młodej ceniącej indywidualność i oryginalność.

Suknia ślubna z dodatkami

Po wyborze odpowiedniej kreacji, należy dobrać pasujące dodatki, takie jak welon czy wianek, buty, biżuteria czy bukiet.

Warto pamiętać o tym, co niektóre dodatki symbolizują. Welon miał chronić Pannę Młodą przed „urokami”, tak zwanym „złym spojrzeniem”, a wianek stał się symbolem dziewictwa.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu