• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Suknia ślubna – pierwsze poszukiwania

Suknia ślubna – pierwsze poszukiwania

Wybór sukni ślubnej spędza niejednej Pannie Młodej sen z powiek. Od dziecka wyobrażała sobie, jak ta jedyna i wymarzona suknia ślubna powinna wyglądać, gdy będzie szła w niej do ołtarza, a tren i przezroczysty jak mgiełka welon, będą sunąć za nią.

Poszukiwania sukni ślubnej najczęściej rozpoczynają się od przeglądnięcia setek stron internetowych. Wyobrażenia sukni zaczynają się powoli krystalizować – fason, kształt, kolor. Wybrane zdjęcia zapisywane są w ulubionym katalogu „wymarzona suknia ślubna” i można już zacząć myśleć o pierwszych przymiarkach.

Poszukiwanie sukni ślubnej

Przed wizytą w salonach dobrze jest umówić się na spotkanie. Unikniemy sytuacji,że przymierzalnie będą zajęte i w jednym miejscu stracimy niepotrzebnie za dużo czasu. Dobrze jest również zabrać zaufanego doradcę, który szczerze i bez fałszywej uprzejmości, powie, w czym naprawdę jest nam do twarzy. Takim doradcą może być świadkowa, siostra, mama, przyjaciółka czy konsultant ślubny.
Wizyta najczęściej rozpoczyna się od przeglądania katalogów z sukniami, wybrane modele przenoszone są do przymierzalni, gdzie sprawnie zajmie się nami ekspedientka. Jej rola jest również niezwykle ważna. Po pierwszej przymierzonej sukni może okazać się, że styl, który wydawał się nam najbardziej odpowiedni, zupełnie nie pasuje do naszej figury, urody itp. I wtedy właśnie dobrze jest zdać się na fachową pomoc. Często pomysły ekspedientek są strzałem w dziesiątkę. A suknia ślubna, której w ogóle nie zauważyłyśmy na wieszaku, na nas wygląda bajkowo.

Suknia ślubna w odpowiednim fasonie

Przymiarka sukni ślubnej

Przymiarka sukni powinna odbyć się w miłej atmosferze, ekspedientka powinna poświęcić nam całą swoją uwagę i czas. Niedopuszczalna jest sytuacja, aby odmówiono nam przymiarki konkretnej sukni. Nie powinno być również żadnych problemów, aby wrócić jeszcze raz i jeszcze raz zmierzyć wybrany model, by utwierdzić się w wyborze.

Wybór sukni ślubnej

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru i wpłatą zaliczki, dobrze jest sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonana suknia ślubna, czy jest dostatecznie lekka i wygodna, żeby przetańczyć w niej całą noc? Czy ramiączka za bardzo się nie wbijają? Czy koronka nie pozostawia zaczerwienia na skórze? Oczywiście drobne elementy będą dopasowane tuż przed ślubem, ale jeśli już teraz mamy wrażenie, że nie możemy zrobić jednego kroku, to niewątpliwy znak, że trzeba szukać dalej. Najczęściej, kiedy znajdziemy tę właściwą, wymarzoną suknię, pojawia się przekonanie, że to właśnie TA! suknia ślubna.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu