• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Suknia ślubna szyta na miarę

Suknia ślubna szyta na miarę

Przeżywając ceremonię szycia i współtworząc kreację ślubną niejako dorastamy do bycia żoną, świadomą partnerką życiową swojego męża. Z każdym naszywanym haftem, z każdą przymiarką.

Ceremoniał szycia sukni ślubnej jest niepowtarzalny. Tę najważniejszą suknię nakładamy właściwie raz w życiu. Dlatego wiele kobiet uważa, że suknia ślubna nie powinna pochodzić z supermarketu, salonów ślubnych czy komisu, lecz być uszyta z myślą o konkretnej Pannie Młodej i tylko dla niej. Nikt inny nie powinien jej dotykać i nosić.

Dlaczego warto uszyć suknię ślubną?

Suknia ślubna stworzona wedle indywidualnego projektu z pewnością będzie niepowtarzalna. Sam czas jej szycia jest okresem wyjątkowym, pełnym wspomnień.

Panna Młoda z pewnością na całe życie zapamięta przymiarki, rady Mamy, aby nieco bardziej wydłużyć tren, kolejne naszywane hafty i zdobienia, uwagi projektantki, aby dekolt zrobić w serduszko… Takich wspomnień nie da zakup gotowej sukni ślubnej. A przecież o wspomnienia tutaj chodzi, o uczucie intymności, wyjątkowości i uczucie tworzenia.

Suknia ślubna szyta przez krawcową najszybciej odda charakter i osobowość Panny Młodej, dlatego tak ważne są spotkania, na których omówicie wygląd i fason kreacji, wybierzecie materiał, dodatki, zostanie ściągnięta z Was miara. Krawcowa zasugeruje z pewnością odpowiedni model, podpowie, w jakim kroju będzie Wam najlepiej, połączy te elementy podczas szycia sukni, o których zawsze marzyłyście.

Suknia ślubna spod ręki krawcowej

Tak jak każda z nas jest jedyną w swoim rodzaju osobowością, tak każda z nas powinna mieć suknię, która jest tylko jej. Być może suknia ślubna jest jedną z najintymniejszych rzeczy, które pokazujemy publicznie.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było salonów z gotowymi sukniami ślubnymi czy też komisów z używanymi kreacjami. Każda Panna Młoda szyła suknię. Suknia ślubna miała być jedyna, uszyta z tkanin na tę szczególną okazję wybranych, według fasonu zaprojektowanego specjalnie dla niej.

Wróżba dostatku

Według tradycji Panna Młoda nie może sobie sama uszyć sukni ślubnej, musi to zlecić krawcowej, która powinna w szwach zaszyć okruszki chleba oraz odrobinę cukru, co ma wróżyć Młodej Parze dostatek na nowej drodze życia.

Ile przed ślubem?

Szycie sukni ślubnej należy rozpocząć przynajmniej trzy miesiące przed ślubem. Jeśli przyszła Panna Młoda spodziewa się dziecka, to przymiarki przesuwa się na 3 tygodnie przez terminem ślubu. Należy przygotować się na przynajmniej trzy „przymiarkowe” spotkania, z czego dwa ostatnie najlepiej już w butach, w których udacie się do ołtarza (by długość sukni była odpowiednia).

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu