• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Co świadkowie muszą mieć przy sobie na ślubie?

Co świadkowie muszą mieć przy sobie na ślubie?

Rola i obowiązki świadka sprawiają, że ślub może być dla niego źródłem stresu. Poza organizacją wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego, pomocą w wyborze ślubnego stroju czy wreszcie dbaniem o zabranie na uroczystość obrączek, każdy ze świadków musi pamiętać o posiadaniu ważnych dokumentów.

Co świadkowie muszą mieć przy sobie na ślubie kościelnym?

Świadkowie nie muszą być osobami wierzącymi, mogą być nawet przedstawicielami innej religii. Jedynym wymaganym dokumentem, jaki muszą mieć przy sobie na ślubie, jest dowód osobisty lub paszport, z którego ksiądz będzie mógł spisać dane osobowe. Odbywa się to tuż przed ślubem lub zaraz po jego zakończeniu. Świadkowie muszą być pełnoletni i złożyć podpis na specjalnym dokumencie. Stan cywilny nie ma znaczenia. Niestety, świadkami nie mogą być osoby głuche, niewidome lub nieme.

Co świadkowie muszą mieć przy sobie na ślubie cywilnym?

W przypadku ślubu cywilnego obowiązują dokładnie takie same zasady. Świadkowie muszą być osobami pełnoletnimi i mieć ważny dowód osobisty lub paszport. W przypadku obcokrajowców, konieczna jest obecność tłumacza. Świadkowie powinni pojawić się dwadzieścia minut przed rozpoczęciem ceremonii, by podpisać akt małżeństwa. Płeć świadków nie ma znaczenia, choć zwykle jest to jedna kobieta i jeden mężczyzna.

Przed ślubem upewnijcie się, że świadkowie mają przy sobie ważne dokumenty!

fot. pixabay.com

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu