• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Tablica ślubnych inspiracji – organizacja ślubu i wesela

Tablica ślubnych inspiracji – organizacja ślubu i wesela

Tablica ślubnych inspiracji to doskonały pomysł, od którego warto zacząć planowanie ślubu. Kolory, motywy przewodnie, auto ślubne, styl sukienki, kwiaty, dekoracje, miejsce. Przyczep wszystko w jednym miejscu – na tablicę ślubnych inspiracji i oceń, czy Twoje pomysły tworzą spójną całość.

Czym jest tablica ślubnych inspiracji?

Najprościej mówiąc to zbiór obrazków i zdjęć, które przedstawiają charakter i ton wymarzonego wesela. To collage zdjęć i obrazków wyciętych z gazet oraz folderów, wydrukowanych z internetu lub własnoręcznie narysowanych. Zestawienie tych wszystkich rzeczy ma za zadanie pomóc Ci zdecydować o szczegółach, ale i poczuć atmosferę oraz klimat wesela, które planujesz.

Jak powinna wyglądać tablica ślubnych inspiracji?

Warto zacząć od samej tablicy – może być korkowa albo metalowa na magnesy. Musi też być na tyle duża, żeby zmieściło się na niej wszystko, co chciałabyś przypiąć. Obrazków na tablicę szukaj w przeróżnych magazynach, katalogach i folderach, na stronach internetowych lub też wśród własnych zdjęć. Niektóre rzeczy możesz również narysować sama. Warto też skorzystać z gotowych elementów, które podobały Ci się na ślubach, na których byłaś (np. zaproszenie, winietki, menu na wesele). Na taką tablicę nadaje się wszystko, co z jakiś powodów przemawia do Ciebie i nadaje wizję Twojego wymarzonego wesela. Mogą to być również skrawki materiału lub koronki.

Tablica ślubnych inspiracji na kartonie lub komputerze

Możesz też wykonać taką tablicę na kartonie. Wydrukowane lub wycięte zdjęcia, kawałki tkanin, inne małe przedmioty przyklejasz na przygotowany papier. Można też stworzyć taką tablicę na komputerze. To co musisz zrobić, to zeskanować obrazki z czasopism oraz fotografie miejsc oraz rzeczy, które Cię inspirują. Otrzymane skany wraz z obrazami znalezionymi w Internecie wrzucasz do programu do edycji grafiki i w prosty sposób tworzysz tablicę.

Kolor na start – motyw przewodni wesela

Dobrym pomysłem na start jest wybór koloru. Jeśli znajdziesz już kolor lub kolory swojego wesela, wybór kolejnych obrazków okaże się dużo łatwiejszy. Szukaj zdjęć kwiatów, stołów, wzorów, miejsc, samochodów (lub innych pojazdów), upominków dla gości, biżuterii, sukien ślubnych, stroju dla przyszłego męża, zaproszeń, akcesoriów i dodatków.

Warto czy nie?

Tablica ślubnych inspiracji przede wszystkim służy młodej parze do uzgodnienia wspólnej wizji. Może też okazać się bardzo użyteczna podczas rozmów z takimi osobami jak: dekoratorzy, konsultantki ślubne, florystyki czy fotografowie. Pokazanie swojej tablicy ułatwi przedstawienie wizji ślubu i wesela.

Tablica ślubnych inspiracji może również uchronić Cię przed kupnem rzeczy, które nie będą spójne z wizją Twojego wymarzonego wesela.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu