Tatuaż obrączka zamiast złotego krążka. Ciekawy rozwiązanie czy szalony pomysł?

Obrączki ślubne już od czasów starożytnych są symbolem silnego uczucia i wierności w związku. Jako pierwsi obrączki na palce zaczęli wkładać Egipcjanie, wtedy wykonane ze skór i roślin. Szybko jednak nietrwałe materiały zamieniono w dobrze nam znany kruszec, czyli złoto. Bez względu jednak na sposób wykonania, zawsze niosły za sobą znaczenie trwałej więzi między małżonkami. Czy zatem tatuaż – obrączka to nadal symbol miłości? Jaka jest jego cena i na jakie wzory się zdecydować? O czym warto pamiętać przed wizytą u tatuatora? ?

Tatuaż obrączka zamiast złotego krążka. Ciekawy rozwiązanie czy szalony pomysł?
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.8/5 - (33)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Złoty krążek jako symbol wiecznej miłości, wierności i nierozerwalności związku małżeńskiego króluje na palcach nowożeńców już od setek lat. ?‍❤️‍? Państwo młodzi mogą wybierać spośród różnych kruszców, taki jak białe złoto czy srebro. Jak się jednak okazuje taka forma przypieczętowania małżeństwa, dla niektórych par młodych, stała się niewystraczająca. Państwo młodzi zaczęli więc sięgać po inne rozwiązania i tak też tatuaż zamiast obrączki stał się absolutnym hitem ostatnich lat. Kto się powinien na niego zdecydować oraz jakie wady i zalety za sobą niesie?

Oferty promowane

💡 Zobacz także: Szukasz wymarzonej obrączki ślubnej? Sprawdź nasz katalog i wybierz tą wymarzoną!

Tatuaż obrączka na placu – co oznacza?

Wytatuowana obrączka, wbrew powszechnym skojarzeniom, wcale nie musi oznaczać ogromnej miłości, jaką pałają do siebie współmałżonkowie. Okazuje się bowiem, że największe znaczenie ma nie tle sam wzór, co palec, na którym tatuaż został stworzony. ☝️

Tatuaż obrączka - panna młoda z tatuażami wykonanymi białym atramentem na rękach.
Adobe Stock

Zacznijmy zatem od obrączki wytatuowanej na kciuku. Nawiązuje ona do obyczajów starożytnych Greków i symbolizuje ochronę przed chorobą oraz zapewnia siłę. ? Warto jednak podkreślić, że na stworzenie wzoru obrączki na kciuku decydują się bardzo często pary homoseksualne, aby podkreślić swoją orientację.

Przy wykonaniu tatuażu na placu wskazującym musimy mieć na uwadze, że symbolizuje on wysoki statusu społeczny i zamożność. ? Taka interpretacja wywodzi się jeszcze z bardzo dawnych czasów, gdzie pierścień na tym placu podkreślał status wojowników kościelnych.

Tatuaż zamiast obrączki na małym palcu symbolizuje władzę. ? Dawnej w tym miejscu noszono biżuterię rodową.

A tatuaże na serdecznym palcu? Niezmiennie oznaczają głębię i nieskończoność uczucia. ?‍❤️‍? Miejsce to od zawsze zarezerwowane jest od wieków dla biżuterii ślubnej i to samo znaczenie ma tatuaż wykonany w tym obszarze.

Dlaczego warto zdecydować się na tatuaż zamiast obrączki?

Wykonanie tatuażu zamiast obrączki jest bardzo modnym, ale również odważnym posunięciem. Niektóre pary decydują się na taki ruch, aby podkreślić swoją niezależność, wychodzenie z ciasnych ram schematów oraz oczywiście nowoczesność. ? Zanim jednak zdecydujecie się na taki wzór na palcu, warto poznać wszystkie za i przeciw.

Tatuaż obrączka - dwie dłonie z tatuażami na nadgarstkach
Adobe Stock

Pierwszą bardzo ważną zaletą jest fakt, że pierścionka takiego na pewno nie zgubimy. ? Zakochani decydują się nosić taki wzór na ciele, gdyż dosłownie jest od wieczny. No dobrze, ale co w przypadku, kiedy uczucie osłabnie, co również się zdarza Para, decydując się na takie rozwiązanie również powinna wziąć to pod uwagę. W takim przypadku zawsze możecie umówić się na wizytę w salonie medycyny estetycznej, w którym za pomocą specjalnych zabiegów będziecie mogli usunąć symbol miłości z ciała.

Po drugie, taki tatuaż nie będzie Was uwierał i nie będziecie musieli ściągać go z palca wykonując na przykład prace fizyczne. ? Często również zdarza się, że jeden ze współmałżonków ma alergię na złoto, co powoduje, że puchną palce. Decydując się na wytatuowaną obrączkę, nie musicie się już tym martwić.

Z innej jednak strony, nie wszystkie zakłady pracy dopuszczają tatuaże. A ten na palcu szczególnie ciężko będzie ukryć. Pamiętajcie jednak, że nie musicie się decydować na czarny tusz. Bardzo często takie tatuaże są wykonywane białym atramentem, który cieszy się sporą popularnością. Jeśli chcecie jednak jeszcze bardziej zaszaleć, postawcie na kolorowe tusze!

Tatuaż obrączka – cena

Tatuaż obrączka jest zdecydowanie tańszy niż biżuteria. Bowiem ceny złotego krążka mogą wahać się w granicach od 300 do 600 złotych, a jeśli decydujemy się na bardziej wymyślną wersję, koszt może sięgnąć rzędu do kilku tysięcy złotych. Za prosty tatuaż, który będzie imitował obrączkę zapłacimy ok 300 złotych. ? Bardziej złożone wzory będą oczywiście droższe. Wszystko zależy od wielkości tatuażu, stopnia skomplikowania oraz renomy salonu. Czy będzie to na przykład jedynie data lub krótki napis, czy może jednak symbol diamentu. W tych na wyższym poziomie możemy zapłacić nawet do 1000 złotych, jednak wciąż cena będzie nieporównywalnie niższa niż u jubilera.

Tatuaż obrączka - kobieta zakrywa twarz dłonią z tatuażami na palcach
Adobe Stock

Tatuaże obrączki – wzory

Wybór wzoru do tatuażu obrączki to bardzo indywidualna kwestia. Każda para decyduje się na taki symbol, który najlepiej pasuje do ich charakterów i który według nich ma największe znaczenie. ? Nie musicie, kierować się tym, co jest modne. Oczywiście ważną kwestią jest, jeśli tatuaż wygląda dobrze. Nie bierzcie tego jednak za główną walutę. Na obrączkach zamiast wzoru często pojawiają się również teksty, które jako grawer umieszczane są wewnątrz obrączki. Oto najpopularniejsze pomysły na tatuaż obrączkę:

 • data ślubu zapisana cyframi arabskimi;
 • data ślubu zapisana cyframi rzymskimi;
 • znak nieskończoności; 
 • serduszko;
 • imię panny młodej i pana młodego;
 • dwie czarne linie;
 • trójkąty;
 • diament;
 • napis “Pan” i “Pani” lub “Mr.” i “Mrs.”;
 • linia życia ukochanego i ukochanej;
 • symbole odnoszące się do wspólnej pasji;
 • napis “love”;
 • celtyckie symbole;
 • kłódka i kluczyk;
 • kokardka;
Tatuaż obrączka - młoda kobieta z tatuażami na dłoniach
Adobe Stock

Niektóre pary podejmują decyzję, aby zrobić tatuaż między palcami, który jest dodatkiem do obrączki ślubnej. Wybór takiego miejsca pozwala na wytatuowanie dłuższego słowa i sprawia, że tatuażu aż tak nie widać. Można również wybrać symbol, który zostanie podzielony na pół. Na przykład serce, którego jedną część na palcu ma panna młoda, a drugą ma pan młody. ❤️

Idąc jeszcze dalej, kto w ogóle powiedział, że trzeba ograniczać się do wytatuowanych obrączek na palcu? Bardzo popularne są również takie same tatuaże, które wiele par decyduje się wykonać jeszcze przed ślubem. W salonie tatuażu, jak i Internecie znajdziesz inspiracje, które mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem dla Was.

Kiedy wykonać tatuaż obrączkę?

Wiele par zastanawia się, kiedy jest ten najbardziej odpowiedni moment, aby wykonać tatuaż obrączkę. Zanim podejmiecie decyzję, przeczytaj kilka artykułów na temat tatuaży i czasu ich gojenia. Małe tatuaże goją się ok 2-3 tygodni, jeśli oczywiście nie ma żadnych powikłań. Niektóre pary decydują się na wykonanie takie tatuażu jeszcze przed tym ważnym wydarzeniem, aby na ślub mieć już „gotową” obrączkę. ? My rodzimy jednak, aby na taki tatuaż zdecydować się od razu po ślubie. Nie chcecie chyba, aby na samej uroczystości, goście skupiali się na Waszych zaczerwienionych palcach? Po prostu Wasza miłość jest w tym dniu najważniejsza i to na niej wszyscy powinni się skoncentrować.

Tatuaż obrączka - kobieta wykonująca tatuaż na dłoni
Adobe Stock

O czym warto wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Zanim pomyślicie o zrobieniu tatuażu, powinniście oczywiście rozważyć wszystkie za i przeciw. W momencie jednak, kiedy pewnie zadecydujecie, że to właśnie taki „pierścionek” chcecie włożyć na palec, musicie wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim termin. Zakładamy, że z tego typu tatuażem wiążecie spore nadzieje. Warto zatem, aby był wykonany w profesjonalnym salonie. Weźcie jednak pod uwagę, że na termin możecie czekać nawet kilka miesięcy. ⏰ Warto więc zarezerwować go wcześniej i udać się do salonu zaraz po ślubie.

Tatuaż obrączka - kobieta maluje wzory na ręce.
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Czeka Was sesja narzeczeńska? Sprawdź nasz katalog najlepszych fotografów z Twojej okolicy!

Uważajcie też z opalenizną, gdyż na opalonej skórze nie powinno się wykonywać tatuażu. ☀️ Po pierwsze, tatuator może mieć problem z doborem odpowiedniego koloru tuszu, a po drugie tatuaże znacznie gorzej goją się na opaleniźnie.

Czy tatuaż obrączka może zastąpić prawdziwy krążek?

Na to pytanie powinna sobie odpowiedzieć większość par, która decyduje się na takie rozwiązanie. Odpowiedź brzmi i tak i nie. Teoretycznie nie ma żądnych przeciwskazań, aby zorganizować ślub cywilny bez obrączek. ? ? Zanim jednak podejmiecie taką decyzję, warto upewnić się, że urząd faktycznie nie będzie miał przeciwskazań.

Tatuaż obrączka. Zakochana para z tatuażami na rękach.
Adobe Stock

Inaczej sytuacja będzie wyglądać, kiedy zdecydujecie się na ślub kościelny. Nie ma bowiem możliwości, aby taka ceremonia odbyła się bez zwykłych obrączek. Nie ma jednak żadnych przeciwskazań, abyście zaraz po uroczystości udali się do salonu tatuażu i wykonali Wasz wymarzony wzór.

Zrobienie tatuażu obrączki jest bardzo poważną decyzją. Bez względu na panujące trendy, należy zastanowić się, czy tego właśnie chcecie. Jednak wiedzcie, że związek i miłość są Waszą indywidualną sprawą oraz to, jak okazujecie sobie uczucia. Zawsze pamiętajcie, że każdy pomysł, jaki przyjdzie Wam do głowy, aby okazać łączącą Was więź jest ważny, bo reprezentuje Was. ?‍❤️‍? Zawsze więc podążajcie za głosem serca bez względu czy decydujecie się na zwykłe obrączki, czy też na oryginalny tatuaż.

Galeria inspiracji

Sprawdź poniżą galerię i zainspiruj się wyjątkowymi pomysłami na tatuaż obrączkę. ?

https://pl.pinterest.com/pin/422281203015152/

Oceń artykuł!

4.8/5 - (33)

Podsumowanie tego artykułu

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore