Torebka ślubna to już przeszłość? „Nie mam zamiaru za każdym razem prosić kogoś o moje rzeczy”

Torebka ślubna to już przeszłość? „Nie mam zamiaru za każdym razem prosić kogoś o moje rzeczy”

Skompletowanie stroju panny młodej może wydawać się żmudnym zadaniem. Samo znalezienie sukni ślubnej zajmuje wiele tygodni, nie mówiąc już o poszczególnych dodatkach. A co, jeśli panna młoda stwierdzi, że koniecznie potrzebna jej będzie torebka ślubna?

Aplikacja wesele z klasą

O dziwo o torebkach ślubnych mówi się mało i nieczęsto, choć wbrew pozorom wątpliwości na jej temat ma wiele przyszłych małżonek. Czy w ogóle opłaca się ją kupować? Czy nie wystarczy, że to świadkowa będzie miała wszystkie potrzebne rzeczy? Buty ślubne czy biżuteria ślubna to elementy stylizacji panny młodej, o których zdecydowanie pamięta każdy. W salonach z sukniami ślubnymi, w popularnych sieciówkach lub sklepach internetowych można znaleźć wiele różnych modeli i kolorów. Czy podobnie jest w przypadku torebki ślubnej? A może posiadanie jej wyszło już zupełnie z mody? Sprawdźcie, co sądzą na ten temat inne panny młode i jakie modele torebek są najpopularniejsze!

Oferty promowane

Torebka ślubna – biała, ecru czy ivory?

Każda kobieta kocha buty i torebki, a przynajmniej z takim stereotypem można spotkać się na co dzień. Choć zazwyczaj  jest to prawda, w przypadku ślubu wiele panien młodych zupełnie zapomina o tym dodatku, który wydaje się być zbyteczny. Nie zapominają o nim jednak projektanci i trendsetterzy wciąż wymyślający nowe wzory. 
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy kupić torebkę ślubną i czy koniecznie musi być biała, ecru lub ivory, zdecydowanie odpowiadamy tak i nie! Torebka ślubna to przyjemny i delikatny dodatek, który z pewnością przyda ci się jeszcze wiele razy. Podczas ślubu oczywiście nie powinnaś trzymać torebki, ponieważ w twoich rękach wyląduje bukiet ślubny. Jednak już na sali twoja mała sakiewka pełna skarbów może przydać się w różnych nieoczekiwanych sytuacjach.   

W przypadku koloru sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Oczywiście torebka ślubna nie musi być dopasowana kolorystycznie do sukni, szczególnie wtedy, jeśli w swojej stylizacji postawiłaś na jakieś kolorystyczne dodatki. Wianek ślubny z bordowych kwiatów i bordowa mała kopertówka – taki zestaw z pewnością będzie się prezentował pięknie i elegancko. Pamiętaj o tym, aby torebkę ślubną dobrać do elementów dekoracyjnych, które pojawiają się na sukni i na przykład w biżuterii. Jeśli zdecydowałaś się na look boho, błyszcząca, cekinowa torebka nie będzie dobrze współgrała z twoją stylizacją. 

Zobacz także: Szukasz sukni ślubnej? Zajrzyj do naszego katalogu i sprawdź opinie o salonach!

Torebka ślubna – potrzebny dodatek czy niepotrzebny wydatek?

A co o posiadaniu na ślubie torebki sądzą same panny młode? Okazuje się, że w swoich wypowiedziach podzieliły się one na dwa obozy. W pierwszym obozie panuje przekonanie, że torebka ślubna jest zbędna pannie młodej, ponieważ jej świadkowa lub mama mogą przechować wszystkie jej rzeczy. 

Ja spakowałam wszystko do świadkowej i całe wesele nie skorzystałam z niczego. Może po prostu miałam szczęście? 

Ja mam zamiar „się wpakować” do torebki świadkowej albo mamy, bo na sali będziemy siedzieć z rodzicami – zapewniały.

W drugim obozie głośno i wyraźnie dochodzą do głosu te panny młode, które nie lubią być od nikogo uzależnione i zdecydowanie wszystkie najważniejsze rzeczy chcą mieć pod ręką. 

Ja miałam. Niektóre rzeczy warto mieć przy sobie. Mi byłoby głupio grzebać w torebce świadkowej po wszystko. Nie korzystałam z niej dużo, ale czasem się przydała. W kościele miała ją moja mama obok siebie, później miałam przewieszoną przez krzesło.

Ja miałam małą, białą torebkę na pasku, miałam tam najpotrzebniejsze rzeczy. Mama mi ją zabrała i trzymała w aucie, a później już na sali wisiała na moim krzesełku.

Będę mieć na sali. Nie mam zamiaru za każdym razem, gdy będę chciała poprawić makijaż itp., prosić kogoś o moje rzeczy… Torebka jest malutka i dopasowana stylem do całej uroczystości – przekonywały.

O dziwo w dyskusji na temat torebek ślubnych pojawił się jeszcze jeden wątek. Rozwiązanie dla tych wszystkich panien młodych, które chcą mieć rzeczy przy sobie (a przynajmniej część) i nie chcą kupować torebki ślubnej. Antidotum na tę sytuację okazała się suknia ślubna z kieszeniami! Nie ulega jednak wątpliwości, że kieszenie muszą być naprawdę duże, żeby niezbędnik panny młodej się tam zmieścił…

Ja w swojej sukni ślubnej mam kieszenie! – pochwaliła się jedna z internautek. 

Galeria zdjęć

5/5 - (31)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore