• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Tort weselny – jaki wybrać?

Tort weselny – jaki wybrać?

Tort weselny nie musi być nudny, może zaskakiwać, być bogato zdobiony lub uroczy w swej prostocie. Wiele par rezygnuje ze sztampowych, okrągłych ciast z tradycyjną figurką na szczycie. Popularnością natomiast cieszą się oryginalne i kunsztownie wykonane dzieła cukierników. Obecnie tort weselny jest uzupełnieniem dekoracji, podkreśleniem charakteru Pary Młodej, a czasem największą atrakcją wieczoru. Oto przegląd słodkich dzieł sztuki.

Minimalistyczny tort na wesele

Torty eleganckie i skromne mają w sobie urok i czar. Ich dekoracje ograniczono do minimum, bo właśnie w prostocie ukryte jest piękno. Cukiernicy niekiedy pokuszą się o malutki kwiat, delikatną tasiemkę, czy perełki, ale tylko w umiarkowanym stopniu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się torty w stylu naked cake, czyli torty bez dekoracyjnej masy cukrowej czy polewy. Cały ich urok tkwi w prostocie – biszkopt, krem oraz świeże owoce. Naked cake idealnie sprawdzi się w przypadku wesela w stylu rustykalnym.

Tort weselny bogato zdobiony

“Bogate” torty to przede wszystkim ogrom dekoracji z jednoczesnym zachowaniem klasy. Zazwyczaj zdobienie stanowi kwiatowa kaskada urzekająca swym pięknem. Bratki, fiołki, róże, stokrotki – najczęsciej prawdziwe – są niebagatelną ozdobą. Ale uwaga! Granica między kiczem i klasą w tym przypadku jest bardzo cienka i niewprawiony cukiernik może łatwo ją przekroczyć.

Tortowe trendy

Mnóstwo par śledzi weselne trendy, wybierając rodzaj tortu, jego kształt, wygląd czy kolor. Ważne jest jednak to, by odpowiadał naszemu gustowi i smakowi. Można pokusić się także o piramidę z babeczek lub muffinek. Takie rozwiązanie będzie droższe niż tradycyjny tort, ale za to bardzo oryginalne i efektowne.

Pomysłów na inspiracje nie brakuje. Można wykorzystać motywy ptaków i motyli. Ciekawą propozycją jest ręczne malowanie tortów – od kwiatowych wzorów po realistyczne portrety. Dość ciekawym pomysłem, który zyskał szerokie  grono zwolenników, jest technika ombre. Jest to sposób cieniowania tortów, który polega na delikatnym przenikaniu się kolorów, które tworzą paletę barw od najciemniejszego do najjaśniejszego.

Wyraźcie swoją oryginalność tortem weselnym

Fantazyjny tort weselny z zabawnym akcentem jest dla tych, którzy lubią oryginalność ponad wszystko i chcą postawić na totalną nowość. Odbiega on zupełnie od tradycyjnych kształtów, wyborem kolorów czy ozdób. Wyobraźnia mistrzów cukiernictwa nie zna granic. Z cukrowej masy wyczarowują konstrukcje tak niewiarygodne, że przeczą one zasadom fizyki. Imponują swą wielkością, bogactwem kolorów i przeróżnymi motywami, które gwarantują nam jedno – zachwyt i zaskoczenie w oczach gości weselnych. Pamiętajmy tylko o jednym, tort się je – a nie tylko podziwia. Trzeba więc znaleźć złoty środek, zaspokajając doznania wizualne i smakowe.

Piękny tort ślubny nie musi być drogi. Pamiętaj, by umówić się na degustację przed złożeniem zamówienia.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu