Trendy ślubne 2022. Wysmakowana elegancja z nutką szaleństwa, czyli trendy, które Cię zachwycą!

Tak, jak przypuszczaliśmy rok 2021 był ważnym czasem w kreowaniu trendów ślubnych oraz organizacji wesel. I tak, jak jeszcze rok temu wszystko szło w kierunku kameralności i personalizacji, tak wiemy już doskonale, że 2022 to przełomowy czas pełen nowości, elegancji połączonej z nutką szaleństwa, a jednocześnie minimalizmu. Co będzie tegorocznym hitem, a z czym będziemy się powoli żegnać? 🤩

Trendy ślubne 2022. Wysmakowana elegancja z nutką szaleństwa, czyli trendy, które Cię zachwycą!
Adobe Stock
Aplikacja wesele z klasą

Romantyczne i piękne śluby plenerowe

Przede wszystkim pary młode co raz częściej decydują się na śluby plenerowe. 🌊 Nic dziwnego, bo złożenie przysięgi w wyjątkowym miejscu zapiera dech w piersiach i pozostaje pamiątką na całe życie. Co za tym idzie będzie na pewno więcej ślubów cywilnych i humanistycznych. Zobaczymy więc ceremonie nad morzem, w odsłoniętych stodołach, na polanach, w górach, a także na prywatnych posesjach.

Oferty promowane

Adobe Stock

Rodzinne uroczystości z pazurem

W dalszym ciągu pozostają z nami kameralne uroczystości, aczkolwiek zauważymy powrót do nieco bardziej hucznych przyjęć, gdyż nie ukrywajmy, stęskniliśmy się za spotkaniami z rodziną, przyjaciółmi i zabawą do białego rana. 👰 🤵 Młode pary teraz bardzo dokładnie tworzą swoją listy gości i je analizują. Mocniej przywiązują wagę do tego, kto będzie uczestniczył w tym ważnym dla nich dniu i zadecydowanie nie chcą nikogo przypadkowego. Dzięki temu wesela zyskują niepowtarzalny, rodzinno – przyjacielski klimat.

Adobe Stock

Wysmakowane szaleństwo w dekoracjach

Dekoracje ślubne zmierzają do totalnego szaleństwa i nie wcale nie chodzi tutaj o wielkość czy wysokość kompozycji. 😉 Co raz więcej można zauważyć stylów mieszanych, takich galmour i rustykalny czy też industrializm połączony z romantyzmem. Na stołach obrusy przywdzieją przeróżne barwy lub w ogóle ich zabraknie, pozostawiając miejsce nonszalancko położonej girlandzie z zieleni lub zwiewnego materiału. Do tego elegancka zastawa, złote lub słomiane podtalerze i kolorowe serwetki. Kwiaty z wysokich kompozycji przeniosą się na sufity! 🌸 Zobaczymy też gwieździste nieba, czyli przepięknie rozłożone girlandy światełek. W samych kwiatach natomiast zobaczymy też dużo suszków czy też trwa pampasowych. 🌾 Większą wagę również przyłożymy do dekoracji stołu prezydialnego, pozostawiając więcej miejsca na stołach gości. Do tego oczywiście świece, dużo świec.

Adobe Stock

Takie mieszanki idealnie wkomponowują się w kolor roku 2022, specjalnie stworzony Veri Peri. 💜 Kolor trudny, nie przez każdego uwielbiany, ale z odpowiednimi dodatkami zjawiskowy. I właśnie mieszanki i wszelkie połączenia będą królować na salach weselnych.

Minimalistyczne i eleganckie zaproszenia ślubne

Minimalizm pozostanie również w zaproszeniach. 💌 Na rynku można znaleźć co raz więcej motywów geometrycznych, z namiastką złota lub srebra, transparentnych lub bez żadnych wzorów, jedynie z ozdobnym fontem.

Adobe Stock

Szyk i błysk w kreacjach ślubnych

Panna młoda 2022 to przede wszystkim wygoda, a do tego szyk i elegancja bez względu na wydanie. 👰 No bo czy koronki wykluczają się z pałacowymi wnętrzami? Cienkie ramiączka lub całkowicie odsłonięte dekolty, gorsety oraz długie piękne treny rozgoszczą się na dobre w ślubnych kreacjach. Sukienki będą zwiewne, z wieloma aplikacjami lub błyszczące, jak milion dolarów. Delikatne upięcia i makijaże, niczym muśnięcie grzebykiem i pędzelkiem. Natomiast do tego wszystkiego dołączy duży, asymetryczny bukiet z kwiatami i dodatkami rozlewającymi się aż do kolan.

Adobe Stock

Pan młody również pozwoli sobie na odrobinę ekstrawagancji w wyborze garniturów, dobierając inny kolor marynarki i spodni. Aczkolwiek ponadczasowe granaty, bordo i szarości również pozostaną z nami. 🤵

Ciekawe atrakcje weselne alternatywą dla oczepin

Co ciekawe zauważalne jest co raz częściej rezygnowanie z oczepin, gdzie ich miejsce zajmują atrakcje weselne i animacje trwające w ciągu całej zabawy. 🙂 Również podziękowania dla rodziców odbywają się w kameralnej atmosferze, np. podczas błogosławieństwa.

Adobe Stock

Co powiecie na tak zapowiadający się sezon? 😊

4.6/5 - (44)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore