Trendy ślubne 2023 – co będzie królować w tym roku? Wedding planner radzi!

Trendy ślubne 2023 – co będzie królować w tym roku? Wedding planner radzi!
Adobe Stock

Weszliśmy w rok 2023.🥳 Niektórzy ze stoickim spokojem, a niektórzy z wielkim przytupem, będąc jeszcze cali w emocjach po intensywnym roku 2022. I chociaż dla wielu z nas ubiegły rok był przepełniony tytaniczną pracą, nieważne czy dla usługodawców czy młodych par, to jednak sprawił, że ten rok będzie bogaty w świetne trendy. Które z nich będą królować 👑 na tegorocznych ślubach i weselach?

Goście na przyjęciu weselnym
Adobe Stock

Przede wszystkim widzimy mocne zakorzenienie ceremonii i przyjęć kameralnych. Ten trend wpasował się u nas wraz z wejściem pandemii i absolutnie nie ma zamiaru zniknąć. Pary pokochały mniej spektakularne przyjęcia, za to w bardzo intymnej atmosferze. Chętniej zapraszają tylko najbliższe osoby i mocno personalizują każdy detal, zaczynając od sukni ślubnej, przez dekoracje i papeterię, a kończąc na podarunkach dla gości.🎁

Tutaj pozostańmy w temacie dekoracji, które w tym roku sięgają dosłownie wielkich rozmiarów. Mamy dekoracje XXL, bogate ścianki za młodą parą oraz na ceremonie. Ponadto, jeśli tylko jest taka możliwość będzie można zobaczyć udekorowane sufity. Będą to zarówno kwiaty 💐, jak i wszelkiego rodzaju oświetlenia. Ponadto idziemy w kolory! Podążając za naszym energicznym kolorem roku 2023 pojawi się więcej mocnych i nasyconych barw. I chociaż biel jeszcze długo nie wyjdzie z mody, to tegoroczne wesela będą na pewno bardziej barwne niż dotychczas. 

Ścianka weselna z napisem LED
Adobe Stock

Same przyjęcia i ceremonie zaczynają się już dużo wcześniej niż dotychczas. Tuż przed lub po ceremonii pary coraz częściej organizują mini bankiet. Trwa on z reguły ok. 2 godzin. W tym czasie w tle słychać delikatną muzykę.🎶 Jest to doskonały czas na złożenie życzeń, lekki posiłek w postaci finger food’u, lampkę prosecco i swobodną rozmowę, na którą nie raz nie ma czasu podczas wesela. Dopiero po bankiecie mamy uroczystą kolację i zabawę taneczną.💃

W tym roku dużo bardziej postawimy na jakość, a nie na ilość, szczególnie biorąc pod uwagę wybór menu. Rezygnujemy z 6-7 dań, na rzecz 4, czasami 5. Dodatkowo coraz częściej widzimy praktykę podawania posiłków w bufetach. Dzięki temu zachowujemy estetykę i przede wszystkim nie marnujemy jedzenia.

Toast kieliszkami wina
Adobe Stock

Wielkim fenomenem mogą być również okazałe alejki prowadzące do miejsca ceremonii. Będzie to już nie tylko wydzielona płatkami 🌸 droga, ale także okazałe kompozycje, lustrzane podłogi lub przedstawiające jakąś grafikę, np. szachownicę.

Panny młode stawiają w tym roku na minimalizm jeśli chodzi o ich suknie ślubne. Zaczynają królować suknie proste i gładkie. To właśnie ten minimalizm będzie się fantastycznie komponował z oryginalnymi dodatkami, z którymi śmiało będzie można zaszaleć. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju kokardy 🎀, czy to w sukniach czy we włosach, a także oryginalne welony: koronkowe, perłowe, z obszyciami z piór oraz kolorowe i wzorzyste. 

Koronkowy welon panny młodej
Adobe Stock

Również jednym z niesamowitych trendów w tym roku będą ostatnie tańce młodej pary, które zatańczą sami, we dwoje, mając w tej chwili tylko siebie. Moim zdaniem jest to jeden z piękniejszych i bardzo romantycznych trendów, który mam nadzieję pozostanie z nami bardzo długo.

Jak sami widzicie, rok 2023 zapowiada się ekscytująco i jak można sądzić, wiele trendów, które spotkamy po raz kolejny, pozostaną z nami dużo dłużej niż się tego spodziewaliśmy. 😍

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel na Warmii i Mazurach. Pomysłodawca oraz organizator „It's Wedding Time" - Gali Otwarcia Sezonu Ślubnego na Warmii i Mazurach. Agnieszka zajmuje się również organizacją sesji stylizowanych, zaręczyn, jubileuszy czy też odnawianiem przysięgi małżeńskiej. Uwielbia kameralne uroczystości oraz śluby tematyczne. Agnieszka jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore