Trudne pytania i profesjonalne odpowiedzi – wszystko, co musisz wiedzieć o fotografii i wideo ślubnym!

Trudne pytania i profesjonalne odpowiedzi – wszystko, co musisz wiedzieć o fotografii i wideo ślubnym!

Choć niektóre wspomnienia towarzyszą nam przez całe życie, to jednak z czasem zaczynają powoli blednąć. Uciekają szczegóły, nie potrafimy przypomnieć sobie ukradkowych spojrzeń i uśmiechu oraz tego zachwytu, kiedy pan młody po raz pierwszy zobaczył swoją ukochaną w białej sukni, a panna młoda po raz pierwszy pocałowała swojego już męża.

Właśnie dlatego w dniu ślubu parze młodej powinien towarzyszyć doświadczony zespół, fotograf i kamerzysta, którzy przygotują dla świeżo upieczonych małżonków wyjątkową pamiątkę, jaką są zdjęcia i wideo z tego niezwykłego dnia.

SDRON

Jak jednak wybrać najlepszą ofertę spośród setek, które pojawiają się na rynku? O co zapytać fotografa i kamerzystę, których chcemy zatrudnić? Aby ułatwić wam wybór, postanowiliśmy porozmawiać z Damianem Kiełczyńskim, założycielem firmy Sdron i jednego z największych Media House w Polsce, który zajmuje się przygotowaniem pamiątek dla pary młodej.  

Dobry fotograf i kamerzysta potrafi szybko nawiązać kontakt z parą młodą i wprowadzić odpowiednią atmosferę. Jak Wy radzicie sobie ze stresem nowożeńców?

Damian Kiełczyński: Jednym z najważniejszych elementów, o ile nie najważniejszym, jest dokładnie przemyślany plan działania. Wesele odbywa się tylko raz w życiu i nie ma tu miejsca na pomyłki czy przypadkowość. W Sdron każda para młoda ma przydzielonego swojego indywidualnego opiekuna, który bardzo skrupulatnie analizuje ankietę przedślubną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze pary przeżywają to wydarzenie pierwszy raz w życiu, dlatego tak ważne jest poleganie na ekspertach z naszego działu obsługi. Głęboko wierzymy, że stres par młodych jest skutkiem strachu o profesjonalizm usługodawców, dlatego też my ten czynnik stresu eliminujemy. Odpowiadając na pytanie jednym zdaniem, profesjonalizm jest jedyną słuszną receptą na opanowanie stresu pary młodej.

Na co w takim razie powinna zwrócić uwagę para młoda, aby uniknąć nerwów przy wyborze fotografa i kamerzysty?

DK: Szczerze mówiąc, jest ogrom czynników, na które para młoda powinna zwrócić uwagę. Profesjonalne podejście do klienta i elastyczność. Jest wielu wykonawców na rynku, którzy realizują określone formaty filmów, np: tylko do godziny i nie dłużej. W Sdron realizujemy film o takiej długości, jakiej życzy sobie para młoda. Warto zwrócić uwagę na portfolio, które powinno być zróżnicowane, aby trafiało w różne gusta, tak by każda para mogła znaleźć coś dla siebie.

SDRON

Większość usługodawców szczyci się obecnie wyjątkowo drogimi aparatami czy kamerami, których cena ma być gwarantem tego, że film i zdjęcia będą najwyższej jakości. Tylko czy to aby na pewno wystarcza?

DK: Dobry operator kamery oraz fotograf to synergia umiejętności, wizji oraz profesjonalnego sprzętu. Początkujący usługodawca z topowym sprzętem to bardzo częste zjawisko na rynku ślubnym. Podczas rekrutacji do Sdron często zgłaszają się do nas osoby z bardzo dobrym sprzętem, jednak z większości rezygnujemy z uwagi na słabe umiejętności obsługi tego sprzętu lub niedostateczne umiejętności montażowe. Rezygnujemy również ze względu na brak kreatywnych pomysłów na montaż. W Sdron stawiamy na topowy sprzęt obsługiwany przez topowej klasy specjalistów. Takie podejście gwarantuje zadowolenie i wzruszenie par młodych.

Podkreśla Pan, że kontakt z klientem jest najważniejszy. Jak w takim razie wygląda to w Pańskiej firmie?

DK: Realizujemy kilkaset wesel każdego roku na terenie całej Polski. Posiadamy montażownie rozsiane na terenie całego kraju. Sdron to na dzień dzisiejszy 40 osób. Firma ma oddzielny dział handlowy oraz obsługi klienta. Pary młode mogą do nas dzwonić od 8 do nawet 23! Jesteśmy znani z bardzo wyśrubowanych wymagań i trudnych procesów rekrutacyjnych. Nawiązujemy współpracę z mniej niż 4% kandydatów. Mamy bardzo szerokie szkolenia wewnętrzne, co gwarantuje najlepszą jakość materiału. Handlowcy po rezerwacji terminu przekazują klienta do indywidualnego opiekuna, który ma na celu zrobienie wszystkiego, aby pary młode doświadczyły profesjonalnej obsługi posprzedażowej. To jest jedna z tajemnic niezapomnianych pamiątek. Artyści są skupieni na realizowaniu małych dzieł sztuki dla klientów. Nie rozpraszają swojej uwagi na obsługę klienta czy pozyskiwanie klienta, bo od tego u nas są osobne działy. Każdy wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi.

SDRON

Teraz pytanie nieco mniej techniczne a bardziej artystyczne. Jakich kadrów nie może zabraknąć w filmie weselnym?

DK: Na pewno standardowych ujęć, takich jak: przygotowania, ślub, podziękowania dla rodziców czy oczepiny. Mamy jednak świadomość, że każdy ma podobne, jednak mimo wszystko trochę inne oczekiwania. Dlatego też realizujemy nasze materiały pod klucz, czyli pod indywidualne zamówienie klienta. Miesiąc przed weselem wysyłamy ankietę przedślubną do pary młodej, która ma na celu maksymalnie doprecyzować ich oczekiwania. W ankiecie można wskazać wszystkie elementy, na których najbardziej zależy parze młodej oraz te, których chcieliby uniknąć. Para ma możliwość kopiowania linków z naszego materiału lub innych produkcji, aby wskazać nam, jakie kadry są najbardziej pożądane. Para może wybrać utwory użyte w materiale, a nawet długość całej pamiątki,  nie ma to wpływu na cenę. Naszym celem jest zrealizowanie w pełni spersonalizowanych pamiątek ślubnych.

SDRON

Dlaczego zdecydował się Pan prowadzić tak dużą firmę, która przygotowuje właśnie tego typu pamiątki. Jak zaczęła się Pana przygoda z branżą ślubną?

DK: Swoją karierę zacząłem jako manager pionu zarządzania w domu produkcyjnym realizującym spoty reklamowe dla firm. Byłem odpowiedzialny za koordynację produkcji o bardzo dużym budżecie, które emitowane były w telewizji i w kinach. Od 2013 roku wraz z Sdron, której jestem założycielem, rozwinęliśmy dwie niezależne marki produkujące pamiątki ślubne oraz spoty reklamowe. Oferując nową jakość i standardy, których wymagają ode mnie najlepsi klienci, przygotowujemy pamiątki szyte na miarę pod danego klienta. Dzięki zaufaniu klientów z całej Polski i ich rekomendacjom jest to obecnie jedna z moich podstawowych gałęzi rozwoju.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SDRON.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore