Urokliwy ślub w Grecji zamiast wielkiej uroczystości? Jak zorganizować tę wyjątkową chwilę?

Urokliwy ślub w Grecji zamiast wielkiej uroczystości? Jak zorganizować tę wyjątkową chwilę?

Istnieje wiele możliwości na zorganizowanie nietypowego i niezapomnianego ślubu i wesela. Pary młode coraz chętniej sięgają właśnie po tego typu rozwiązania, rezygnując z typowo polskich tradycji. Ślub w Grecji to obecnie jeden z najpopularniejszych pomysłów. Dlaczego?

Jak zapowiadają nadchodzące trendy ślubne na 2020 rok, modnie będzie zrezygnować z przepychu i niepotrzebnego blichtru. Skromne i intymne śluby i wesela już w tym roku zyskiwały coraz większą popularność. Ślub za granicą w obecności tylko najbliższych osób, bez wielkiego wesela, to ciekawa propozycja dla niejednej pary młodej. Okazuje się, że niezwykle popularną destynacją wśród narzeczonych jest Grecja, która zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale także możliwością wyboru zróżnicowanego otoczenia. Jak zorganizować ślub w Grecji i jakie są na ten temat opinie? 

Ślub w Grecji spełnieniem marzeń?

Grecja to piękny kraj, w którym morze spotyka się z niezwykłymi górami. Wszystko to w otoczeniu zachwycającej roślinności i pięknego, błękitnego nieba. Nic więc dziwnego, że wiele par młodych właśnie ten kraj wybiera na miejsce swojego ślubu. Czy jednak opłaca się wyjeżdżać tak daleko, aby powiedzieć sobie sakramentalne tak? Od czego zacząć, organizując taką uroczystość?

Po pierwsze warto zadać sobie pytanie, czy chcemy, aby za granicą odbył się jedynie ślub cywilny czy też ślub kościelny. To właśnie od tej decyzji zależy, czy uroczystość będzie mogła się na przykład odbyć na plaży. W wielu chrześcijańskich zagranicznych krajach, podobnie jak w Polsce, ślub kościelny może odbyć się jedynie w miejscu uświęconym, a więc warto wziąć tę małą “niedogodność” pod uwagę. Oczywiście w Grecji można spotkać wiele pięknych i malowniczo położonych kapliczek, w których ślub kościelny może się odbyć, a które zapewnią intymność i niezapomniane przeżycia. 

Ślub w Grecji można planować już od kwietnia, kiedy to średnia temperatura wynosi około 21°C. Jeśli macie ochotę na uroczystość późną jesienią, Grecja was nie zawiedzie. W listopadzie jest tam wciąż słonecznie i ciepło. Dodatkowo jesienne terminy zazwyczaj traktowane są jako te “poza sezonem”, a co za tym idzie są znacznie tańsze. 

Grecja - ślub
Pexels

Zobacz także: Szukasz wedding plannera, który pomoże zorganizować ślub? Sprawdź nasz katalog kontaktów!

Koszt ślubu w Grecji

Czy pod względem kosztów opłaca się organizować ślub w Grecji? To oczywiście zależy od tego, jak wiele osób ma wam towarzyszyć i czy później chcecie wyprawić wesele. W przygotowaniu takiej zagranicznej uroczystości pomaga wiele wedding plannerek i biur podróży, które zajmują się wszystkimi szczegółami. 

Cena zależy również od tego, jaką wyspę wybierzecie na swój ślub. Najtańsze śluby można zorganizować na Rodos, Korfu, Zakynthos czy Kos (od 7 do 10 tysięcy złotych). Jedną z najdroższych i najpopularniejszych wśród gwiazd wysp jest oczywiście Santorini, na któreJ zorganizowanie uroczystości może was wynieść od 13 do 15 tysięcy złotych. Oczywiście wraz z ilością osób czy kolejnymi atrakcjami cena ta będzie rosła. Zwykle cena zagranicznego pakietu ślubnego ustalana jest indywidualnie z daną parą młodą. 

Co najczęściej znajduje się w pakiecie proponowanym przez firmy? Oto kilka podstawowych punktów:

  • konsultacje z wedding plannerką,
  • organizacja przelotów, hoteli, 
  • pośrednictwo w załatwianiu i przesłaniu dokumentów,
  • organizacja makijażystki, fryzjerki,
  • organizacja ceremonii, dekoracji i małego przyjęcia.
ślub w Grecji na plaży
Pexels

Zobacz także: Dlaczego ślub humanistyczny jest tak wyjątkowy? Co sprawia, że staje się coraz popularniejszy?

Ślub w Grecji – opinie 

Osoby, które zdecydowały się na ślub w Grecji mogą pochwalić się niezwykłymi wspomnieniami. Choć wspominają czasem, że organizacja tego typu uroczystości za granicą powoduje trochę stresów, dla przeżyć warto zaryzykować. 

Nasz ślub odbył się 1.05 na Santorini. Postawiliśmy na akcenty w stylu morskim. Większość rzeczy robiłam sama, bo wychodziło o wiele taniej. Gdybyście zastanawiały się nad ślubem plenerowym za granicą, to z całego serca polecam! Dla nas było to perfekcyjne miejsce. Z pogodą też mieliśmy szczęście. 

Nieco inne zdanie na temat organizacji ślubu na własną rękę miała inna panna młoda, która przyznała, że pomoc specjalistów zaoszczędziła jej wielu zmartwień. 

Ja ślub brałam na Santorini w zeszłym roku – tylko ja z mężem oraz rodzice. Na początku myśleliśmy, że sami sobie zorganizujemy wszelkie formalności. Niestety po próbach załatwienia papierkowej roboty i stresu wynajęliśmy polską agencję ślubną i to był strzał w 10! Niczym nie musieliśmy się martwić i wszystko odbyło się tak, jak zaplanowaliśmy. To był najpiękniejszy dzień naszego życia i wart był każdej wydanej złotówki!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore