Viva Magenta kolorem roku 2023. Jak wykorzystać go podczas organizacji wesela? Wedding planner radzi!

Viva Magenta kolorem roku 2023. Jak wykorzystać go podczas organizacji wesela? Wedding planner radzi!
Adobe Stock

Koniec każdego roku to przede wszystkim czas podsumowań. Jednak dla każdej branży artystycznej, w tym ślubnej to również czas oczekiwań na to co nowe, świeże, nieznane. Ogłoszenie koloru roku to jedna z najbardziej wyczekiwanych informacji dla nas wszystkich, ponieważ to on będzie królował w dekoracjach, wnętrzach, kwiatach, modzie czy też w świecie reklamy. A tegoroczna decyzja Instytutu Pantone to totalna eksplozja energii i niesamowita odwaga, dokładnie jak kolor roku 2023 – Viva Magenta!

„Niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalny czas” – tak określiła Magentę Laurie Pressman, prezeska Instytutu Pantone. Po chłodnym Veri Peri, który nakłaniał nas do spokoju i refleksji po ciężkich czasach, Magenta ma rozbudzić i pobudzić nasze umysły, ma dodać odwagi i dawać radość 🤩. Ten kolor wywodzący się z rodziny czerwieni ma swoje odniesienie do naturalnego barwnika pochodzącego od koszenili. Czy w jego potędze zakochają się pary młode 👰‍♀️🤵‍♂️?

Suszone trawy w kolorze magenty
Adobe Stock

Zacznijmy od tego, że Magenta to kolor niezwykle żywiołowy, a nie każdy jest na tyle odważny żeby wypełnić swoją salę weselną wszelkimi odcieniami koloru serca. Natomiast możecie go użyć na wiele sposobów, zarówno jako kolor przewodni, jak i optymistyczny dodatek do stylizacji i dekoracji ślubnych.

Magenta to przede wszystkim kwiaty 🌹. Będą doskonale wyglądać w każdym bukiecie panny młodej wtórując z suknią ślubną, która w 2023 roku występuje nie tylko w kolorze bieli, ale także w odcieniach beżu czy brzoskwini. Dodatkowo tętniący życiem bukiet będzie się świetnie zgrywał z wszelkimi minimalistycznymi stylizacjami. Magentowe kwiaty można w romantyczny sposób wpiąć w fryzurę ślubną. U panów młodych Viva Magenta pięknie będzie się odznaczała jako kwiat w butonierce zaś u druhen w formie korsarzu. Do tego wszelkie detale jak biżuteria czy buty w tym kolorze nadadzą każdej pannie młodej zmysłowości. Wisienką na torcie może być magentowa szminka 👄 lub manicure.

Piękna dekoracja stołu weselnego w kolorze magenty
Adobe Stock

W dekoracjach Magenta może być królową sali, poczynając od kompozycji, przez serwetki na obrusach kończąc (pamiętajcie, aby każdy z tych elementów być w innym odcieniu). Możecie ją również przemycić jako pojedynczy akcent. Jeśli marzą Wam się obrusy białe lub w delikatnym pastelowym kolorze, pomyślcie o kwiatach i dodatkach w kolorach czerwieni, takich jak świeczniki czy papeteria. Nie bójcie się łączyć jej z innymi kolorami. Magenta świetnie prezentować się będzie w towarzystwie granatu, złota, ciepłych brązów oraz różu. Przejmie władzę głównie w letnich stylizacjach, ale doskonale sprawdzi się również zimą jako eksplozja koloru na białym tle. Spełni się w każdym stylu.

Magentowe dodatki to również świetna dekoracja tortów 🍰 oraz słodkich stołów. Może to być kolor ciast, babeczek i makaroników jak i ozdoba stołu w postaci obrusu, kwiatów lub owoców w odcieniach czerwieni.

Tort w odcieniu koloru Viva Magenta
Adobe Stock

Jak widać nadchodzący rok zapowiada się wyjątkowo pod każdym względem. Mamy nadzieję, że zaleje nas fala radości, energii i uśmiechu, a kolor roku 2023 jest tylko namiastką nadchodzących zmian. Viva Magenta!❤

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel na Warmii i Mazurach. Pomysłodawca oraz organizator „It's Wedding Time" - Gali Otwarcia Sezonu Ślubnego na Warmii i Mazurach. Agnieszka zajmuje się również organizacją sesji stylizowanych, zaręczyn, jubileuszy czy też odnawianiem przysięgi małżeńskiej. Uwielbia kameralne uroczystości oraz śluby tematyczne. Agnieszka jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore