• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wady i irytujące przyzwyczajenia… Jak radzić sobie z niedoskonałościami drugiej połówki?

Wady i irytujące przyzwyczajenia… Jak radzić sobie z niedoskonałościami drugiej połówki?

Miłość ci wszystko wybaczy? Tak twierdziła Hanka Ordonówna, ale czy faktycznie tak jest. Podobno prawdziwa miłość potrafi przenosić góry, jednak nie potrafi odnieść po sobie naczyń do zmywarki. Jak zatem akceptować wady ukochanej lub ukochanego, aby mimo wszystko stworzyć szczęśliwy związek. 

Stwierdzenie, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni są z Marsa z pewnością znacie doskonale. I choć może wydawać się śmieszne, ma w sobie dużo prawdy. Każda z płci ma wiele zalet i tyle samo wad, jednak mimo wszystko kobiety i mężczyźni nie potrafią bez siebie żyć. Może nie każdy w skrytości serca marzy o prawdziwej i jedynej miłości, jednak większość osób nie potrafi przez życie iść w pojedynkę.

I w końcu następuje ten przełomowy moment. W brzuchu pojawiają się motylki, na niebie wiecznie świeci słońce, a człowiek buja w obłokach i nie chce schodzić na ziemię. Czasami widzi również brykające jednorożce! Przychodzi zakochanie, które przeradza się w miłość. Jest ślub, huczne wesele i pierwsze wspólne mieszkanie. A to dopiero początek przygody!

Wszechogarniający bałagan!

Romantyczne komedie pokazują wspólne mieszkanie niczym ziemię obiecaną. Urocze wieczory spędzone na kanapie. Sypialniane harce i swawole. Wspólne prysznice i gotowanie. Nikt jednak nie wspomina o domowych obowiązkach i tym, że drugą naturą człowieka jest przyzwyczajenie, które potrafi być wyjątkowo upierdliwe. 

Temat denerwujących przyzwyczajeń poddaliśmy pod dyskusję i okazało się, że wiele do powiedzenia mają kobiety, natomiast mężczyźni niechętnie zabierają głos. Można oczywiście stwierdzić, że po prostu płeć piękna lubi narzekać, jednak warto zastanowić się nad tym, czy to panowie nie powinni się uderzyć w pierś i przyznać, że gdyby byli nieco bardziej porządni, kobiety nie musiałby cały czas zwracać im uwagi. 

Co jest największym problemem? Okazuje się, że nieodnoszenie naczyń, rozrzucanie skarpetek i rzeczy po domu to zachowania, które w kobietach budzą niemalże krwiożercze odruchy…

Wszystko, co weźmie do ręki (gitarę, laptopa itp) na miejsce już nie odłoży. Gdzie siedzi, tam zostawi. Od pasa w dół ściąga wszystko naraz i nie wrzuca brudnej bielizny od razu do kosza, tylko też zostawia.

Zostawia skarpetki gdzie popadnie i nie zamyka szafek, jak coś bierze.

Rzuca brudne ubrania na oparcie fotela lub krzesła, a kiedy po kilku dniach robi się już taka sterta, że krzesło się przewraca… nie, nie wyrzuca ich do prania – opiera krzesło o ścianę! 

Ochlapuje lustro w łazience i nigdy nie odstawia nic na miejsce – chocìaż parę centymetrów. ale musi stać inaczej niż powinno…

Unsplash

Zobacz także: Kontakty z teściami – dlaczego tak często wyglądają tak źle?

Nie ma ideałów? I dobrze!

Zgrozo! Włos się na głowie jeży i człowiek ma chęć schować się pod łóżko, czytając takie komentarze! Jak stwierdziła jedna z naszych czytelniczek, większość “facetów” po prostu woli bałagan od błysku czystości. Bardzo prawdopodobne, że jest w tym odrobina prawdy. Która z nas nie usłyszała w piątkowe popołudnie, że sprzątanie nie jest najważniejsze i że lepiej wspólnie poleżeć na tej kanapie i się poprzytulać. Może dzięki takiemu podejściu mężczyźni są zdrowsi i mniej znerwicowani? 

Skoro jednak wezwałam panów do uderzenia się w pierś, to samo powinnam zrobić z paniami. Czy i my nie mamy wad i przyzwyczajeń, które mogą denerwować. Miliony kremów i kosmetyków porozstawiane w całej łazience. Ubrania, które zajmują ¾ szafy i ciągłe narzekanie, że nia ma się w co ubrać. Co więcej, również kobiety potrafią narobić niemały bałagan. Nie tylko mężczyźni rozrzucają ubrania lub nie odnoszą kubków do zlewu. Nie będzie to może prawdą objawioną, ale nie ma ideałów. Według mnie, to bardzo dobrze!

Twierdzi się, że ideały są nudne, a przecież nikt nie lubi nudy. Jak zatem walczyć z denerwującymi przyzwyczajeniami? Można o nich rozmawiać, można starać się zmienić dla tej drugiej połówki, jednak można się również z nich śmiać. Ale przede wszystkim warto pamiętać o tym, że to jedynie szczegóły, a najważniejszy jest spokój. Na zakończenie jedyny komentarz od mężczyzny, z którym zgadzam się w zupełności. 

Same żony się wypowiadają, mężowie wolą nie ryzykować? Wiadomo, że nie ma nic cenniejszego niż święty spokój.

P.S. Mała rada dla planów, raz na jakiś czas mimo wszystko warto posprzątać, a wyrzucenie wykorzystanej rolki papieru do kosza może przynieść zaskakujące rezultaty!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu