• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Warkocz na wesele – dziewczęca fryzura z klasą!

Warkocz na wesele – dziewczęca fryzura z klasą!

Warkocz jest wciąż na topie wśród fryzur ślubnych i to nie tylko dla panny młodej, ale też gości weselnych. Trudno się dziwić – to fryzura elegancka, klasyczna i ponadczasowa. Dodaje wdzięku, odejmuje lat, a przy tym jest dość prosta w wykonaniu, co ma znaczenie, jeśli chcesz samodzielnie uczesać się na wesele.

Warto jako upięcie wybrać warkocz na ślub, zwłaszcza jeśli wybierasz się lub organizujesz rustykalne wesele. Taka fryzura będzie pasować do takiego stylu przyjęcia.  Na szczęście rodzajów warkoczy ślubnych jest tak dużo, że odpowiednio dobrane sprawdzą się również w przypadku wesela w stylu glamour.

Warkocz na wesele jako alternatywa dla koczka

Najmodniejsze fryzury ślubne, o które proszą panny młode i panie wybierające się na przyjęcie w roli gościa, to koczki lub luźne fale. Nisko lub wysoko upięte, ciasno lub luźno związane. Wariacji jest sporo. Ostatnio wśród koczków popularny jest ten luźniejszy dający efekt zmierzwionych włosów, a stąd już prosta droga do zaplecenia warkocza na ślub.

To niezobowiązująca fryzura, która świetnie prezentuje się w stylizacjach, do których nie pasują starannie przemyślane koczki, np. boho. I co nie mniej ważne, warkocz na wesele jest po prostu praktyczny. Jeśli nawet się trochę poluzuje w szale tanecznej zabawy, to nadal będzie wyglądać doskonale – w końcu taka natura warkocza.

Jest jeszcze jedna kwestia: fryzura ślubna zwykle wiąże się z ogromną ilością lakieru do włosów, wsuwek i innych elementów, które mają sprawić, że kok wytrzyma całą noc w idealnym stanie. To zrozumiałe, ale i… Niekomfortowe. Warkocz na wesele, mimo że też potrzebuje utrwalenia, jest o wiele „lżejszy”, więc czujesz się w nim komfortowo.

Warkocz na wesele wpleciony w luźny kok
Unsplash

Zobacz także: Szukasz fryzjera na wesele? Zajrzyj do naszego katalogu kontaktów

Jaki warkocz na wesele wybrać?

To oczywiście zależy od twojej stylizacji. Jeśli jesteś panną młodą, pomyśl nie tylko o charakterze przyjęcia, ale też o dodatkach. Chcąc połączyć welon ślubny z warkoczem, zadbaj o to, by wpleść warkocz w upięcie, np. jako hiszpański kok lub koszyczek. Przy eleganckich kreacjach pięknie prezentować będzie się tzw. rybi ogon, w którym również biżuteria ślubna zostanie odpowiednio wyeksponowana. Luźny warkocz opadający na ramię będzie się z kolei doskonale współgrać, jeśli w stylizacji postawiłyście na wianek ślubny.

Jeżeli jesteś gościem, to tutaj masz do dyspozycji jeszcze więcej propozycji! Warkocz tradycyjny, kłos, warkocz przy grzywce, ukryty rybi ogon, warkocz francuski, angielski… Wybór jest szeroki i to nawet jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów!

Warkocz na wesele połączony z rozpuszczonymi włosami
Unsplash

Zobacz także: Koszty wesela – jak się nimi podzielić i co zrobić, aby były mniejsze?

Warkocz na wesele a krótkie włosy

Krótkie fryzury mają wiele atutów, np. są niezwykle praktyczne na co dzień. Ale jedną z ich wad jest to, że pozwalają na bardzo ograniczoną liczbę stylizacji. Jednak nie w tym przypadku! Jeśli tylko nie jesteś obcięta na jeżyka i nie masz mocno wycieniowanych włosów, możesz się zdecydować na warkocz ślubny. Krótkie włosy są wręcz do niego stworzone! Może być zmysłowy i dziewczęcy, jeśli jest bardzo luźno zapleciony lub płynnie przechodzi w rozpuszczone włosy. Z kolei wykonany asymetrycznie i zestawiony z natapirowanymi włosami w pozostałej części głowy nada twojej fryzurze drapieżnego wyglądu.

Warkocz weselny krok po kroku

Oczywiście nie ma jednego przepisu na warkocz idealny, bo samych rodzajów warkoczy jest bardzo, bardzo wiele i każdy wykonuje się nieco inaczej. Dlatego warto wybrać się do salonu fryzjerskiego na próbną fryzurę ślubną i wspólnie wybrać warkocz doskonały.
Jeśli jednak jesteś zdecydowana, że chcesz uczesać się samodzielnie, to poniżej znajdziesz garść inspiracji. Spróbuj odtworzyć je przed lustrem i dobierz idealny dla ciebie warkocz na wesele!

https://www.instagram.com/p/BqXiSfKFB57/
https://www.instagram.com/p/BoYnDqBAc_q/
https://www.instagram.com/p/Bt8EqIzAOER/
https://www.instagram.com/p/BtiRlWUic-g/
https://www.instagram.com/p/BsqHgn0gGps/
https://www.instagram.com/p/BueeGpugA5L/
https://www.instagram.com/p/BwG0PUdhlfQ/
https://www.instagram.com/p/Bviy-9NAi0o/
https://www.instagram.com/p/BvSJToVAv1m/
https://www.instagram.com/p/BvKIXsPBc_L/
https://www.instagram.com/p/Bu4UxeMgyc1/
https://www.instagram.com/p/BoZ258uleAo/
https://www.instagram.com/p/BvADqZ0grvm/
https://www.instagram.com/p/BssMmTFhOIX/
https://www.instagram.com/p/BwIRidzgynG/
https://www.instagram.com/p/BrvIY9YHazy/
https://www.instagram.com/p/BroLNwGFM44/
https://www.instagram.com/p/Bq70jAoBDIe/
https://www.instagram.com/p/Bnjj_VFHk6k/
https://www.instagram.com/p/BvXfFj3nH23/
https://www.instagram.com/p/Bt98E_nlSt_/
https://www.instagram.com/p/BeNCRN6lndN/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu