Wesele bez alkoholu?

Wesele bez alkoholu?

W Polsce wesela bezalkoholowe nadal nie są częstym zjawiskiem. Z pewnością nie wynika to z faktu, że nie potrafimy się bawić bez alkoholu, choć bez wątpienia pomaga on rozluźnić się uczestnikom wesela. Jakie są zalety a jakie wady wesela z alkoholem i bez niego?

Bezalkoholowe przyjęcie

Przyjęcie weselne bez alkoholu jest rozsądnym rozwiązaniem przede wszystkim pod względem ekonomicznym. Szacuje się, że średnie wydatki na alkohol dla wesela na 60 osób to przynajmniej 1 200 zł. Oczywiste więc, że większe przyjęcie będzie generować proporcjonalnie wyższe koszty. Jeśli więc Parze Młodej zależy na uszczupleniu wydatków, należy rozważyć zorganizowanie wesela bez alkoholu. Zaletą takiego rozwiązania będzie także fakt, że goście po kilku godzinach zabawy nie „zasłabną” ani nie będą prowokować nieprzyjemnych sytuacji. Będzie więc bezpieczniej i zdrowiej. Niestety Młoda Para i jej rodzice, chcąc zorganizować wesele bez alkoholu, muszą liczyć się z tym, że ten z gości weselnych, któremu nie brakuje pomysłów i odwagi, zdecyduje się wyjść na spacer lub podjechać samochodem do sklepu, by zakupić alkohol na wesele. To sytuacje z pewnością spoza scenariusza weselnego.

A teraz (nie!) idziemy na jednego…

Wesele bez alkoholu? To pytanie nadal wśród wielu budzi zdziwienie. Niektórzy po prostu nie wyobrażają sobie tak ważnych imprez rodzinnych bez alkoholu. Bez wątpienia brak jego obecności na weselu może zaskoczyć także didżeja czy zespół muzyczny, bo zasygnalizować przerwę w zabawie, nie będzie można już słowami „a teraz idziemy na jednego…”.  Kiedy więc decydujemy się zorganizować przyjęcie weselne bez alkoholu, musimy powiadomić o tym fakcie zarówno tych, którzy poprowadzą zabawę, jak również obsługę sali weselnej, restauracji czy hotelu.

Zalety wesela z alkoholem

Wesele z alkoholem wydaje się być bardziej tradycyjne, choćby ze względu na wspomniany fragment przyśpiewki „a teraz idziemy na jednego…” i możliwość wznoszenia toastów za zdrowie Pary Młodej i rodziców nowożeńców. Bez wątpienia także dzięki alkoholowi wielu gości szybciej się rozluźni i szybciej oraz chętniej będzie chciało się bawić.

Każde z rozwiązań, zorganizowanie wesela z alkoholem i bez alkoholu ma swoje zalety i wady. Brak trunków na weselu z pewnością może być mniej dotkliwe finansowo, ale z kolei wiązać się z niezadowoleniem gości weselnych. Wesele z procentami jest nieco droższe, ale z kolei może pomóc w rozkręceniu zabawy.

5/5 - (13)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore