Wesele jak wakacje, czyli niezwykła uroczystość z dala od domu

Wesele jak wakacje, czyli niezwykła uroczystość z dala od domu

To Wasz ślub i Wasze wesele. Zróbcie je po swojemu. Niech będą wydarzeniem nie tylko dla Was, ale także dla wszystkich gości. Wydarzeniem, które Wy i Wasi bliscy zapamiętacie do końca życia. Wyrwijcie się z miasta i z weselnych konwenansów. Połączcie ślub i wesele z wakacjami! Po co Santorini czy Wenecja? Polska jest bliska i piękna.

Jeśli naprawdę tak myślicie, nie jesteście jedyni. Na świecie nawet 25% par młodych organizuje śluby i wesela za granicą (wg serwisu Ampersand Travel). Często takie wesele przekształca się w mini miesiąc miodowy dla młodych, a także wakacje dla niektórych gości. Jak podejść do tego tematu? Od początku wymyślcie swoje wesele jako krótkie wakacje dla Was, najbliższej rodziny i znajomych.

Dlaczego wesele jak wakacje?

To formuła dla ludzi, którzy lubią ludzi. Zapraszacie rodzinę i przyjaciół, z którymi chcecie spędzić czas na rozmowach, żartach i wspólnych aktywnościach. Zdarza się bowiem, że podczas tradycyjnego wesela, szczególnie jeśli lista gości jest dość obszerna, parze młodej nie udaje się znaleźć tyle czasu, aby z każdym uczestnikiem przyjęcia dłużej porozmawiać.

Wesela z dala od domu mogą stać się okazją do wypoczynku. Młodzi mogą skorzystać z uroków miejsca, w którym organizowali przyjęcie i spędzić tam krótki miesiąc miodowy. Także goście mogą zostać kilka dni dłużej. Warto tak dobrać miejsce, aby w ciągu dnia można było popływać, pożeglować, pograć w golfa, a wieczorem pogadać i powspominać przy grillu. Obiekt powinien także zapewniać zajęcia dla dzieci.

Takie wesele może wyglądać tak, że nowożeńcy organizują przyjęcie i fundują bliskim nocleg w noc po weselu Natomiast koszty wakacji ponoszą już goście. Choć wesele z dala od domu wiąże się z podróżą, to młodym daje spore oszczędności. Główna oszczędność wynika z mniejszej liczby gości. Dla wielu par młodych to nie problem, a ważny atut takiego rozwiązania. Zapraszają tylko tych, na których obecności im zależy, a dodatkowo niektórzy z nich połączą pobyt z krótkimi wakacjami.

Decyzja, aby urządzić wesele z dala od miasta, to szansa, aby znaleźć takie malownicze miejsce, które zachwyci wszystkich gości. Elegancko urządzone wnętrza pozwalają oszczędzić na kosztach dekoracji. Ale najważniejsze jest położenie obiektu. Natura jest najpiękniejszą dekoracją. Ponadto, w ciepłych miesiącach ceremonia zaślubin może odbyć się w zachwycających okolicznościach przyrody.

Dlaczego Pałac Manowce?

Pałac Manowce to elegancki obiekt znajdujący się niedaleko Szczecina, nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, w urokliwym zakątku, otoczony rozległą puszczą. W opinii wielu osób, Manowce są najpiękniej położonym w Polsce pałacem zabytkowym, w którym można urządzić wesele i inne uroczystości.

Wesela z dala od domu często zamieniają się w kilkudniowe wakacje dla pary młodej i jej gości. Manowce zapewniają nie tylko noclegi i posiłki, ale także oferują i organizują dodatkowe atrakcje. Jeśli gościom nie wystarcza opalanie się na brzegiem zalewu, pływanie wpław lub kajakiem, obiekt zorganizuje wyjazd na pole golfowe, rejs jachtem żaglowym lub motorówką po zalewie, bądź inne aktywności. Pałac może zapewnić opiekunkę dla dzieci, która organizuje im różne zajęcia, aby pozwolić rodzicom na relaks.

Parze młodej i gościom weselnym Manowce oferują pokoje dwuosobowe i apartamenty, w których może nocować do 33 osób, bądź do 42 osób z wykorzystaniem rozkładanych kanap i dodatkowych łóżek. W stylowych pokojach hotelowych można poczuć się iście królewsko. Obiekt jest udostępniamy nowożeńcom na wyłączność – w tym czasie Pałacu nie odwiedzają inni goście.

Pary młode, które szukają połączenia historii i luksusu, na pewno zachwycą się Manowcami. Bajkowy klimat neoklasycystycznego Pałacu dopełnia majestatyczny portyk i wyrafinowana sztukateria. We wnętrzach znaleźć można stylowe antyczne meble, obrazy i imponujące dwustuletnie piece kaflowe. Ogromnym atutem Pałacu jest również przestrzeń wokół niego, a szczególnie urzekający ogród z fontanną.

Z uwagi na odległość, menedżer pałacu może wyręczyć młodą parę w szukaniu lokalnych dekoratorów, fotografów, fryzjerów i innych usługodawców, korzystając z grona sprawdzonych partnerów, którzy na pewną nie zawiodą i zapewnią najwyższą jakość usług.

Artykuł powstał we współpracy z Pałacem Manowce.

4.7/5 - (17)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore