• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wesele moich rodziców czy moje? Organizacja przyjęcia weselnego

Wesele moich rodziców czy moje? Organizacja przyjęcia weselnego

Wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Często rodzice są zachwyceni faktem, że ich pociecha wchodzi w dorosłe życie i postanawia założyć rodzinę. Jednak czasem chęć pomocy i zaangażowanie rodziców staje się problem dla młodych. Pojawia się dylemat, jak delikatnie powiedzieć rodzicom, że ich ingerencja generuje problemy?

Konflikt pokoleń

Zdarza, że młode osoby mają inne wyobrażenie na temat ślubu niż ich rodzice. Wprawdzie rodzice charakteryzują się większym doświadczeniem i chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, ale nie zawsze powinni ingerować w ich sprawy. Ślub jest kwestią indywidualną. Powinien wyglądać tak, jak zaplanują go młodzi. Warto posłuchać wszystkich rad, jakie udzielą rodzice, ale ostateczne decyzja zawsze powinna należeć do młodych.

Wymarzony ślub i wesele powinny przebiegać tak, jak zaplanowali to przyszli państwo młodzi. Oczywiście rodzice zawsze mogą wyrazić swoje zdanie, podsunąć jakiś pomysł lub nawet gotowe rozwiązanie. Jednak nigdy nie powinni naciskać na wdrożenie w życie ich planu.

Wesele rodziców

Rodzice na wieść o tym, że ich dziecko planuje zawarcie związku małżeńskiego, wracają do wspomnień. Przypominają sobie, jak wyglądał ich ślub i wesele. Jednak bardzo często zapominają, że było to co najmniej dwie dekady wstecz, a przez ten czas bardzo wiele się wydarzyło. Branża ślubna – podobnie jak każda inna – ewoluuje. Zmieniają się trendy oraz podejście do wydarzeń, jakimi są ślub i wesele. Zawsze należy pamiętać, aby iść z duchem czasu. Jeśli sposób zawarcia związku małżeńskiego będzie się bardzo różnić od tego, jaki miał miejsce dwadzieścia lat wcześniej, to nie znaczy, że będzie gorszy. Rytuał zawarcia małżeństwa zawsze oznaczać będzie to samo.

W krainie nowości

Obecnie projektanci sukien ślubnych prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów. Podobnie jest z wystrojem sal weselnych. Zespoły grają inny repertuar. Szefowie kuchni chcą zaskoczyć wymyślnymi posiłkami. Wszystko jest inne niż kiedyś, ale nie gorsze. Rodzice powinni to zrozumieć. Ich dzieci żyją w innych czasach. Każda para planująca się pobrać musi mieć świadomość, że dla rodziców ślub jest równie ważnym przeżyciem. Jednak nie należy im pozwalać na to, by dyktowali warunki.

Istotny jest sposób, w jaki uświadomicie rodzicom, że to wasz ślub. Osiągnięcie kompromisu wcale nie jest takie trudne. Należy tylko wykazać się odpowiednim podejściem.

Jak osiągnąć kompromis?

Przede wszystkim należy kierować się spokojem. Nic nie przyniesie lepszego efektu niż rozmowa w cztery oczy z rodzicami. Należy im wytłumaczyć, że nawet, jeśli są rzeczy, z którymi się nie zgadzają, to właśnie o nich marzyliście i chcecie je urzeczywistnić. Każde narzeczeństwo powinno przygotować się do takiej rozmowy i wiedzieć, że rodzice ingerują w przygotowania w dobrej wierze. Nigdy nie należy ich krytykować. Planowanie ślubu powinno przebiegać w miłej i rodzinnej atmosferze.

Rodzicu, zapamiętaj!

Wiadomym jest, że miłość rodzicielska nie zna granic i każde działanie jest nią dyktowane. Jednak pozwól swojemu dziecku samodzielnie kierować życiem. Być może podczas przyjęcia weselnego będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony. Zupełną normalnością jest to, że szargają Tobą emocje. Ostatecznie Twoje dziecko bierze ślub. Zamiast tracić energię na planowanie, poczekaj aż przyjdzie i poprosi Cię o pomoc. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak uczyni. Wtedy będziesz mógł się wykazać. Syn czy córka podczas wesela z pewnością o tym nie zapomną. Przygotują piękne podziękowania.

Szczęśliwa para młoda

Każda para młoda powinna być szczęśliwa, że zawiera związek małżeński. Jednak należy pamiętać, że to wyjątkowy dzień, który zdarza się zazwyczaj raz w życiu. Nie należy godzić się na podejmowanie działań, które przyniosą radość tylko rodzicom. Dzień ślubu jest wielkim wydarzeniem. Warto wysłuchać każdej rady rodziców. Można, ale nie trzeba z nich skorzystać.

Rodzice z kolei powinni być powściągliwi w swoich postanowieniach. Narzucanie dzieciom swojej woli nie jest wskazane. Spokojna rozmowa jest kluczem do osiągnięcia kompromisu.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu