Wesele w gościńcu – poczuj folkowy klimat

Wesele w gościńcu – poczuj folkowy klimat

Przyjęcia weselne utrzymane w konkretnym stylu, bądź z występującym wyraźnym motywem cieszą się coraz większą popularnością wśród par młodych. Powrót do korzeni, czyli ludowe motywy i wzory, sielski klimat, huczne przyjęcie – to wszystko tworzy wielobarwny folkowy styl wesela. Inspirowanie się regionalnym folklorem daje wiele możliwości w ślubnych dekoracjach i dodatkach.

Aplikacja wesele z klasą

Wesele w gościńcu

Przygotowania do tej ważnej uroczystości zwykle zaczynają się od poszukiwań idealnej sali weselnej – w tym przypadku w stylu pasującym do folkowego przyjęcia. We wsi Gowino koło Wejherowa znajduje się Gościniec Oycowa Zagroda. Położony jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się w malowniczych terenach doliny rzeki Gościciny i otoczeniu przepięknych lasów.

Oferty promowane

wesele w gościńcu

Cały obiekt zaprojektowany jest w stylu starego, polskiego gościńca, co tworzy niepowtarzalną, sielską atmosferę, która odrywa od szarej rzeczywistości i pozostawia niezapomniane wspomnienia. Znajdziecie w nim dwie sale bankietowe o niepowtarzalnych i oryginalnych wnętrzach. Zgodnie z regionalną tradycją zorganizujecie tam wesele folkowe, pełne mocy kolorów i niesamowitych wzorów, połączone ze znaną na całym świecie polską gościnnością oraz wesołym, głośnym świętowaniem, którego echo będzie słyszane w całej okolicy.

wesele w gościńcu

Każde weselne przyjęcie opiera się na wyśmienitym menu. W Oycowej Zagrodzie króluje kuchnia staropolska i regionalna. Świeże regionalne produkty, własnego wyrobu wypieki, chleb, smalec i pierogi. Przepyszne świeże pstrągi z przydomowych stawów. Żury, zupy grzybowe, rosoły – przyrządzane są według dawnych receptur. To wszystko sprawdzi się na weselu w stylu folk!

Sielsko i blisko natury

Powrót do przeszłości wiąże się również z bliskością z naturą i korzystaniem z jej zasobów. Para młoda oraz weselni goście zaznają w Gościńcu pełnego resetu i odpoczynku po radosnym świętowaniu. Cichy spacer po osadzie, schronienie w altanie w upalne dni, szmer wody płynącej w okolicznej rzeczce, słowem – wygoda, komfort. Sielska atmosfera z dala od zgiełku miast, strefa chillout z leżakami, stare mury, girlandy świateł, miejsca do biesiadowania, sprawiają, iż w tym miejscu można odrywać się od rzeczywistości i przenieść w krainę OZ, czyli Oycowej Zagrody – do miejsca innego niż wszystkie.

Artykuł powstał we współpracy z Gościńcem Oycowa Zagroda.

5/5 - (48)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore