Wesele w gościńcu – poczuj folkowy klimat

Wesele w gościńcu – poczuj folkowy klimat

Przyjęcia weselne utrzymane w konkretnym stylu, bądź z występującym wyraźnym motywem cieszą się coraz większą popularnością wśród par młodych. Powrót do korzeni, czyli ludowe motywy i wzory, sielski klimat, huczne przyjęcie – to wszystko tworzy wielobarwny folkowy styl wesela. Inspirowanie się regionalnym folklorem daje wiele możliwości w ślubnych dekoracjach i dodatkach.

Wesele w gościńcu

Przygotowania do tej ważnej uroczystości zwykle zaczynają się od poszukiwań idealnej sali weselnej – w tym przypadku w stylu pasującym do folkowego przyjęcia. We wsi Gowino koło Wejherowa znajduje się Gościniec Oycowa Zagroda. Położony jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się w malowniczych terenach doliny rzeki Gościciny i otoczeniu przepięknych lasów.

wesele w gościńcu

Cały obiekt zaprojektowany jest w stylu starego, polskiego gościńca, co tworzy niepowtarzalną, sielską atmosferę, która odrywa od szarej rzeczywistości i pozostawia niezapomniane wspomnienia. Znajdziecie w nim dwie sale bankietowe o niepowtarzalnych i oryginalnych wnętrzach. Zgodnie z regionalną tradycją zorganizujecie tam wesele folkowe, pełne mocy kolorów i niesamowitych wzorów, połączone ze znaną na całym świecie polską gościnnością oraz wesołym, głośnym świętowaniem, którego echo będzie słyszane w całej okolicy.

wesele w gościńcu

Każde weselne przyjęcie opiera się na wyśmienitym menu. W Oycowej Zagrodzie króluje kuchnia staropolska i regionalna. Świeże regionalne produkty, własnego wyrobu wypieki, chleb, smalec i pierogi. Przepyszne świeże pstrągi z przydomowych stawów. Żury, zupy grzybowe, rosoły – przyrządzane są według dawnych receptur. To wszystko sprawdzi się na weselu w stylu folk!

Sielsko i blisko natury

Powrót do przeszłości wiąże się również z bliskością z naturą i korzystaniem z jej zasobów. Para młoda oraz weselni goście zaznają w Gościńcu pełnego resetu i odpoczynku po radosnym świętowaniu. Cichy spacer po osadzie, schronienie w altanie w upalne dni, szmer wody płynącej w okolicznej rzeczce, słowem – wygoda, komfort. Sielska atmosfera z dala od zgiełku miast, strefa chillout z leżakami, stare mury, girlandy świateł, miejsca do biesiadowania, sprawiają, iż w tym miejscu można odrywać się od rzeczywistości i przenieść w krainę OZ, czyli Oycowej Zagrody – do miejsca innego niż wszystkie.

Artykuł powstał we współpracy z Gościńcem Oycowa Zagroda.

5/5 - (48)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore