Wesele w tygodniu może mieć sporo plusów, czyli o konieczności przekładania uroczystości w dobie koronawirusa

Wesele w tygodniu może mieć sporo plusów, czyli o konieczności przekładania uroczystości w dobie koronawirusa
Envato

Planowaliście swój ślub i wesele w najbliższym czasie, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała wasze plany i musieliście rozpocząć tworzenie weselnego planu B? Jak rozwiązać kwestie zmiany terminu uroczystości w tym trudnym czasie i dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się wesele zorganizowane w tygodniu, przeczytajcie w naszym artykule!

Aplikacja wesele z klasą

Jeśli zależy wam na zaplanowaniu uroczystości jeszcze w tym lub w następnym roku, z pewnością musicie liczyć się z tym, że weekendowe terminy, a więc sobota, ale także piątek czy niedziela, w wymarzonej i wybranej przez was sali weselnej lub restauracji, mogą być już zajęte. Co wówczas zrobić? Na ratunek przychodzą terminy w tygodniu, na które pary młode coraz częściej się decydują. Dlaczego? O tym poniżej.

Oferty promowane

Większy wybór terminów

Decydując się na zaplanowanie uroczystości w tygodniu, jeśli oczywiście będzie już taka możliwość, nie musicie czekać kilku lat na sformalizowanie waszego związku i zorganizowanie weselnego przyjęcia. Dogodne terminy dostępne w poniedziałek, wtorek czy środę, umożliwią wam wypowiedzenie przysięgi małżeńskiej w Urzędzie Stanu Cywilnego lub sakramentalnego “tak” w kościele oraz zaplanowanie cudownej zabawy może jeszcze w tym roku!

Dostępność wybranych przez was usługodawców

Reogranizacja wesela wiąże się nie tylko ze zmianą daty uroczystości zaślubin i zarezerwowaniem nowego terminu w sali weselnej, ale także z koniecznością zgrania ze sobą wszystkich usługodawców, z których oferty chcieliście skorzystać.

Często pary młode z dużym, nawet kilkuletnim wyprzedzeniem rozpoczynają planowanie tego wyjątkowego dnia, z pełną świadomością dobierając wszystkie weselne atrakcje tak, aby każda z interesujących ich usług w wybranym terminie, była dostępna. Zdarza się bowiem, że niektórzy fotografowie, DJ’e, ale również sale weselne mają swój kalendarz wypełniony na kilka następnych lat, zwłaszcza jeśli chodzi o terminy weekendowe. Organizacja przyjęcia w tygodniu jest szansą na to, że wszyscy usługodawcy, którzy mieli pojawić się w pierwotnie zaplanowanym przez was terminie, będą dostępni także alternatywnym dniu.

COVID-19-  napis ułożony z drewnianych klocków
Envato

Zobacz także: Zmiana grawera na obrączkach ślubnych

Większy wybór usługodawców

Nie zaplanowaliście jeszcze kompleksowo całej uroczystości oraz wszystkich atrakcji, jakie chcecie, aby pojawiły się na waszym weselu? Nic straconego! Organizacja wesela w tygodniu to także większy wybór usługodawców, jeśli ciągle poszukujecie ciekawych ofert.

Istnieje również szansa, że decydując się na wesele w poniedziałek, wtorek czy środę będziecie mogli liczyć na zniżki u wybranych usługodawców i dzięki temu, nie nadwyrężając ślubnego budżetu, zaplanować wyjątkowe i oryginalne atrakcje. Uroczystość w tygodniu to także doskonała okazja, aby na waszym przyjęciu pojawił się zespół czy fotograf, na którego ofertę, na przykład ze względów finansowych, nie moglibyście sobie pozwolić, planując wesele w sobotnim terminie.

Mniej gości? Niekoniecznie!

Wesele między poniedziałkiem a piątkiem wcale nie musi wiązać się z mniejszą frekwencją gości na ślubie i zaplanowanym przyjęciu. Często organizując uroczystość, wśród zaproszonych osób pojawiają się goście z zagranicy, dla których przylot lub też przyjazd na weekendową imprezę, może być bardziej skomplikowany niż w tygodniu (często więcej lotów zaplanowanych jest w dniach roboczych). Poza tym, nie wszyscy goście pracują w stałych godzinach w tygodniu i dla nich właśnie termin zaślubin oraz przyjęcia ustalony na poniedziałek lub czwartek może być znacznie korzystniejszy. Pamiętajcie także, że ślub i wesele to niepowtarzalny i magiczny moment w waszym życiu i z pewnością zaproszeni przez was weselnicy zrobią wszystko, aby w tych wyjątkowych chwilach, bez względu na wybrany termin i dzień, wam towarzyszyć.

Przyszła para młoda w maseczkach
Envato

Zobacz także: Co z naszą podróżą poślubną, czyli o konieczności odwołania wyjazdu w czasie pandemii koronawirusa

Dłuższe świętowanie!

Organizacja wesela w tygodniu to także czas na… dłuższe świętowanie. Jeśli uroczystość zaplanowaliście na poniedziałek lub wtorek, możecie wykorzystać poprzedzający ją weekend na wspólną zabawę z gośćmi. Urządźcie grilla lub zaplanujcie ciekawą wycieczkę, aby pokazać zaproszonym weselnikom wyjątkowe miejsca w waszym mieście lub regionie. Takie działania z pewnością mocno zintegrują ze sobą wszystkich i sprawią, że goście doskonale będą bawić się razem podczas waszego weselnego przyjęcia.

4.5/5 - (46)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore