• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wesele z dziećmi czy bez?

Wesele z dziećmi czy bez?

W ostatnim czasie na naszym portalu umieściliśmy ankietę, w której pytamy Pary Młode, czy na swoje wesele zapraszają gości z dziećmi, czy bez. Link do ankiety umieściliśmy na Facebooku i rozgorzała dyskusja… Głosy są podzielone – są zwolennicy oraz przeciwnicy zapraszania dzieci na wesele. Jakie argumenty przytaczają obie grupy? Sprawdźcie!

Wesele z dziećmi – „nie może być inaczej”!

Głównym argumentem zwolenników zabawy weselnej z milusińskimi jest to, że dzieci są częścią rodziny i nie wyobrażają sobie, by miałoby ich zabraknąć na tak ważnej uroczystości rodzinnej. Gości zapraszają zatem z dziećmi i decyzję o ich pojawieniu się pozostawiają rodzicom.

Organizacja opieki podczas przyjęcia jest również możliwa do zrealizowania! Dzieci na weselu prawdopodobnie będą w różnym wieku i mogą potrzebować różnego rodzaju uwagi. Niemowlęta i malutkie dzieci mogą być na uroczystości do pewnej ustalonej godziny, po czym w miarę możliwości opiekę może przejąć niania.

Jaki jest jeszcze powód zapraszania maluchów na przyjęcie weselne? Dzieci dają wiele radości, są powodem do uśmiechu! 🙂

Czym zająć dzieci?

Pomysłów na to, by dzieci na ślubie nie nudziły się  jest wiele. Można je zaangażować w uroczystość – na przykład dziewczynki mogą w czasie ceremonii sypać kwiaty, chłopcy nieść obrączki. Po wyjściu z kościoła/urzędu mogą „obsypać” Parę Młodą bańkami mydlanymi – koszt niewielki, a radość bezcenna 🙂

Gdy wiemy, że na przyjęciu będzie gromadka dzieci, warto zastanowić się nad zatrudnieniem animatorów na wesele, którzy mają w zanadrzu wiele atrakcji i sprawią, że dzieciaki spędzą wspaniale czas! Świetnym pomysłem jest również zorganizowanie specjalnego kącika dla dzieci, gdzie będą mogły wspólnie jeść i bawić się – niektóre sale weselne mają wyznaczone do tego celu miejsce.

wesele z dziećmi

Wesele bez dzieci – „to nie dla nich”!

Przeciwnicy zapraszania na wesele z dziećmi utrzymują, iż tego typu przyjęcie to zabawa dla dorosłych. Głośna muzyka, impreza trwająca do późnych godzin – to nieodpowiednie miejsce dla maluchów. Nie zawsze jest możliwość zatrudnienia opiekunki, czy noclegu, więc wygodniej będzie na przyjęcie przyjść bez dzieci.

Część Par Młodych nie zaprasza dzieci na wesele po to, aby ich rodzice mogli zaangażować się w zabawę – by tego dnia nie zajmowali się opieką nad swoją pociechą, która to może być bardzo absorbująca 😉 Pojawia się również kwestia finansowa – obecność dzieci powoduje dodatkowe koszty dla organizatorów przyjęcia, a nie zawsze sala weselna posiada zniżkę na dziecięce menu.

Inne rozwiązania

Są różne sytuacje rodzinne i organizacyjne, dlatego w dyskusji padały również inne rozwiązania. Niektóre Pary Młode zapraszają dzieci tylko na poprawiny, podczas których organizują specjalne dla nich atrakcje weselne.

Zdarzają się również Pary, które zapraszają jedynie dzieci z rodziny – znajomych natomiast bez swoich pociech.

Jaki jest Wasz stosunek do kwestii zapraszania dzieci na wesele?

Autor: Paulina Góralska

Zdjęcia: Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu