Wesele z dziećmi czy bez?

Wesele z dziećmi czy bez?

W ostatnim czasie na naszym portalu umieściliśmy ankietę, w której pytamy Pary Młode, czy na swoje wesele zapraszają gości z dziećmi, czy bez. Link do ankiety umieściliśmy na Facebooku i rozgorzała dyskusja… Głosy są podzielone – są zwolennicy oraz przeciwnicy zapraszania dzieci na wesele. Jakie argumenty przytaczają obie grupy? Sprawdźcie!

wesele z dziećmi

 

Wesele z dziećmi – „nie może być inaczej”!

Głównym argumentem zwolenników zabawy weselnej z milusińskimi jest to, że dzieci są częścią rodziny i nie wyobrażają sobie, by miałoby ich zabraknąć na tak ważnej uroczystości rodzinnej. Gości zapraszają zatem z dziećmi i decyzję o ich pojawieniu się pozostawiają rodzicom.

Organizacja opieki podczas przyjęcia jest również możliwa do zrealizowania! Dzieci na weselu prawdopodobnie będą w różnym wieku i mogą potrzebować różnego rodzaju uwagi. Niemowlęta i malutkie dzieci mogą być na uroczystości do pewnej ustalonej godziny, po czym w miarę możliwości opiekę może przejąć niania.

Jaki jest jeszcze powód zapraszania maluchów na przyjęcie weselne? Dzieci dają wiele radości, są powodem do uśmiechu! :)

Czym zająć dzieci?

Pomysłów na to, by dzieci na weselu się nie nudziły jest wiele. Można je zaangażować w uroczystość – na przykład dziewczynki mogą w czasie ceremonii sypać kwiaty, chłopcy nieść obrączki. Po wyjściu z kościoła/urzędu mogą „obsypać” Parę Młodą bańkami mydlanymi – koszt niewielki, a radość bezcenna :)

Gdy wiemy, że na weselu będzie gromadka dzieci, warto zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który ma w zanadrzu wiele atrakcji i sprawi, że dzieciaki spędzą wspaniale czas! Świetnym pomysłem jest również zorganizowanie specjalnego kącika dla dzieci, gdzie będą mogły wspólnie jeść i bawić się – niektóre sale weselne mają wyznaczone do tego celu miejsce.

wesele z dziećmi

Wesele bez dzieci – „to nie dla nich”!

Przeciwnicy zapraszania na wesele z dziećmi utrzymują, iż tego typu przyjęcie to zabawa dla dorosłych. Głośna muzyka, impreza trwająca do późnych godzin – to nieodpowiednie miejsce dla maluchów. Nie zawsze jest możliwość zatrudnienia opiekunki, czy noclegu, więc wygodniej będzie na przyjęcie przyjść bez dzieci.

Część Par Młodych nie zaprasza dzieci na wesele po to, aby ich rodzice mogli zaangażować się w zabawę – by tego dnia nie zajmowali się opieką nad swoją pociechą, która to może być bardzo absorbująca 😉 Pojawia się również kwestia finansowa – obecność dzieci powoduje dodatkowe koszty dla organizatorów przyjęcia, a nie zawsze sala weselna posiada zniżkę na dziecięce menu.

Inne rozwiązania

Są różne sytuacje rodzinne i organizacyjne, dlatego w dyskusji padały również inne rozwiązania. Niektóre Pary Młode zapraszają dzieci tylko na poprawiny, podczas których organizują specjalne dla nich atrakcje.

Zdarzają się również Pary, które zapraszają jedynie dzieci z rodziny – znajomych natomiast bez swoich pociech.

 

Jaki jest Wasz stosunek do kwestii zapraszania dzieci na wesele?

Autor: Paulina Góralska

Zdjęcia: Pexels

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).