Weselne tańce integracyjne, które porwą gości do zabawy!

Przyjęcie weselne to czas świętowania – wraz z zaproszonymi gośćmi celebrujecie waszą miłość podczas wspólnego biesiadowania oraz szaleństwa na parkiecie. Są zwolennicy i przeciwnicy gier i zabaw na weselu jako urozmaicenia uroczystości.

Weselne tańce integracyjne, które porwą gości do zabawy!
A young cheerful bride with other guests dancing on a wedding reception.
Aplikacja wesele z klasą

Co zrobić, jeżeli nie przepadacie za popularnymi zabawami, ale chcielibyście wprowadzić podczas przyjęcia jakąś aktywność dla gości w każdym wieku, która sprawi, że nie będą chcieli zejść z parkietu? Świetnym rozwiązaniem są tańce integracyjne! Przykłady prezentujemy poniżej.

Oferty promowane

Weselne zabawy taneczne – sposób na integrację gości

Sposobów na rozruszanie wszystkich obecnych na weselu jest wiele. Warto przede wszystkim porozmawiać z zespołem, bądź DJ-em, który będzie zapewniał taneczne atrakcje na waszym przyjęciu, które tańce integracyjne są mu znane i które poleca ze swojego doświadczenia. Pewnie zastanawiacie się teraz, jaki taniec integracyjny zaproponować swoim gościom. Przybywamy z pomocą, oto nasze zestawienie!

weselne tańce integracyjne
Envato

Zobacz także: Zabawy weselne – te animacje z pewnością spodobają się gościom!

Belgijka

Jeden z najpopularniejszych tańców integracyjnych wybieranych przez nowożeńców oraz osoby zajmujące się oprawą muzyczną wesela. Na ślubnych grupach dyskusyjnych jest często polecany przez pary młode:

Belgijka jest genialna! Jedyna zabawa weselna, która uwielbiam i w której chętnie biorę udział 🙂

Mieliśmy na weselu ?super taniec integrujący gości

U nas na weselu też była ? super wyszło- najlepsza integracja ??

Jak tańczyć belgijkę? Tutaj podpowiedź:

Macarena

Utwór zespołu Los Del Rio to jeden z przykładów piosenki do tańca, który nierzadko pojawia się na weselach. Możemy przypuszczać, że wielu weselników będzie znało kroki, a jeżeli nie, jako para młoda możecie stanąć na czele i prezentować kolejne figury.

Grek Zorba (temat muzyczny filmu)

Kolejny weselny klasyk. Wystarczy pierwszy takt i goście zazwyczaj od razu wiedzą o co chodzi. Choć sam taniec wcale do najłatwiejszych nie należy 🙂

Hey Baby i Chocolate

Układy do tych piosenek mogą nie być znane wszystkim gościom, dlatego warto, aby ktoś demonstrował je na bieżąco. Możecie to być wy jako gwiazdy wieczoru, osoba z muzycznej obsługi wesela, bądź dedykowany animator zabaw tanecznych. Tańce integracyjne do piosenek Hey baby DJ Otzi i Chocolate od Soul Control budzą bardzo pozytywne odczucia, co mogą potwierdzić komentarze zaczerpnięte ze ślubnego forum:

U nas Hey babe stało się absolutnym hitem 🙂

Moim zdaniem wszystkie tańce integracyjne są super. Czekolada jest tez fajna 🙂

Weselny Pyton

To rodzaj tańca, który możecie zobaczyć w najnowszym teledysku Sławomira. Piosenka o tym właśnie tytule stała się bardzo popularna w zaledwie kilka dni. Czy będzie hitem tegorocznych wesel? Zobaczymy!

Waka Waka (This Time for Africa)

Piosenka Shakiry, która to znana jest ze świetnych umiejętności tanecznych i oryginalnych układów, z powodzeniem może stać się tańcem integracyjnym na waszym weselu. Może być również, jak w poniższym przykładzie, niespodzianką dla pana młodego i gości.

YMCA

Ten bardzo znany utwór amerykańskiego zespołu Village People niezwykle często pojawia się na weselach. 

Taniec integracyjny zamiast pierwszego tańca

Zdarza się tak, że para młoda nie czuje się gotowa do pokazu tanecznego niczym z filmu Dirty Dancing podczas pierwszego tańca. Jak zatem rozpocząć oficjalnie zabawę weselną? Jeśli zastanawiacie się, co zamiast pierwszego tańca fantastycznie się sprawdzi, będzie to właśnie taniec integracyjny.

Jednym z przykładów może być wspomniana wcześniej belgijka, którą zatańczycie wspólnie z gośćmi i tym samym rozpoczniecie część taneczną. Poradziła to również jedna z użytkowniczek ślubnego forum:

Niech wszyscy razem zatańczą Belgijkę. Nie trzeba tam mieć jakichś wybitnych umiejętności tanecznych. To także świetna zabawa.

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań integracyjnych podczas pierwszego tańca jest także Polonez. Znany z Pana Tadeusza motyw będzie eleganckim wstępem do dalszej zabawy. Polecają go także panny młode:

Byliśmy na weselu, gdzie jeszcze przed 1szym tańcem był… Polonez wspólnie z gośćmi. Bardzo fajnie to wyszło i wyglądało 🙂

4.5/5 - (13)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore