• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wianek ślubny z żywych czy sztucznych kwiatów?

Wianek ślubny z żywych czy sztucznych kwiatów?

Coraz więcej Panien Młodych zamiast welonu decyduje się na alternatywne rozwiązania. Do wyboru jest wiele pięknych ozdób, fascynatorów oraz wianków. Czy w przypadku ostatniej opcji warto postawić na żywe kwiaty?

Wianek ślubny z żywych czy sztucznych kwiatów?

Wianek ślubny z żywych kwiatów – plusy i minusy

To doskonały wybór wiosną i latem, gdy większość kwiatów jest łatwo dostępna i można dobrać rodzaj oraz kolor do typu urody oraz stylistyki całej uroczystości. Wówczas Panna Młoda może wybierać wśród wielu barw i zakupić wianek w niższej cenie. Zasuszone kwiaty będą piękną pamiątką ze ślubu. W przypadku ślubów, odbywających się jesienią i zimą, wybór kwiatów jest znacznie ograniczony, a przez trudną dostępność wielu z nich, ceny pójdą w górę. Wianek będzie bardziej kosztowny, a niesprzyjające warunki pogodowe mogą znacznie wpłynąć na jego wygląd wraz z upływem czasu.

Wianek ślubny ze sztucznych kwiatów – plusy i minusy

Jeśli marzysz o wianku ślubnym, choć Twój ślub odbędzie się poza sezonem, wybór sztucznych kwiatów ułatwi przygotowanie stylizacji. Taka ozdoba jest znacznie trwalsza i przetrwa każdą pogodę. Sztuczny wianek będziesz mogła wykorzystać ponownie przy innej okazji lub odsprzedać kolejnej Pannie Młodej. Gdy wybierzesz sztuczne kwiaty, które do złudzenia będą przypominały żywe, efekt będzie bardzo naturalny, a będziesz mogła sporo zaoszczędzić na sprowadzaniu gatunku, który poza sezonem jest trudniej dostępny.

Jaki wianek ślubny wybierzesz?

fot. Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu