Wianek ślubny z żywych kwiatów 🌺 zamiast biżuterii? Zobacz, jak go zrobić!

Wianek ślubny z żywych kwiatów 🌺 zamiast biżuterii? Zobacz, jak go zrobić!

Dopracowanie wyglądu panny młodej 👰 wymaga wielu wysiłków nie tylko samej zainteresowanej, ale także makijażystki czy fryzjera. Poszukiwanie inspiracji rozpoczyna się na długie miesiące przed ślubem, a kończy na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości. Wianek ślubny to jeden z trendów, na który w ostatnim czasie stawia coraz więcej panien młodych.

Znalezienie sukni ślubnej to jedna z pierwszych rzeczy, od których niemal każda panna młoda rozpoczyna przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Makijaż ślubny i fryzura ślubna to kolejne elementy, które zamykają pierwszą część “przygotowań”. Po odhaczeniu tych trzech punktów następuje poszukiwanie różnego rodzaju akcesoriów ślubnych i dodatków. Panna młoda musi zdecydować, czy chce na głowie welon, wianek ślubny czy może biżuteryjną ozdobę.

Jeśli zdecydowałyście się na wianek lub wciąż zastanawiacie się nad tym, czy to dobry pomysł, poznajcie wszystkie za i przeciw, i zobaczcie, na co w szczególności zwrócić uwagę!

Wianek ślubny z żywych kwiatów

Wśród najpopularniejszych są oczywiście wianki ślubne z żywych kwiatów. Zawsze wyglądają tak pięknie, nadają stylizacji niewinności i znacznie ją urozmaicają. Jeśli nie chcecie, aby wasza stylizacja była jednokolorowa, wianek to świetny pomysł. Możecie dobrać do niego niemalże każdy rodzaj i kolor kwiatów. Od białej gipsówki poprzez czerwone, bordowe i niebieskie goździki czy róże. Wianek najbardziej pasuje do ślubu w plenerze, który swoim charakterem kojarzy się właśnie z naturą i zielenią.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów wianków. Niektóre zrobione są z dużej ilości kwiatów, które pięknie układają się dookoła głowy. Do innych użyte są stelaże i gałązki, a jeden duży kwiat wraz z dodatkami znajduje się po lewej lub prawej stronie głowy. Stroik z żywych kwiatów może być również umieszczony z tyłu tuż nad welonem.

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, wybierając wianek ślubny z żywych kwiatów? Po pierwsze na to, jak będzie wyglądał wasz bukiet ślubny 💐. Wianek nie może się z nim “gryźć”, zatem kwiaty dobrane do bukietu i wianka powinny ze sobą współgrać. Po drugie warto zapytać, jak trwałe są wybrane do wianka ślubnego kwiaty. Żadna panna młoda nie chciałaby, aby w połowie wesela jej wianek był “ledwo żywy”.

Wianek ślubny z gipsówki
Envato

💡 Zobacz także: Jakie paznokcie ślubne wybrać? Zobacz naszą galerię i zainspiruj się!

Rustykalne i boho wianki ślubne

Wianki ślubne są wyjątkowo popularne szczególnie wtedy, kiedy całość wesela i ślubu utrzymana jest w stylu rustykalnym i boho. Właśnie w tym wypadku panny młode najczęściej decydują się na ten dodatek ślubny.

Jak powinien wyglądać rustykalny wianek? Jego kolorystyka zazwyczaj utrzymana jest w odcieniach zieleni, bieli i ecru. Do ozdoby często używa się liści np. kwiatów róży. W rustykalnym wianku nie może również zabraknąć gipsówki, która niejednokrotnie jest głównym motywem przewodnim tego typu ślubów i wesel.

Wianek w stylu boho może być znacznie bardziej kolorowy 🌺🌼. Według najnowszych trendów jednymi z najmodniejszych barw są odcienie bordowego i ciemnego różu, które znakomicie wkomponowują się w dekoracje ślubne i dodatki dla panny młodej.  

Wianek ślubny z welonem

Wiele panien młodych zadaje sobie pytanie, czy wybierając wianek, muszą rezygnować z welonu. Odpowiedzi na to pytanie jest kilka i zależą od tego, jaki welon chcemy wybrać. Jeśli ma on być długi i bardzo zdobiony, lepiej zrezygnować z wianka. Jeśli jednak będzie długi i prosty, wianek może być jego pięknym uzupełnieniem. Oczywiście wianki pasują również do krótkich welonów.  

Wianek ślubny z żywych kwiatów na głowie przyszłej panny młodej
Envato

💡 Zobacz także: Szukasz uzdolnionej florystki – zajrzyj do naszej bazy kontaktów w zakładce Kwiaciarnia!

Ile kosztuje wianek ślubny

Jeśli nie macie czasu, aby wianek zrobić w domu i nie martwią was dodatkowe koszty wesela, na ten dodatek należy przeznaczyć od 50 do nawet 200 złotych 💰. Najczęściej wianki można kupić za około 100 złotych. Cena wianka ślubnego zależy od tego, z jakich kwiatów i dodatków będzie się składał, i czy kwiaty mają znajdować się na całym wianku, czy tylko na jego części.  

Z pewnością zamówienie wianka u florystki, która tworzy dla was bukiet ślubny 💐 i butonierkę, może znacznie zmniejszyć koszty.

Jak zrobić wianek na ślub?

Wianek można również zrobić samodzielnie, co pozwoli na drobne oszczędności. Należy jednak nieco wcześniej potrenować, jeśli nigdy w dzieciństwie nie plotłyście wianków.  

Przedmioty niezbędne do zrobienia wianka:

  • gałązki wybranych kwiatów 🌷,
  • miękki drut (średnica około 2 mm),
  • drut florystyczny,
  • nożyczki ✂,
  • wstążka (jeśli wianek ma być wiązany).

Na małe kawałki tniemy gałązki kwiatów, listki i wszystkie inne dodatki (najlepiej około 50-60 centymetrowe), z których ma się składać wianek. Z miękkiego drutu, najlepiej o zielonym kolorze, tworzymy obręcz, która będzie pasowała do naszego wymiaru głowy. Później za pomocą drutu florystycznego przymocowujemy do wianka poszczególne kwiaty i gałązki. Na zakończenie całość można spryskać lakierem do włosów, który wzmocni i utrwali wianek.

Wianek najlepiej zrobić na wieczór przed ślubem, aby był jak najświeższy. Do momentu przygotowań panny młodej warto trzymać go w lodówce lub innym pomieszczeniu, w którym utrzymywana jest niska temperatura.

Wianek z żywych kwiatów i owoców
Wianek ślubny z eustomy
Wianek ślubny z polnych kwiatów
Wianek ślubny z lawendy
Wianek ślubny z róż

Podsumowanie tego artykułu

 

4.7/5 - (21)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore