Jak zorganizować wieczór panieński w domu?

Jak zorganizować wieczór panieński w domu?

Wieczór panieński to tradycja. Warto uczynić niego wyjątkowe spotkanie, które na długo zapadnie w pamięci Panny Młodej. Wieczór panieński to moment na szaloną i oryginalną zabawę z przyjaciółkami i znajomymi przyszłej żony.

Jak zorganizować wieczór panieński w domu?Zorganizowanie wieczoru panieńskiego bywa czasochłonne, jednak przy dobrej organizacji wieczór panieński może być niezapomnianym wieczorem dla wszystkich zaproszonych.  Wystarczy pamiętać o trzech ważnych kwestiach:

 1. Koleżanki przyszłej żony, a nie ona sama, powinny wziąć na siebie ciężar organizacji wieczoru panieńskiego. Impreza powinna być niespodzianką dla Panny Młodej.
 2. Złym pomysłem jest wyprawianie imprezy dzień przed ślubem. Owszem, taka jest tradycja, ale Panna Młoda z sińcami pod oczami czy zmęczona świadkowa to jednak zły pomysł. Najczęściej wieczory panieńskie organizuje się na tydzień lub dwa przed ślubem.
 3. Prezenty są mile widziane. Nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem, wystarczą choćby nawet podwiązka czy welon do założenia podczas imprezy.

Pomysły na wieczór panieński

Wieczór panieński można spędzić na kilka sposobów. W zależności od tego, czy Panna Młoda jest typem domatora i chce się bawić z koleżankami – nie opuszczając mieszkania czy też woli niekonwencjonalne eventy.

Zawsze ponadczasowe i neutralne, ale dające sporo możliwości, są po prostu „damskie imprezy” w gronie przyjaciółek z różnymi atrakcjami. Wybór atrakcji jest ogromny i zależy jedynie od naszej pomysłowości. Poza zabawami i konkursami dla Panny Młodej można na wieczór panieński zaprosić, np.:

 •  wizażystkę, która zrobi makijaż Pannie Młodej, a wszystkim dziewczynom podpowie, jak się malować – przyjemne i pożyteczne;
 •  mistrza lub mistrzynię kuchni – nie tylko ugotuje, ale też udzieli kulinarnych rad – spędzicie wieczór na pichceniu i smakowaniu pysznych potraw;
 • barmana, który przygotuje Wam świetne drinki i koktajle oraz zdradzi kilka barmańskich sztuczek.
 • instruktorkę sztuk walki i samoobrony, która pokaże kilka sprytnych trików.

Pokaz filmowy na wieczór panieński

Jakże wspaniale byłoby przenieść się w świat ulubionych, ckliwych filmów młodości albo komedii romantycznych, które wprawią uczestniczki zabawy w doskonały nastrój. Do tego celu można wynająć specjalnie przygotowaną salę albo też wykorzystać domowe zacisze.  Wszystkie panie dodatkowo mogą ubrać się w odpowiednie kreacje (np. długie wieczorowe suknie), po to, aby dodać uroku tej chwili. Poza tym – tort, szampan, kolorowe drinki i impreza przebiegać będzie wyśmienicie.

Prezenty na wieczór panieński – drogie czy drobne?

Powinny być niezapomniane i w przyszłości przypominać Pannie Młodej o tym szalonym i magicznym wieczorze. Zdjęcia zrobione w czasie imprezy, które przyjaciółki umieszczą w pięknym albumie z opisami na pewno sprawią wielką frajdę, a prezent będzie skarbnicą cudownych wspomnień. Można też pomyśleć o zestawie kosmetyków, seksownej koszulce bądź wyzywającej bieliźnie, którą Panna Młoda będzie mogła wykorzystać podczas nocy poślubnej.

Zabawy na wieczór panieński

Oto kilka pomysłów na zabawy na wieczór panieński:

 • konkurs na najzabawniejszą historię o Pannie Młodej,
 • 10 pytań dotyczących Panny Młodej (najlepsza przyjaciółka Panny Młodej układa quiz na temat bohaterki wieczoru),
 • pytanie czy wyzwanie (zanim przystąpicie do gry, pamiętajcie, by ustalić, jaka jest kara za niewykonanie zadanie lub brak odpowiedzi na pytanie)

Jaki tort na wieczór panieński wybrać?

Tort na wieczór panieński będzie miłą niespodzianką. Oczywiście pomysłów na jego przystrojenie jest mnóstwo. Może być tradycyjny z napisem „Wieczór panieński” lub w wersji dla dorosłych. Odważnym pomysłem jest podanie go przez np. striptizera. To jednak spory wydatek. Można także rozważyć wynajęcie profesjonalnego tancerza, który dojedzie na wieczór panieński. Występ trwa około 20 min, ale tancerz spędza w domu Panny Młodej około godziny. Może wziąć na siebie organizację zabaw na przełamanie lodów między uczestniczkami imprezy (często zdarza się, że dziewczyny znają Pannę Młodą, ale nie znają się nawzajem), bawi się z dziewczynami. Show to bardzo intensywne 20 minut. Striptizer zatańczy przy profesjonalnie przygotowanej muzyce (blok złożony z kilku utworów), dopasuje do niej odpowiednie przebrania. Jeśli nie mamy koncepcji, jakie przedstawienie chciałybyśmy obejrzeć, możemy zdać się na pomysłowość tancerzy.

KOMENTARZE: 3

 1. A ja miałam dwa panieńskie, jeden dwa tygodnie przed weselem, drugi tydzień przed. Pierwsza impreza była w klubie, poszalałyśmy trochę, na drugi dzień trudno było wstać, no ale jak to podobno ostatni taki wieczór… A druga już na spokojnie, dziewczyny zarezerwowały salę w rozdrożu na kolację. Dużo rozmawiałyśmy, wspominałyśmy, a przede wszystkim wszystkie moje koleżanki mogły się lepiej poznać. Później miałam zgraną ekipę na weselu:)

 2. na moim panieńskim wieczorze piłyśmy drinki na bazie żubrówki białej np z dodatkiem świeżego soku z grejpfruta 🙂 pycha!

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).