Woalka ślubna zamiast welonu – oryginalna ozdoba czy wymysł?

Woalka ślubna zamiast welonu – oryginalna ozdoba czy wymysł?

Welon wydaje się być nieodzownym elementem ślubnej kreacji Panny Młodej. Coraz częściej jednak kobiety decydują się wymienić go na inne nakrycie głowy. Kuszącą alternatywę stanowi woalka ślubna. Kiedy warto się na nią skusić i do jakiej stylizacji ślubnej pasuje?

Co to woalka ślubna?

Woalka to nakrycie głowy wykonane z delikatnej siateczki lub cienkiej, przejrzystej tkaniny, zakrywające część twarzy. Zazwyczaj wpina się ją we włosy asymetrycznie. Bez wątpienia woalka jest wygodniejsza i lżejsza niż tradycyjny, często długi welon ślubny, stąd kobiety chętniej decydują się założyć ją na ślub cywilny oraz przyjęcie weselne, by móc swobodnie bawić się i tańczyć.

– Welon czy woalka? Przed takim dylematem staje wiele Panien Młodych. Z jednej strony pociągają tradycyjne i klasyczne rozwiązania, z drugiej kusi oryginalność i odrobina ekstrawagancji. Woalka to ozdoba, która regularnie pojawia się w modzie ślubnej – mówi Joanna Sirak, stylistka ślubna NOVIA BLANCA. – Woalki mogą mieć oczka o różnej wielkości, być wykonane z tiulu lub kolorowego woalu. Ta ostatnia propozycja to zdecydowanie opcja dla Pań lubiących oryginalne i nietypowe dodatki oraz pragnących dodać nieco koloru do swojej stylizacji.

Woalka w określonym stylu

Woalka nie jest jednak dodatkiem, który będzie pasował do każdej sukni ślubnej. Kreacja powinna być w określonym stylu, a i dobór odpowiedniej fryzury ślubnej czy nawet uroda panny młodej nie są bez znaczenia.

– Wszelkiego rodzaju woalki zdecydowanie nawiązują do przeszłości, jeśli zatem Panna Młoda pragnie nadać swojej stylizacji nutkę stylu vintage, woalka będzie idealnym rozwiązaniem. Taki dodatek pasować będzie zarówno do długich, koronkowych i dopasowanych do ciała kreacji jak i rozkloszowanych sukienek o długości midi lub tea length (do połowy łydki) – wyjaśnia pani Joanna i podkreśla, że woalka ślubna wdzięcznie będzie współgrać z każdym rodzajem włosów, bowiem można ją przypiąć na kilka sposobów. – Woalka daje ogromne pole do popisu. Może być umieszczona na grzebyku, opasce lub wpinana za pomocą spinek. Wszystko to sprawia, że nadaje się zarówno dla pań o gęstych czuprynach jak i tych obdarzonych cienkimi włosami. Po woalki często sięgają także panie, które najlepiej czują się w krótkich fryzurkach – zaznacza stylistka. – Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest połączenie woalki z ozdobnym, kryształowym lub perłowym grzebykiem. Woalka i grzebyk mogą tworzyć całość lub być dwoma elementami, które da się rozdzielić, co daje możliwość pozostawienie samego grzebienia w trakcie wesela – dodaje.

Projektantka ozdób ślubnych podkreśla jednak, że woalka ślubna nie będzie pasowała do każdej kreacji.

– Nie sprawdzi się w ona w stylizacjach, które nie mają w sobie nic z retro. Wszelkie super romantyczne suknie, hiszpańskie falbany oraz te w stylu „księżniczki” lepiej prezentują się innymi dodatkami – delikatnymi welonami, opaskami lub kwiatami. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja w wyborze stylu oraz umiar w doborze dodatków – zaznacza Joanna Sirak.

Woalka odsłania, co powinna i ukrywa, co trzeba

Woalka ślubna może okazać się zbawienna dla kobiet, które mają kompleks zbyt dużego nosa czy zbyt wysokiego czoła. Te niedoskonałości urody czy mało symetryczne rysy twarzy śmiało udaje się skryć pod cienką siateczką, wykorzystując ponadto możliwość asymetrycznego przypięcia woalki na głowie.

Woalka ślubna zamiast welonu – oryginalna ozdoba czy wymysł?

Woalka ślubna zamiast welonu – oryginalna ozdoba czy wymysł?

Woalka ślubna zamiast welonu – oryginalna ozdoba czy wymysł?

 

4.7/5 - (35)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore