Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu kawitacyjnym!

Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu kawitacyjnym!

Peeling kawitacyjny - przebieg zabiegu
Envato

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać i dbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Właśnie w tym celu płeć żeńska inwestuje w różnego rodzaju kremy czy zabiegi, dzięki którym ich skóra starzeje się znacznie wolniej i wygląda wyjątkowo promiennie.

Wśród najpopularniejszych nieinwazyjnych zabiegów, dzięki którym można walczyć z naczynkami, zmarszczkami czy niedoskonałościami skórnymi, są: mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa czy oxybrazja. Coraz większą popularność zyskują również różnego rodzaju peelingi. Jednym z najczęściej stosowanych jest peeling kawitacyjny. Jakie są jego właściwości i czy nadaje się do każdego typu cery?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to jeden z delikatniejszych sposobów na dokładne oczyszczenie skóry twarzy z obumarłego naskórka. Co więcej, zabieg przyczynia się również do stymulacji odnowy komórek i lepszego nawodnienia skóry. Dzieje się tak dzięki zjawisku kawitacji, które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia.

W trakcie zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Dzięki temu podczas jej zetknięcia z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które ostatecznie ulegają rozpadowi. Właśnie to zjawisko powoduje usunięcie obumarłego i zrogowaciałego naskórka.

Peeling kawitacyjny wskazany jest przede wszystkim dla osób z cerą problematyczną i trądzikową. Dzięki peelingowi kawitacyjnemu można pozbyć się również problemów z:

 • nadmiernym wydzielaniem sebum,
 • rozszerzonymi porami i zaskórnikami,
 • odwodnioną skórą,
 • przebarwieniami,
 • utratą elastyczności i jędrności.

Zabieg zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Najpierw kosmetyczka dokładnie oczyszcza skórę i nakłada na nią odpowiednie serum. Później urządzeniem do peelingu kawitacyjnego masuje cerę i dokładnie oczyszcza ją z naskórka. Zabieg nie jest bolesny, jednak można odczuwać delikatne swędzenie i łaskotanie. Po peelingu kawitacyjnym kosmetyczka zazwyczaj nakłada maseczkę nawilżającą i filtr przeciwsłoneczny.

Maseczka po peelingu kawitacyjnym
Envato

Zobacz także: Jaki makijaż ślubny wybrać? Poznaj najmodniejsze trendy sezonu

 Peeling kawitacyjny – efekty

Po pierwsze peeling kawitacyjny znakomicie oczyszcza skórę, dzięki czemu bakterie nie mają na czym żerować i jak się rozmnażać. Mikrodrżenia, które odczuwamy podczas zabiegu, pobudzają przepływ krwi i powodują odnowę komórek, co skutecznie hamuje proces starzenia. Zazwyczaj efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Gołym okiem można zauważyć mniejszą liczbę wągrów i świeższy wygląd cery.

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zrobienie peelingu kawitacyjnego. W tych kilku przypadkach lekarze ostrzegają przed niechcianymi skutkami ubocznymi:

 • ciąża,
 • osteoporoza,
 • padaczka,
 • choroby tarczycy,
 • niewydolność krążenia,
 • zakażenia skóry,
 • metalowe implanty,
 • rozrusznik serca,
 • nowotwór.
Masaż po peelingu kawitacyjnym
Envato

Zobacz także: Paznokcie ślubne – jaki wzór wybrać, aby idealnie pasował do całości stylizacji

Cena peelingu kawitacyjnego

W zależności od tego, do jakiego salonu kosmetycznego się udamy, peeling kawitacyjny może kosztować od 50 do 200 złotych. Cena zależy od pakietu, który wybierzemy. W niektórych salonach kosmetycznych do peelingu proponowane są dodatkowe maseczki lub masaż skóry twarzy.

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na regularne uczęszczanie do kosmetyczki, znakomitym rozwiązaniem może być peeling kawitacyjny w domu. Potrzebne nam będzie do tego jednak odpowiednie urządzenie.

Jak często powtarzać peeling kawitacyjny?

Osoby, które nie borykają się z problemami skórnymi, mogą raz na dwa lub trzy miesiące poddać się zabiegowi peelingiem kawitacyjnym. Dzięki temu ich skóra będzie zdecydowanie odświeżona i pełna życia.

W przypadku osób walczących z trądzikiem lub innymi niedoskonałościami skórnymi peeling kawitacyjny trzeba przeprowadzać regularnie. W takim wypadku należy udać się na serię zabiegów, jednak warto pamiętać o tym, aby wykonać tylko jeden tygodniowo. Okres, przez jaki będziemy poddawać się zabiegowi, nie powinien być dłuższy niż 5-6 tygodni.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz