• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wybierz idealny prezent na podziękowania dla rodziców na weselu!

Wybierz idealny prezent na podziękowania dla rodziców na weselu!

W wielu przypadkach wymarzone wesele zdecydowanie nie udałoby się bez pomocy rodziców, którzy podczas przygotowań służą radą i zdrowym rozsądkiem, kiedy para młoda już zupełnie straci kontakt z rzeczywistością.

Dlatego właśnie tak ważne są podziękowania dla rodziców i prezent, który zostanie im wręczony. Oczywiście nie chodzi o to, aby był on drogi i na pokaz. Najważniejszy jest gest i pamięć. Warto jednak nieco wcześniej zająć się organizowaniem niespodzianki i dobrze zastanowić się nad tym, co ucieszy wasze mamy i tatów, i co już na zawsze będzie przypominało im o waszym ślubie.

Znakomicie w takich wypadkach sprawdzają się prezenty wykonanie własnoręcznie lub specjalne występy dla rodziców. Co zatem wręczyć na podziękowania dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców – prezent, o którym trudno zapomnieć!

Zanim para młoda wręczy prezent swoim rodzicom, najczęściej wymyśla dla nich małą niespodziankę. Koncert na skrzypcach, wiersz o ich miłości, występ na scenie. Podziękowania dla rodziców i piosenka ze specjalną dedykacją to również jeden z bardzo często wybieranych podarunków. Choć wspomnienia są jedną z najważniejszych niematerialnych rzeczy, jakie posiadamy, w takiej sytuacji warto jeszcze podarować rodzicom coś materialnego lub coś, z czego będą mogli skorzystać po ślubie i weselu. Oto nasze propozycje na prezent dla rodziców na ślub.

Wycieczka jako prezent na podziękowania dla rodziców na weselu
Envato

Zobacz także: Sale weselne z twoich marzeń. Znajdź miejsce na wesele i zarezerwuj termin!

Tajemniczy wyjazd

Rodzice przez całe dzieciństwo starają się spełniać nasze małe i większe marzenia. Nauka tańca, wyjazd na kolonie, nowe buty, wymarzony plecak z Myszką Miki czy nowe korki do gry w piłkę. W miarę możliwości mamy i tatowie chcieliby “przychylić nam nieba”. Dlatego w trakcie organizowania ślubu, jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić, postarajcie się również spełnić ich marzenie. Jeśli wiecie, że pragną gdzieś wyjechać i niestety sami nie mogli sobie na to pozwolić, sprezentujcie im taką podróż. Z pewnością docenią ten gest!

Skrzynka pełna wspomnień

Niezapomniany prezent na podziękowania dla rodziców można również zrobić samemu. Kupcie małą lub większą skrzynkę i ozdóbcie ją według własnego pomysłu. Do skrzynki włóżcie pamiątki z dzieciństwa. Medale za osiągnięcia w szkole, pierwszą kartkę z pamiętnika i własnoręcznie napisany list, w którym zawrzecie wszystko to, czego emocje nie pozwolą wam powiedzieć. Z pewnością taka niespodzianka będzie dla rodziców jak wykopanie tajemniczego skarbu.

Ogród w słoiku jako prezent na podziękowania dla rodziców na weselu
Pexels

Prezent na czasie – hitowy ogród w słoiku

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaki prezent dla rodziców na ślub będzie prawdziwym hitem, to odpowiedź jest bliżej, niż myślicie. Ogród w słoiku to w ostatnich miesiącach prawdziwy bestseller wśród prezentów. Tego typu dekorację można zamówić lub zrobić własnoręcznie. Do wykonania ogrodu w słoiku będziecie potrzebować:

  • przezroczystego, dużego naczynia,
  • ziemię,
  • ozdobne kamyczki,  
  • ciekawe roślinki, które nadają się do hodowania w domowych warunkach,
  • ozdobne wstążki.  

Składanka ulubionych utworów

Podobno muzyka łagodzi obyczaje. Tego nie wiemy na pewno, jednak trudno spotkać osobę, która zupełnie nie lubiłaby jej słuchać. W latach 90. bardzo modne było robienie składanek muzycznych dla ukochanej lub ukochanego. Naszym zdaniem warto pamiętać o tej tradycji i nieco ją odświeżyć. Stworzenie specjalnej składanki dla rodziców to z pewnością będzie prawdziwy strzał w 10! Na jednej płycie możecie nagrać ulubione piosenki waszych mam i tatów. Na drugiej piosenki, które wy uwielbiacie i uważacie, że mogą spodobać się rodzicom. Jest duża szansa, że będą to najczęściej wykorzystywane płyty.

Fotoksiążka

Fotoksiążka ze specjalną dedykacją dla rodziców to kolejny znakomity pomysł na prezent. Możecie ją wręczyć w trakcie wesela lub po szalonej zabawie. Wszystko zależy od tego, czy chcecie, aby znalazły się w niej zdjęcia jedynie z waszego dzieciństwa i czasu przed ślubem, czy jednak mają również pojawić się fotografie, które będą zawierać na przykład plener ślubny. Do zdjęć możecie również dodać od siebie kilka zabawnych notatek i wspomnień związanych z fotografiami.

Album ze zdjęciami jako prezent na podziękowania dla rodziców na weselu
Unsplash

Zobacz także: Prezenty dla gości weselnych – wybierz spośród najciekawszych propozycji

Podziękowania w formie filmiku

Modne w ostatnim czasie stały się również podziękowania dla rodziców w formie filmu. Nagranie staje się jednocześnie małym performancem w trakcie wesele jak i prezentem, który pozostaje na długie lata. Tego typu filmik przygotować może kamerzysta na wesele, który będzie również montował film ze ślubu i wesela. Wybierzcie kilka śmiesznych zdjęć, stwórzcie scenariusz, przygotujcie przebrania. Z pewnością oglądanie tego typu podarunku będzie znakomitą zabawą!

Romantyczna kolacja we dwoje

Jeśli bardziej zależy wam na podarowaniu rodzicom jakiegoś przeżycia i chcecie, aby nieco odpoczęli po weselnych szaleństwach, dobrym pomysłem na prezent jest romantyczna kolacja, na przykład w ciemności albo przy akompaniamencie skrzypiec czy fortepianu. Rodzice nie tylko poczują się docenieni, ale także będą mieli chwilę dla siebie. Oczywiście nie musi być to kolacja. Możecie również sprezentować rodzicom SPA dla dwojga lub jakieś ekstremalne przeżycie, o którym marzą.

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu