Wybierz najlepsze zabawy weselne z klasą!

Po wszystkich stresach związanych ze ślubem przychodzi czas na szalone wesele, które ma być niezwykłą zabawą nie tylko dla gości, ale przede wszystkim dla pary młodej. Co zrobić, aby tak się stało i wesele było niezapomniane?

Wybierz najlepsze zabawy weselne z klasą!

Przeczytaj i oceń!

4.6/5 - (27)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Większość par młodych decyduje się na specjalne prezenty dla gości, małe upominki, które mają upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Do tego dochodzą również inne atrakcje weselne, takie jak fotobudka czy barman.

Oferty promowane

Co jeszcze można zaproponować gościom? Oczywiście zabawy weselne, które pojawiają się na każdym weselu i za każdym razem tak samo zachęcają zaproszonych do wspólnego imprezowania i integrują grupę. Jakie zabawy weselne wybrać, aby całość utrzymana była na odpowiednim poziomie, a z jakich lepiej zrezygnować?

Zabawy weselne z klasą – śmieszne i integracyjne

O czym pamiętać podczas dobierania zabaw weselnych? Przede wszystkim o tym, że nie wszyscy goście lubią brać udział w tego typu performansach. Właśnie dlatego, aby zaproszeni czuli się komfortowo, warto zrezygnować z zabaw integracyjnych, które stawiają ich w niewygodnej sytuacji i zmuszają do tego, żeby np. tańczyli z zupełnie nieznajomymi sobie osobami.

Propozycje zabaw weselnych z klasą:

  1. Kuszenie Adama to zabawa dla par, które lubią jeść bez użycia rąk. Kobieta trzyma jabłko przywiązane do sznurka, a jej partner stara się je zjeść bez dotykania go. Co zrobić, aby było jeszcze trudniej? Wystarczy wydłużyć sznurek i przywiązać największe jabłka, jakie znajdziecie na sali.
  2. Taniec na gazecie to kolejna zabawa, przy której można się zdrowo ubawić, a jednocześnie może być utrzymana na odpowiednim poziomie. O co chodzi? Wylosowana para staje na rozłożonej gazecie i tańczy. Oczywiście nie można wypaść poza obręb gazety. Aby utrudnić taniec parze, po każdej przerwie arkusz składany jest na coraz mniejsze kawałki.
  3. Gorące krzesła zna każdy i to nie tylko z wesel. Mowa oczywiście o tym, że więcej jest uczestników zabawy niż krzeseł. Kiedy muzyka cichnie, goście muszą usiąść na krześle. Ten uczestnik, któremu ta sztuka się nie uda, odpada z gry. Aby standardową wersję zabawy urozmaicić, można w przerwach, kiedy muzyka nie gra, kazać uczestnikom przynieść coś z sali.
  4. Jezioro łabędzie to zabawa dla odważnych panów, którzy nie boją się pokazać swoich umięśnionych łydek. Oczywiście wychodzą na parkiet i tańczą balet. Wygrywa ten, kto zbierze największe owacje.
  5. Kareta to zabawa, która wymaga od gości refleksu, dużej dozy poczucia humoru i dystansu. W tej grze tworzymy dwie przeciwne drużyny. Najczęściej jedna składa się z gości od strony pani młodej, a druga – pana młodego. Każda osoba ma przypisaną rolę: królowej, króla czy psa. Prowadzący odczytuje historię i za każdym razem, kiedy dana postać zostanie wywołana, osoba do niej przypisana musi wstać i obiec dookoła własne krzesło. Ten uczestnik, który zrobi to jako drugi, w ramach kary wypija pół kieliszka wódki. Jak brzmi historia?
zabawy weselne - zaproszony gość tańczy w srebrnym kapeluszu
Unsplash

Zobacz także: Co musisz wiedzieć przed wyborem tortu weselnego? `

Wersja I

Dawno, dawno temu żyli sobie król z królową. Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: „Woźnico, zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer”. Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królową wsiedli do karety, król zawołał: „Woźnico, daj koniom znak do jazdy”. I pojechali.

Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: „Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało”.

Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.

Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: „Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, czy wszystko w porządku?”. Woźnica odpowiada, że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.

Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie, jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: „Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza”. Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot – zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać! Król zarządza powrót na zamek.

Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się, a król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: „Woźnico, mój drogi woźnico, wyprzęgnij konie i odstaw karetę”. Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: „Woźnico, czy odstawiłeś konie i karetę?”. Woźnica odpowiada, że tak.

„Dziękuję ci, woźnico, mój drogi woźnico” – odpowiada królowa.

Zobacz także: Szukasz animatora na wesele? Prawdziwych pasjonatów zabaw znajdziesz w naszym katalogu firm w kategorii animatorzy dla dzieci!

Wersja II

Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Król i Królowa ze swoim woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą. Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny. Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: „Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy, żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem”. Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: „Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe”.

Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.

W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: „Usiądź sobie, Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy, by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień, abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami”.

Król rzekł do Królowej: „Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię, moja Królowo”. I dał jej słodkiego całusa.

para młoda wraz z gośćmi - zabawa z zimnymi ogniami
Unsplash

Zobacz także: Szukasz piosenki na pierwszy taniec? Poznaj naszą listę z utworami wszech czasów

Zabawy weselne dla dzieci

Na wielu weselach goście zaproszeni są wraz z dziećmi, którym warto zagospodarować czas i zorganizować kilka zabaw. Oczywiście można do tego zatrudnić animatorów, jednak również zespół czy DJ w zanadrzu mogą mieć dla najmłodszych kilka atrakcji.

Propozycja zabaw weselnych dla dzieci:

  1. Mumia – dzieci dobierają się w pary, a każda z nich otrzymuje dwie rolki papieru toaletowego. Przy wtórze muzyki najmłodsi mają 3 minuty na to, aby stworzyć najpiękniejszą mumię. Oczywiście wygrywa ta para, która była najszybsza i najbardziej dokładna.
  2. Gorące krzesła – o tej zabawie wspominaliśmy również w przypadku dorosłych. Dla dzieci oczywiście można zrobić nieco łatwiejszą wersję, bez przynoszenia fantów z sali.
  3. Parząca piłka – dzieci zbierają się w kółku, a jedno z nich pozostaje poza okręgiem. Najmłodsi podają do siebie piłkę. W momencie, w którym dziecko spoza okręgu powie: „Piłka parzy”, żadne z nich nie może jej złapać. Dziecko, które chwyci wtedy w piłkę, zamienia się z kolegą spoza okręgu.
  4. Kącik malucha – to zabawa, której nie organizuje zespół czy DJ, jednak warto o tym pomyśleć. W jakimś bezpiecznym miejscu sali ustawiamy mały kolorowy stoliczek i krzesła. Kładziemy tam kilka kolorowanek, bloki, kredki i pisaki. Można również dołożyć gry planszowe. Dzięki temu dzieci będą mogły zająć się same sobą i chwilę odpocząć od zabaw tanecznych czy gier wymyślonych przez zespół.

Wśród gier dla dzieci niezmienną popularnością cieszą się również: stary niedźwiedź, ciuciubabka, pociąg czy kalambury.  

Potrzebujesz gotowego pliku z zabawami, który będzie towarzyszyć ci podczas wesela? Pobierz nasze zestawienie!

Oceń artykuł!

4.6/5 - (27)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore