Zaproszenia ślubne i dodatki weselne – jak je wybrać?

Zaproszenia ślubne i dodatki weselne – jak je wybrać?

Każdy ślub zaczyna się od… zaproszeń ślubnych. To właśnie zaproszenia na ślub pokazują, jaki będzie styl i charakter uroczystości, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

Aplikacja wesele z klasą

 

Oferty promowane

Styl uroczystości a zaproszenia ślubne

Można zdecydować się na ślub w stylu rustykalnym, glamour, boho, bardziej eleganckim lub zdecydowanie w swobodnej aranżacji. Można także zastanowić się nad motywem przewodnim – mogą to być wybrane kwiaty, motywy botaniczne, symbole, miejsca, zwierzęta. Często także to kolor stanowi źródło inspiracji, więc można przyjrzeć się też zaproszeniom ślubnym w wybranych kolorach np. klasycznym białym, ecru, mieniącym się perłowym lub złotym. Delikatne pastele – róż, miętowy, błękit także dodają papeterii ślubnej subtelności. Podejmując decyzję o barwach na ślubie sprawdźmy także najnowsze trendy – kolor roku ustanowiony przez Instytut Pantone. W 2018 roku jest to ultrafiolet, intensywny i odważny, natomiast zeszłoroczne przyjęcia zdominowane były, ciągle popularnym, kolorem greenery.

zaproszenia ślubne

Dodatki weselne

Pod kolor lub motyw zaproszeń ślubnych można także dobrać stylistycznie podobne dodatki na stoły weselne, by wszystko tworzyło przemyślaną całość. I tak stoliki mogą być ozdobione papeterią w postaci winietek, zawieszek na butelki, numerów stolików, menu z rozpisanymi daniami lub atrakcjami weselnymi. Dobrze dobrana papeteria jest główną dekoracją sali weselnej. Uzupełnieniem oprawy ślubu mogą być także drobne upominki dla Gości weselnych. Państwo Młodzi mogą wybrać słodkie podziękowania – czekoladki z personalizowaną owijką, słoiczki z miodem, pudełeczka z cukierkami, które można wypełnić także innymi słodkościami. Ciekawą alternatywa do tradycyjnych podziękowań są wiatraczki dla Gości oraz torebeczki z nasionami- Goście będą wspominać ten dzień przez długi czas.

zaproszenia ślubne

Do słodkości na weselnym stole przydadzą się pudełka na ciasto. Pudełka można wykorzystać do muffinek, babeczek, ciasteczek, pierniczków – Państwo Młodzi mogą sami przygotować takie podziękowania dla weselników i zapakować je w pudełeczka z motywem ślubu. Jeśli na weselu planowany jest także słodki stół to wszystkie babeczki, muffinki, makaroniki można przyozdobić pikerami z dowolnym napisem i grafiką. Do przekąsek przydadzą się również pudełka na popcorn, które można wypełnić także np. cukierkami.

Jak widać już przy wyborze zaproszeń na ślub warto zastanowić się jak uroczystość ma wyglądać. Taki przemyślany wybór, pozwoli uzyskać ciekawą kompozycję zaproszeń i dodatków na weselnym przyjęciu, a to gwarantuje niezapomniany efekt.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Amelia-Wedding.

4.9/5 - (16)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore