Zaproszenia ślubne i dodatki weselne – jak je wybrać?

Zaproszenia ślubne i dodatki weselne – jak je wybrać?

Każdy ślub zaczyna się od… zaproszeń ślubnych. To właśnie zaproszenia na ślub pokazują, jaki będzie styl i charakter uroczystości, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

zaproszenia ślubne

Styl uroczystości a zaproszenia ślubne

Można zdecydować się na ślub w stylu rustykalnym, glamour, boho, bardziej eleganckim lub zdecydowanie w swobodnej aranżacji. Można także zastanowić się nad motywem przewodnim – mogą to być wybrane kwiaty, motywy botaniczne, symbole, miejsca, zwierzęta. Często także to kolor stanowi źródło inspiracji, więc można przyjrzeć się też zaproszeniom ślubnym w wybranych kolorach np. klasycznym białym, ecru, mieniącym się perłowym lub złotym. Delikatne pastele – róż, miętowy, błękit także dodają papeterii ślubnej subtelności. Podejmując decyzję o barwach na ślubie sprawdźmy także najnowsze trendy – kolor roku ustanowiony przez Instytut Pantone. W 2018 roku jest to ultrafiolet, intensywny i odważny, natomiast zeszłoroczne przyjęcia zdominowane były, ciągle popularnym, kolorem greenery.

zaproszenia ślubne

Dodatki weselne

Pod kolor lub motyw zaproszeń ślubnych można także dobrać stylistycznie podobne dodatki na stoły weselne, by wszystko tworzyło przemyślaną całość. I tak stoliki mogą być ozdobione papeterią w postaci winietek, zawieszek na butelki, numerów stolików, menu z rozpisanymi daniami lub atrakcjami weselnymi. Dobrze dobrana papeteria jest główną dekoracją sali weselnej. Uzupełnieniem oprawy ślubu mogą być także drobne upominki dla Gości weselnych. Państwo Młodzi mogą wybrać słodkie podziękowania – czekoladki z personalizowaną owijką, słoiczki z miodem, pudełeczka z cukierkami, które można wypełnić także innymi słodkościami. Ciekawą alternatywa do tradycyjnych podziękowań są wiatraczki dla Gości oraz torebeczki z nasionami- Goście będą wspominać ten dzień przez długi czas.

zaproszenia ślubne

Do słodkości na weselnym stole przydadzą się pudełka na ciasto. Pudełka można wykorzystać do muffinek, babeczek, ciasteczek, pierniczków – Państwo Młodzi mogą sami przygotować takie podziękowania dla weselników i zapakować je w pudełeczka z motywem ślubu. Jeśli na weselu planowany jest także słodki stół to wszystkie babeczki, muffinki, makaroniki można przyozdobić pikerami z dowolnym napisem i grafiką. Do przekąsek przydadzą się również pudełka na popcorn, które można wypełnić także np. cukierkami.

Jak widać już przy wyborze zaproszeń na ślub warto zastanowić się jak uroczystość ma wyglądać. Taki przemyślany wybór, pozwoli uzyskać ciekawą kompozycję zaproszeń i dodatków na weselnym przyjęciu, a to gwarantuje niezapomniany efekt.

Źródło: Amelia-Wedding

KOMENTARZE: 1

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).