Wystrój sali weselnej – jak się do tego zabrać?

Wystrój sali weselnej – jak się do tego zabrać?

Ślub i wesele to wydarzenia tak wyjątkowe, że chcemy, aby były idealne i dopięte na ostatni guzik. A także przez lata miło wspominane przez gości. Gdy po ceremonii zaślubin zaprosicie bliskich na salę weselną, z pewnością będziecie chcieli zrobić na nich wrażenie! Zatem jak zabrać się do dekoracji sali weselnej?

Wybierzcie styl, motyw, kolor przewodni

Przede wszystkim, zaczynając planowanie wystroju sali weselnej, ustalcie, jak ma wyglądać Wasza wymarzona uroczystość. Niektóre rodzaje obiektów determinują styl wesela, np. w bogato zdobionej sali w zamku czy pałacu możecie urządzić przyjęcie w stylu glamour, w stodole czy karczmie będzie to wiejskie lub rustykalne wesele. Są również miejsca, które są uniwersalne i to Wy możecie nadać im styl, by Wasze przyjęcie było wyjątkowe i dopasowane do Was.

Kolor przewodni – to również ważna sprawa, gdy zaczynacie planować dekorację sali. Są sale ukierunkowane kolorystycznie, np. posiadają dywan czy zasłony w pewnych odcieniach. W takich wypadkach polecamy, aby dobrać kolor przewodni do istniejących już w obiekcie barw, by wszystko do siebie pasowało.

Jeżeli macie wspólne hobby, ciekawym pomysłem jest organizacja wesela pod kątem motywu przewodniego. Kochacie podróże, marynistyczne klimaty albo jesteście muzykami? Możecie to świetnie wykorzystać w dodatkach i zaakcentować Waszą pasję!

Finanse są ważne

Jeżeli macie już wizję Waszego wymarzonego dnia, nie zapominajcie przyjrzeć się kwestii finansowej. Niektóre dekoracje i kwiaty mogą sporo kosztować. Niezwykle modne jest wykonywanie ozdób własnoręcznie, jednak nie każdy to lubi i ma na to czas. Ważne jest więc, aby przemyśleć, jakim budżetem dysponujecie i na co możecie sobie pozwolić.

Polecamy, aby dowiedzieć się, czym dysponuje Wasze sala weselna. Czy i jakie posiada krzesła i pokrowce, obrusy, świeczniki i świeczki, wazony, serwetki i inne dodatki. Wykorzystanie wszystkich możliwości oferowanych przez Waszą salę z pewnością zredukuje koszty dekoracji.

dekoracja na sali weselnej

Układ sali

Na początku zdecydujcie, jakie mają być stoły na Waszym przyjęciu. Niektóre obiekty posiadają w ofercie stoły okrągłe i prostokątne, inne – tylko jeden rodzaj. Układ stołów również jest istotny: gdzie będą się znajdowały na sali, w jakiej ilości, ile zostanie miejsca na dodatkowe dekoracje i usługi, a przede wszystkim na parkiet do tańca i zabawy. Jeżeli wybierzecie stoły okrągłe, każdy stolik powinien mieć swoją indywidualną dekorację, a jeśli prostokątne – dekoracje będą ustawione w pewnych odległościach od siebie.

Zwróćcie uwagę, jak wygląda miejsce za stołem pary młodej, czyli tak zwana “ścianka”. Czy jest tam stała instalacja, czy jest możliwość dostarczenia swojej dekoracji i w jaki sposób będzie można ją zainstalować. Przestrzeń przed Waszym stołem również możecie ozdobić – sprawdźcie, jak dużo miejsca możecie wykorzystać na dekorację stołu prezydialnego.

Jeśli nie podoba Wam się jakiś element sali i nie można go zmienić, np. tapeta/kolor ścian, czy sufitu – wykorzystajcie płachty materiału, które wprowadzą dodatkowo uroczysty charakter wystroju.

Oświetlenie

Światło podczas wesela jest bardzo ważne! Dzięki niemu fotograf i filmowiec będą mogli świetnie uwiecznić wspaniałe chwile Waszego przyjęcia. Pamiętajcie, oświetlenie buduje również nastrój i atmosferę! Jeżeli wybraliście luźny styl wesela, niezwykle modne są girlandy żarówkowe. Świece – to zawsze wspaniały wybór i dodatek. Pamiętajcie jednak o zachowaniu bezpieczeństwa – nie może być ich za dużo i powinny być odpowiednio umieszczone na sali. Podświetlany napis LOVE lub taki składający się z Waszych inicjałów również wyjątkowo ozdobią Waszą uroczystość.

Jeśli marzycie o dekoracjach światłem na większą skalę, polecamy, by zlecić to zadanie specjalistom, którzy wprowadzą magiczną atmosferę poprzez grę z oświetleniem.

jakie dekoracje na sali weselnej

Kwiaty

Głównym elementem weselnych dekoracji są oczywiście kwiaty. Gdy wybierzecie kolor przewodni, dobór kwiatów będzie o wiele łatwiejszym zadaniem.

Pamiętajcie, że największy wybór kwiatów jest w sezonie wiosennym i letnim, jesienią i zimą pewne gatunki mogą być o wiele droższe lub mniej dostępne. Dekoracje kwiatowe powinny być spójne, dlatego najlepiej będzie, jeżeli Twój bukiet i wystrój sali weselnej będą składały się z jednakowych kwiatowych odmian i nawiązywały do siebie. Polecamy Wam żywe kwiaty, które choć mogą mieć krótką żywotność, zdecydowanie lepiej się prezentują na sali weselnej!

Fachowi doradcy

Jeżeli nie czujecie się na siłach, by samodzielnie zająć się wystrojem Waszej sali weselnej (nie jest to łatwa sprawa!) – skorzystajcie z pomocy fachowego doradcy. Dekorator przedyskutuje z Wami pomysły i inspiracje oraz zajmie się wykonaniem i dostarczeniem wszystkich elementów na salę. Dekoratorów szukajcie w naszym katalogu firm weselnych w kategorii dekoracje ślubne.

Pamiętajcie, aby nie przesadzić z wystrojem sali weselnej i nie przytłoczyć jej dekoracjami – to przecież Wy jesteście głównymi gwiazdami tego wieczoru! 🙂

Na jakie dekoracje się zdecydujecie?

Autorka: Paulina Góralska

4.7/5 - (11)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore