W co zaangażować mamę na ślubie i weselu?

W co zaangażować mamę na ślubie i weselu?

694

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla pary młodej, ale także dla ich rodziców. Oni również bardzo przeżywają ten dzień i chcą w nim czynnie uczestniczyć, już w trakcie przygotowań. Młodzi często nie precyzują swoich oczekiwań, a rodzice chcą uszczęśliwić dzieci, nawet gdy nie wiedzą, w jaki sposób mogą to zrobić. Jak uniknąć „wtrącania się” i poczucia umniejszenia roli rodziców? W tym artykule wspomnimy o tym, jaka jest rola mamy na ślubie i weselu.

rola mamy na ślubie i weselu

Rola mamy na ślubie i weselu

 • Nawet jeśli na co dzień matka i córka nie zgadzają się w kwestii stylu, temat sukni ślubnej powinien pojawić się w ich rozmowach. Warto porozmawiać o swoich upodobaniach, wysłuchać nawzajem swoich opinii i obejrzeć wspólnie kilka modeli. Nawet jeśli panna młoda dokona wyboru samodzielnie, miłym gestem z jej strony będzie choć przymierzenie modelu, który najbardziej spodobał się mamie.
 • Niełatwym tematem, jeśli chodzi o kwestie ślubne, są kwiaty. Może warto poprosić o pomoc mamę lub przyszłą teściową? Jeśli znają się na roślinach, na pewno doradzą przy wyborze bukietu i kwiatowych dekoracji.
 • Podczas ustalania listy gości i przygotowywania zaproszeń, warto zwrócić się o pomoc do mam, które prawdopodobnie mają lepszy kontakt z dalszą rodziną i znają numery telefonów lub adresy, które będą Wam potrzebne, gdy będziecie chcieli wręczyć zaproszenia.
 • Ważnym zadaniem, które możecie powierzyć mamom podczas wesela, jest kontakt z gośćmi. Oczywiście, to Wy występujecie w roli gospodarzy, ale nie będziecie w stanie zajmować się wszystkimi jednocześnie.
 • Rodzice potrafią być największą podporą i ucieszą się, gdy poprosicie ich o szczególne wsparcie tego dnia.
 • Pokażcie mamom, jak ważne są dla Was i niech to będzie także ich święto. Najważniejszym zadaniem mam jest cieszenie się każdą chwilą tego ważnego wydarzenia!

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).