• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jak bawić się na weselu? Zabawy weselne, które zawsze się sprawdzą!

Jak bawić się na weselu? Zabawy weselne, które zawsze się sprawdzą!

Zabawy weselne są nieodzownym elementem każdego przyjęcia. Nie tylko rozluźniają atmosferę, przełamują lody, ale także wprowadzają radosną atmosferę i pozwalają się rozluźnić. Poniżej przedstawiamy zabawy weselne, które z pewnością przyczynią się do udanej imprezy weselnej.

Wróżba dla młodej pary

Para moda siada na dwóch krzesłach tyłem do siebie. Zdejmują buty i przekazują jednego małżonkowi. Prowadzący zadaje pytania, np. kto kogo pierwszy pocałował? Para młoda odpowiada przez podniesienie swojego bucika lub małżonka. Nie wolno się obracać. Dużo śmiechu i wyczekiwania na odpowiedź. Jeśli para odpowiada zgodnie, wróży to dla nich zgodność w małżeństwie.

Fanty

Zespół wybiera kilka osób – najlepiej 6 – 8. Następnie ustawiane są krzesła, na których siada Młoda Para. Zadaniem wybranych osób jest przyniesienie wymienionego przez prowadzących konkurs, przedmiotu i położenie go przed młodymi. Fanty są zależne od pomysłowości orkiestry. Mogą to być: począwszy od zapałek, zegarków, szminek, pasków do spodni, grzebieni, butów, marynarek, również różnego rodzaju warzywa i owoce, gaśnice, koła samochodów, teściowe. Każdy z uczestników musi przynieść takiego samego fanta, a osoba, która zrobi to ostatnia odpada z gry. Często tutaj zdarza się, że orkiestra zbyt daleko posuwa się w podsuwaniu niekonwencjonalnych zadań, co wprawia w zakłopotanie uczestników zabawy. To nie jest najlepszym pomysłem dlatego scenariusz zabawy warto omówić wcześniej.

Zabawa dla hazardzistów

Zabawa polega na tym, ze prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100 zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot. Ochotnicy na próbę mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, otrzymuje banknot. Ale to jest próba. Teraz zawiązuje się im oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło: „start!” dmuchają co sił, nie wiedząc, że są już cali w mące.

Zabawa integracyjna dla gości – dwa kółeczka

Goście trzymając się za ręce, tworzą dwa kółeczka. W wewnętrznym kółeczku stają panie a zewnętrznym panowie. Zespół przygrywa znaną piosenkę pt. „Trzymajmy się za ręce” i w rytm muzyki panie kręcą się (cały czas trzymając się za ręce) w jedną stronę a panowie w drugą stronę. Goście śpiewają wraz z zespołem:” Trzymajmy się za ręce i jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz…” Gdy muzyka zakończy się panie i panowie odwracają się do siebie, do przypadkowych wybranków (wybranek). Panowie całują panie w rączkę i tańczą w rytm następnego utworu. Zabawa przełamuje lody i świetnie rozluźnia atmosferę.

Buteleczka

Panu Młodemu zawiązuje się oczy i stawia się przed nim butelkę, a do np. długopisu dowiązuje się sznureczek (długi do ziemi). Zadaniem Pani Młodej jest tak pokierować ruchami Pana Młodego, aby trafił do butelki długopisem.  Jak już trafi – Wodzirej mówi: ”i tak będzie oto wyglądała noc poślubna

Taniec na gazecie

Para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.

Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę Pana Młodego o powstanie. Panowie nalewają alkohol, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny Pani Młodej. Dziękujemy rodzinie Pana Młodego i o to samo prosimy rodzinę Pani Młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla Pary Młodej.

Taniec wykupny

Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para Młoda rozpoczyna taniec. Goście, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą powinni uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze Para Młoda przeznacza na wcześniej określony cel (np. kołyska, wózek lub podróż poślubna).

Przechodzenie pod sznurkiem

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki o długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem rozdzieli się. Oczywiście wygrywa para, która nie odpadła.

Karuzela

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki( wiadomo, że nie własnej).Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robi się ze dwa niepełne okrążenia. Który z panów pierwszy się ubierze, wygrywa butelkę.

Pociąg

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą „w wagoniki”, następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co pewien czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji – KanKana, w Rosji – Kazaczoka, w Wiedniu – Walca itd.

Kankan

Panie i panowie staja naprzeciwko siebie i tańczą kankana (z nagrodami).

Chłopiec czy dziewczynka?

Jeszcze jedna zabawa weselna z cyklu zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesełkach, w tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec, jeśli w przeciwne, to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

Kareta

Król i królowa jada na przejażdżkę kareta. Jest woźnica, dwa konie, cztery koła itd. Prowadzący wesele czyta opowiadanie. Osoba wyczytana wstaje i obiega swoje krzesło siadając. Brak reakcji na swoje imię lub reakcja na inne imię jest ,,karana’’ wypiciem alkoholu.

Rodzinne zmagania

Dwie drużyny po 7 osób siedzą naprzeciwko siebie i każda osoba ma jakieś imię np. mama, tata, Burek, Słoń. Prowadzący wesele czyta tekst opowiadania i kto usłyszy swoje imię wstaje i biegnie dookoła rzędu, wracając na swoje miejsce. Zbieramy punkty. Fajna i kulturalna zabawa, w której jednocześnie udział bierze 14 osób.

Fanty

Siedem panien tańczy w rytm muzyki dookoła krzeseł (których jest zawsze o jedno mniej niż uczestniczek) . Pada hasło tzn. część męskiej garderoby, np. krawat. Panny muszą załatwić sobie krawat, nałożyć i wtedy można usiąść na krzesełku. Ostatnia odpada i tak do skutku.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

O tym się mówi

Najmodniejsze dodatki do granatowej sukienki!
Najmodniejsze dodatki do granatowej sukienki!
Smutne filmy o miłości, przy których trudno nie płakać!
Smutne filmy o miłości, przy których trudno nie płakać!
Zapachy do domu. Jak wybrać ten odpowiedni?
Zapachy do domu. Jak wybrać ten odpowiedni?
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu