• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem

„Nie suknia zdobi kobietę”, ale wszystkie dobrze wiemy, że piękny strój, dodatki, zadbany wygląd to dla kobiet bardzo ważna sprawa. A szczególnie w tym wspaniałym dniu chcemy być po prostu piękne! Dlatego tak ważne jest, by Panna Młoda skorzystała z zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, stóp i dłoni.

Dłonie i paznokcie

Pamiętajmy, że nie tylko nasze ciało i twarz muszą być piękne, ale przede wszystkim nasze dłonie i paznokcie w końcu to na jednej z dłoni zabłyśnie złoty krążek. Dlatego nie możesz sobie pozwolić nawet na najmniejsze niedociągnięcia.

Miesiąc przed ślubem

Należy zadbać o dłonie i stopy. Jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie, teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki (manicurzystki). Natomiast, jeżeli twoje dłonie wymagają głębszej pielęgnacji, miesiąc przed ślubem możesz skorzystać z zabiegów nawilżających, wygładzających oraz przygotować płytkę paznokcia do manicure ślubnego.

Dzień przed ślubem

Dzień przed ślubem można już zrobić piękny ślubny manicure, w tym manicure hybrydowy. W dalszym ciągu modne są zdobienia. Można zdecydować się na zdobienie tylko paznokcia palca serdecznego lub troszkę zaszaleć i ozdobić wszystkie paznokcie. Warto umówić się na ślubny manicure najlepiej dzień przed ślubem, ponieważ jest to świetna okazja do chwili odpoczynku po męczących przygotowaniach. W dniu ślubu jest już spore zamieszanie, a Panna Młoda może być zmęczona nadmiarem zabiegów, jakim musi się poddać. Jeżeli jednak zdecydujesz się  na inną metodę, np. przedłużanie paznokci, to najlepiej 2-3 dni przed dniem ślubu.

Pielęgnacja stóp

Również bardzo ważna sprawą są nasze stopy. Nie zapomnij o nich, one również wymagają przygotowania, w końcu maja służyć całą noc i nie tylko…Umów się na około 6 tygodni przed ślubem na pedicure, a następnie powtórz zabieg 3-4 dni przed ślubem, tak aby Twoje stopy były dostatecznie nawilżone, wypielęgnowane i zrelaksowane w dniu ślubu.

Pielęgnacja twarzy

Na około  2-3 dni przed dniem ślubu umów się na regulację oraz delikatną hennę brwi (nie decyduj się na ten zabieg w dniu ślubu, ponieważ po depilacji brwi skóra na łukach brwiowych może być zaczerwieniona).

Na około dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury (musisz już wiedzieć, jakiego koloru kwiaty będą w ślubnej wiązance, jaką będziesz miała biżuterię i ewentualnie inne dodatki).

W dniu ślubu będziesz musiała poddać się najważniejszym zabiegom: wykonaniu fryzury i makijażu.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu