Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem

„Nie suknia zdobi kobietę”, ale wszystkie dobrze wiemy, że piękny strój, dodatki, zadbany wygląd to dla kobiet bardzo ważna sprawa. A szczególnie w tym wspaniałym dniu chcemy być po prostu piękne! Dlatego tak ważne jest, by Panna Młoda skorzystała z zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, stóp i dłoni.

Aplikacja wesele z klasą

Dłonie i paznokcie

Pamiętajmy, że nie tylko nasze ciało i twarz muszą być piękne, ale przede wszystkim nasze dłonie i paznokcie w końcu to na jednej z dłoni zabłyśnie złoty krążek. Dlatego nie możesz sobie pozwolić nawet na najmniejsze niedociągnięcia.

Oferty promowane

Miesiąc przed ślubem

Należy zadbać o dłonie i stopy. Jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie, teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki (manicurzystki). Natomiast, jeżeli twoje dłonie wymagają głębszej pielęgnacji, miesiąc przed ślubem możesz skorzystać z zabiegów nawilżających, wygładzających oraz przygotować płytkę paznokcia do manicure ślubnego.

Dzień przed ślubem

Dzień przed ślubem można już zrobić piękny ślubny manicure, w tym manicure hybrydowy. W dalszym ciągu modne są zdobienia. Można zdecydować się na zdobienie tylko paznokcia palca serdecznego lub troszkę zaszaleć i ozdobić wszystkie paznokcie. Warto umówić się na ślubny manicure najlepiej dzień przed ślubem, ponieważ jest to świetna okazja do chwili odpoczynku po męczących przygotowaniach. W dniu ślubu jest już spore zamieszanie, a Panna Młoda może być zmęczona nadmiarem zabiegów, jakim musi się poddać. Jeżeli jednak zdecydujesz się  na inną metodę, np. przedłużanie paznokci, to najlepiej 2-3 dni przed dniem ślubu.

Pielęgnacja stóp

Również bardzo ważna sprawą są nasze stopy. Nie zapomnij o nich, one również wymagają przygotowania, w końcu maja służyć całą noc i nie tylko…Umów się na około 6 tygodni przed ślubem na pedicure, a następnie powtórz zabieg 3-4 dni przed ślubem, tak aby Twoje stopy były dostatecznie nawilżone, wypielęgnowane i zrelaksowane w dniu ślubu.

Pielęgnacja twarzy

Na około  2-3 dni przed dniem ślubu umów się na regulację oraz delikatną hennę brwi (nie decyduj się na ten zabieg w dniu ślubu, ponieważ po depilacji brwi skóra na łukach brwiowych może być zaczerwieniona).

Na około dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury (musisz już wiedzieć, jakiego koloru kwiaty będą w ślubnej wiązance, jaką będziesz miała biżuterię i ewentualnie inne dodatki).

W dniu ślubu będziesz musiała poddać się najważniejszym zabiegom: wykonaniu fryzury i makijażu.

4.6/5 - (45)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore