Zamień swoje wesele w dzieło sztuki! Live painting, czyli malowanie na żywo

Zamień swoje wesele w dzieło sztuki! Live painting, czyli malowanie na żywo

Od niedawna za oceanem króluje nowy trend, który łączy w sobie klasykę z modernizmem – malowanie na żywo podczas wesela. Spodoba się on szczególnie artystycznym duszom oraz tym, którzy cenią sobie oryginalność. Podczas gdy w Ameryce ofert live paintingu jest mnóstwo, w Polsce kierunek ten dopiero się rozwija. Jednak warto bliżej mu się przyjrzeć.

Aplikacja wesele z klasą

Nowy trend – live painting, czyli malowanie na żywo podczas wesela

W dobie technologii cyfrowej wydawałoby się dziwne powracać do najstarszego sposobu uwieczniania chwili, jakim jest malarstwo. Jednak w przenoszeniu emocji na płótno jest coś ponadczasowego i trochę retro, co najwyraźniej pociąga nas tak samo, jak dźwięk muzyki z winylowych płyt.

Oferty promowane

W morzu fotografów, kamerzystów, dronów i fotobudek, taki powrót do korzeni ekspresji jest powiewem świeżego powietrza, który doda każdej ceremonii zarówno elegancji, jak i awangardowego charakteru.

Zapraszając artystów–malarzy, by uświetnili nasze wesele, z miejsca wprowadzamy do wieczoru niepowtarzalną, artystyczną atmosferę. Wyraziste kolory i energiczne ruchy pędzla przywołają klimat czasów Jacksona Pollocka, Andiego Warhola czy Jeana-Michela Basquiata, a nasi goście poczują się jak w nowojorskiej galerii lat 60-tych.

Zaletą tego typu atrakcji jest to, iż efekt jest natychmiastowy, a para młoda nie tylko zachwyci gości stylową niespodzianką, ale również tego samego dnia zabierze do domu wyjątkowy prezent – dwa nowoczesne obrazy, które będą zdobić ich dom przez długie lata.

Live Art

Namalowane przez profesjonalnych artystów obrazy to nie tylko wyjątkowa pamiątka naszego wielkiego dnia, która w przyszłości może być przekazywana z pokolenia na pokolenie, ale również inwestycja w sztukę współczesną.

Jak to wygląda?

Najpierw para młoda ustala z malarzami format i styl obrazów oraz wyjaśnia swoje oczekiwania i preferencje. Artyści przyjeżdżają na miejsce przed gośćmi, rozstawiają sztalugi, farby i akcesoria. Wraz z rozpoczęciem wieczoru za pomocą kolorów zaczynają przenosić na płótno emocje i atmosferę wydarzenia. Co ciekawe, nie ma tu wcześniej przygotowanych szkiców – wszystko odbywa się na oczach gości, od zera. Te dwa czyste płótna na sali od razu wprowadzają element tajemnicy i pewną ekskluzywność. Jak mówią artyści – Czyste płótno ma nieograniczone możliwości!

Live Art

Podczas wieczoru dzieła będą zmieniać się wielokrotnie, a goście będą mieli okazje zobaczyć kilka spontanicznych odsłon zupełnie rożnych obrazów. Po kilku godzinach powstaną dwa jedyne w swoim rodzaju, abstrakcyjne obrazy, od których bije energia. Przez cały czas goście mogą obserwować proces tworzenia dzieł, jak również rozmawiać z malarzami, co jest dla nich dodatkową atrakcją. Cały wieczór zostanie wzbogacony o inspiracje i element niespodzianki.

Kto stoi za LIVE ART?

Anna Truskolaska i Davide Canepa to polsko-włoskie małżeństwo artystów- malarzy z międzynarodowym doświadczeniem, którzy czerpią radość z intuitywnego malowania na żywo do muzyki podczas koncertów, festiwali, wydarzeń prywatnych i publicznych. W ich pracach widoczny jest wpływ południowoeuropejskich kręgów twórczych, co ujawnia się przez intensywne, energetyczne barwy oraz pozytywny wydźwięk. Podczas wspólnych występów, zwykle malują dwie osobne, nieraz przenikające się ze sobą prace, które instynktownie przedstawiają dwie kontrastujące energie – Yin i Yang, kobiecy i męski pierwiastek. Ich performance opiera się na pełnej improwizacji. Powstają dzięki temu niepowtarzalne prace, które odzwierciadlają nie tyle fotograficzny, co emocjonalny obraz wieczoru. Jest to nietuzinkowy dodatek do tradycyjnych zdjęć i nagrań z wesela lub innego wydarzenia.

Wierzymy w moc kolorów Myślimy o naszych obrazach jako o źródłach energii, które mogą pomóc odbiorcom obudzić zmysły oraz wewnętrzną, kreatywną siłę. Czerpiemy inspirację z muzyki, natury oraz metafizycznej strony życia – dodają artyści.

Para ta niedawno przeprowadziła się z Genui do Sopotu i aktywnie działa na trójmiejskiej scenie artystycznej. Ich dzieła zostały docenione przez kolekcjonerów na całym świecie, od New Jersey po Moskwę, a zainteresowanie malowaniem na żywo wciąż rośnie.

Ślub i wesele to jedna z tych okazji w życiu, które chcemy zapamiętać na zawsze. Jest ukoronowaniem naszej miłości, osobistą ekspresją piękna i wyjątkowości naszego związku. Dlatego tak ważne jest stworzenie wspomnień, które zostaną z nami na długie lata. Niewiele osób ma na co dzień styczność ze sztuką, szczególnie współczesną. Dając naszym gościom możliwość obserwowania artystów, którzy tworzą prawdziwe dzieło na ich oczach, podarujemy im niezapomniane wrażenia, a sami otrzymamy wyjątkową pamiątkę tak ważnego dnia w naszym życiu.

Artykuł powstał przy współpracy z Live Art.

4.7/5 - (31)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore