• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Kwiaty na ślub i wesele – kiedy i gdzie zamówić dekoracje?

Redakcja
Kwiaty na ślub i wesele – kiedy i gdzie zamówić dekoracje?

Wizyty u florysty czy w kwiaciarni nie należy zostawiać na ostatnią chwilę – kwiaty na ślub i dekoracje kwiatowe na wesele trzeba zamówić wcześniej. Warto ustalić na kilka tygodni przed planowaną datą szczegóły dotyczące bukietów, dekoracji florystycznej Kościoła i sali weselnej oraz innych dodatków kwiatowych.

Dobrze jest odwiedzić kwiaciarnię już kilka miesięcy przed planowanym ślubem i przeanalizować z osobą wykonującą bukiety ślubne wszystkie szczegóły. Należy skorzystać z rad sprzedawcy, ufając jego doświadczeniu. Dobry florysta powinien udzielić rady i pomóc stworzyć Wasz wyśniony bukiet ślubny i dekoracje kwiatowe.

Kiedy zamówić kwiaty na ślub?

1 miesiąc przed ślubem

Czas wybrać rodzaj oprawy kwiatowej dla Pary Młodej i ich bliskich. Trzeba ostatecznie zdecydować się na rodzaj i charakter wiązanki ślubnej. Teraz potrzebne będą zdjęcia kreacji ślubnej, gotowych wiązanek lub gatunków kwiatów, które chcemy zobaczyć w naszym bukiecie. Jeśli Panna Młoda zamierza wprowadzić do fryzury motyw kwiatowy taki jak wianek, warto, by powiedziała o tym floryście. Ten wybierze dla niej najlepsze rozwiązanie, a całość będzie się idealnie ze sobą komponować. Na miesiąc przed ślubem warto wybrać też kwiatowe przypinki dla Pana Młodego i jego świadka, bukiet dla świadkowej i ewentualnie ozdoby dla pozostałych osób wchodzących w skład orszaku ślubnego.

2 tygodnie przed ślubem

W miejscu, gdzie odbędzie się uroczystość ślubna, należy uzgodnić dokładny czas rozpoczęcia pracy przez kwiaciarnię lub firmę dekoratorską w dniu ślubu. W obiekcie, w którym zostanie wyprawione wesele, wraz z dekoratorami i managerem sali, należy ustalić ostateczne szczegóły dotyczące wyglądu sali i stołów weselnych. Floryście trzeba przekazać informację na temat ostatecznej ilości potrzebnych aranżacji.

Tydzień przed ślubem

Należy porozumieć się z kwiaciarnią bądź firmą dekoratorską w kwestii godzin i sposobu dostarczenia bądź odbioru aranżacji kwiatowych w dniu uroczystości ślubnej. W tym czasie warto zamówić na dzień ślubu specjalne bukiety kwiatów dla rodziców Młodej Pary, które możecie wręczyć rodzicom podczas podziękowań. 

Idealny florysta – sprawdzony czy dobry?

Wybór odpowiedniego florysty nie jest łatwy, dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, zastosujcie poniższe wskazówki:

  • Zapytajcie przyjaciół i znajomych o ich rekomendacje na temat kwiaciarni. Sami możecie także podpatrzeć na innych uroczystościach dekoracje kwiatowe i zapytać, gdzie zostały wykonane.
  • Koniecznie odwiedźcie kilka kwiaciarni przed wyborem tej ostatecznej. Niezbędne jest tez porównanie cen.
  • Zapytajcie florystę, jak dużą liczbę wesel już obsłużył (im większa liczba wesel, tym większe doświadczenie i różnorodność proponowanych stylów).
  • Nie odkładajcie podjęcia decyzji co do wyboru zakładu na ostatni moment. Warto podpisać umowę i zapłacić zaliczkę, żeby mieć pewność, że na kilka dni przed ślubem nie zostaniecie bez dekoracji kwiatowych.
  • Upewnij się, że florysta zmieści się w proponowanym przez Ciebie budżecie. Musicie zdecydować, jaką ilość pieniędzy jesteście w stanie przeznaczyć na kwiaty. Oczywiście cena jest zależna od rozmiaru bukietów i prestiżu florysty. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów jest wykorzystanie kwiatów sezonowych.
Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet