Kwiaty na ślub i wesele – kiedy i gdzie zamówić dekoracje?

Kwiaty na ślub i wesele – kiedy i gdzie zamówić dekoracje?

Wizyty u florysty czy w kwiaciarni nie należy zostawiać na ostatnią chwilę – kwiaty na ślub i dekoracje kwiatowe na wesele trzeba zamówić wcześniej. Warto ustalić na kilka tygodni przed planowaną datą szczegóły dotyczące bukietów, dekoracji florystycznej Kościoła i sali weselnej oraz innych dodatków kwiatowych.

Kwiaty na ślub i wesele - kiedy i gdzie zamówić dekoracje?Dobrze jest odwiedzić kwiaciarnię już kilka miesięcy przed planowanym ślubem i przeanalizować z osobą wykonującą bukiety ślubne wszystkie szczegóły. Należy skorzystać z rad sprzedawcy, ufając jego doświadczeniu. Dobry florysta powinien udzielić rady i pomóc stworzyć Wasz wyśniony bukiet ślubny i dekoracje kwiatowe.

Kiedy zamówić kwiaty na ślub?

1 miesiąc przed ślubem

Czas wybrać rodzaj oprawy kwiatowej dla Pary Młodej i ich bliskich. Trzeba ostatecznie zdecydować się na rodzaj i charakter wiązanki ślubnej. Teraz potrzebne będą zdjęcia kreacji ślubnej, gotowych wiązanek lub gatunków kwiatów, które chcemy zobaczyć w naszym bukiecie. Jeśli Panna Młoda zamierza wprowadzić do fryzury motyw kwiatowy taki jak wianek, warto, by powiedziała o tym floryście. Ten wybierze dla niej najlepsze rozwiązanie, a całość będzie się idealnie ze sobą komponować. Na miesiąc przed ślubem warto wybrać też kwiatowe przypinki dla Pana Młodego i jego świadka, bukiet dla świadkowej i ewentualnie ozdoby dla pozostałych osób wchodzących w skład orszaku ślubnego.

2 tygodnie przed ślubem

W miejscu, gdzie odbędzie się uroczystość ślubna, należy uzgodnić dokładny czas rozpoczęcia pracy przez kwiaciarnię lub firmę dekoratorską w dniu ślubu. W obiekcie, w którym zostanie wyprawione wesele, wraz z dekoratorami i managerem sali, należy ustalić ostateczne szczegóły dotyczące wyglądu sali i stołów weselnych. Floryście trzeba przekazać informację na temat ostatecznej ilości potrzebnych aranżacji.

Tydzień przed ślubem

Należy porozumieć się z kwiaciarnią bądź firmą dekoratorską w kwestii godzin i sposobu dostarczenia bądź odbioru aranżacji kwiatowych w dniu uroczystości ślubnej. W tym czasie warto zamówić na dzień ślubu specjalne bukiety kwiatów dla rodziców Młodej Pary, które możecie wręczyć rodzicom podczas podziękowań. 

Idealny florysta – sprawdzony czy dobry?

Wybór odpowiedniego florysty nie jest łatwy, dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, zastosujcie poniższe wskazówki:

 • Zapytajcie przyjaciół i znajomych o ich rekomendacje na temat kwiaciarni. Sami możecie także podpatrzeć na innych uroczystościach dekoracje kwiatowe i zapytać, gdzie zostały wykonane.
 • Koniecznie odwiedźcie kilka kwiaciarni przed wyborem tej ostatecznej. Niezbędne jest tez porównanie cen.
 • Zapytajcie florystę, jak dużą liczbę wesel już obsłużył (im większa liczba wesel, tym większe doświadczenie i różnorodność proponowanych stylów).
 • Nie odkładajcie podjęcia decyzji co do wyboru zakładu na ostatni moment. Warto podpisać umowę i zapłacić zaliczkę, żeby mieć pewność, że na kilka dni przed ślubem nie zostaniecie bez dekoracji kwiatowych.
 • Upewnij się, że florysta zmieści się w proponowanym przez Ciebie budżecie. Musicie zdecydować, jaką ilość pieniędzy jesteście w stanie przeznaczyć na kwiaty. Oczywiście cena jest zależna od rozmiaru bukietów i prestiżu florysty. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów jest wykorzystanie kwiatów sezonowych.

KOMENTARZE: 5

 1. Ja bardzo polecam Białe Anemony. Wszystko co jest napisane w artykule zostało mi powiedziane przy okazji zamawiania kwiatów 😀 Pani jest naprawdę profesjonalna i miła

 2. Mnie bardzo podobają się pomysły i kreatywność kwiaciarni Kwiaty u Bożeny Zwierzchoń Warszawa, więc z pewnością to u nich zamówię wszelkie dekoracje i bukiet.

 3. My korzystaliśmy z pomocy Pani Ewy z dekoratorni Dzika Róża. To bardzo doświadczona osoba jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju dekoracje, więc mieliśmy pewność, że efekt będzie niesamowity i dokładnie taki był!

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).