Zaproszenia ślubne od A do Z

Zaproszenia ślubne od A do Z

Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. O najważniejszym dniu w swoim życiu powinniście powiadomić przyszłych gości, wręczając im zaproszenia ślubne lub zawiadomienia ślubne. Kiedy wysłać zaproszenia ślubne? Co w nich zawrzeć? Co można do nich dołączyć?

4 kroki do stworzenia zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne będą stanowić Waszą wizytówkę i dadzą przedsmak temu, co wydarzy się w szczególnym dla Was dniu. Warto pomyśleć o nich nawet do sześciu miesięcy przed planowaną datą ślubu, wtedy będziecie mieli wystarczająco dużo czasu, by wybrać ich wzór, zredagować treść, zaadresować je poprawnie. To jeden z tych elementów przygotowań ślubnych, nad którym, jeśli zabierzecie się do niego z wyprzedzeniem, jesteście w stanie w pełni zapanować.

W jakiej kolejności zabrać się do przygotowania zaproszeń ślubnych? Oto garść niezbędnych wskazówek:

Krok 1: Stwórzcie listę gości, którym chcecie wręczyć zaproszenie na ślub i wesele. Pamiętajcie też o liście osób, którym będziecie wręczać zaproszenia tylko na ślub, tzw. ZAWIADOMIENIA. Pamiętajcie także o zaproszeniach ślubnych po angielsku dla gości z zagranicy, gdyż być może dla nich zaproszenie w języku polskim nie będzie zrozumiałe.

Krok 2: Wybierzcie wzór zaproszenia ślubnego.

Krok 3: Wybierzcie tekst i krój czcionki, jaki ma znajdować się na Waszym zaproszeniu na ślub.

Krok 4: Złóżcie zamówienie podając wszystkie niezbędne dane. Pamiętajcie jednak o tym, że warto zamówić o kilka sztuk więcej zaproszeń zapasowych. Jeśli duża liczba osób odmówi przyjścia, będziecie mogli wykorzystać niewysłane zaproszenia i zaprosić innych gości.

W treści zaproszenia powinny się znaleźć takie informacje jak imiona i nazwiska przyszłych małżonków, data, godzina i miejsce ceremonii (jeżeli zapraszamy na wesele, także adres lokalu, w którym się będzie ono odbywać). Warto zamieścić w zaproszeniu formułkę „Prosimy o potwierdzenie obecności” – to pomoże w szybkim zebraniu informacji dotyczących liczby gości.

Zaproszenia ślubne z dodatkowymi informacjami

Jeśli decydujecie się na listę prezentów ślubnych, warto dołączyć ją wraz z adresami sklepów do zaproszenia. W treści można zawrzeć także adnotację, że zamiast kwiatów wolicie otrzymać ekwiwalent pieniężny, który później zostanie przekazany na wybrany cel charytatywny, albo maskotki, przybory szkolne, które trafią do domu dziecka czy kupony gier losowych. Możecie też postawić na drobne upominki dla siebie – książka, wino, słodycze albo zestaw herbat cieszą się dużą popularnością jako zamienniki kwiatów.

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Najlepiej zamawiać zaproszenia ślubne mniej więcej pół roku przed uroczystością, wtedy macie pewność, że zdążycie je wszystkie wręczyć we właściwym czasie. Należy pamiętać o wysłaniu zaproszeń z odpowiednim zapasem czasowym, najwcześniej sześć miesięcy przed ślubem, najpóźniej na 4 tygodnie przed uroczystością. W przypadku, gdy najważniejsi goście mieszkają w pobliżu, można doręczyć zaproszenia ślubne osobiście.

Pamiętajcie również o dodatkach weselnych, takich jak:
* winietki
* zawieszki na alkohol
* menu weselne
* podziękowania dla gości weselnych
* podziękowania dla rodziców
* tableau
* numerki na stół
* księga gości weselnych
* kieliszki do tłuczenia dla młodych.

Dodatki weselne powinny być spójne z zaproszeniami ślubnymi, dekoracją sali weselnej. Tylko wtedy będą stanowiły integralną całość.

5/5 - (29)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore