Zaplanuj wesele – 8 spraw, o których warto pamiętać

Zaplanuj wesele – 8 spraw, o których warto pamiętać

Rzeczy, które wydają się oczywiste podczas organizacji wesela, to zarezerwowanie terminu, zaproszenie gości, zamówienie sukni ślubnej czy wybór fotografa i oprawy muzycznej. Jest jednak jeszcze wiele innych kwestii, na które warto zwrócić uwagę planując przyjęcie, bo wpływają one zarówno na jakość zabawy, jak i samopoczucie Pary Młodej gości weselnych.

Kwiaty na ślub i wesele - kiedy i gdzie zamówić dekoracje?1. Poprowadzenie wesela

Znalezienie zespołu muzycznego czy DJa na wesele to tylko połowa sukcesu. Ważne jest, by były to osoby, które nie tylko zagrają, ale poprowadzą wesele i zachęcą gości do zabawy. Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznajcie się z portfolio usługodawców, tak abyście mieli pewność, że wesele będzie poprowadzone od A d Z.

2. Odpowiednia muzyka

Muzyka dopasowana do gości weselnych to rzecz bardzo istotna. Wesele bez zabawy i tańca trudno uznać za udane. Warto brać pod uwagę muzyczne preferencje zaproszonych gości. Jeśli ktoś z rodziny lubi bawić się przy muzyce disco polo, a Para Młoda unika takiej muzyki, to mimo wszystko warto iść na muzyczny kompromis – wtedy każdy z zaproszonych znajdzie coś dla siebie, a parkiet będzie pełny.

3. Para Młoda na parkiecie

Para Młoda, szczególnie na początku wesela, powinna wychodzić na parkiet i tańczyć jako pierwsza – da w ten sposób przykład innym gościom i zachęci ich do wspólnej zabawy. Jeśli zasiądzie za stołem, nie może oczekiwać, że inni będą chętnie się bawić. Znikanie Pary Młodej na zdjęcia podczas pierwszych godzin wesela, może zdezintegrować weselników.

4. Dopasowanie sali do liczby gości

To bardzo istotna kwestia. Wielkość sali powinna być proporcjonalna do liczby gości na weselu. 30 osób zginie w sali przeznaczonej na 200. Zabawie sprzyja delikatny tłok na parkiecie, a nie za dużo wolnego miejsca. Parkiet powinien być wypełniony po brzegi, gdy wszyscy goście zdecydują się zatańczyć.

5. Zróżnicowani wiekowo goście

Postarajcie się zachować odpowiednie proporcje między osobami starszymi a młodymi zaproszonymi na wesele. Im więcej osób, które chętnie będą się bawić, tym większa szansa na to, że na parkiecie nie będzie pusto. Warto więc zaprosić znajomych na wesele – to w praktyce znakomicie się spisuje.

6. Jedna sala weselna zamiast osobnych pomieszczeń

Jeśli możecie, wybierzcie salę weselną, na której jest parkiet do tańczenia i wystarczająco dużo miejsca na stoły. Rozdzielenie przyjęcia na salę jadalną i taneczną nie będzie sprzyjało integracji gości weselnych.

Jeśli jednak jesteście zmuszeni na takie rozwiązanie, koniecznie dodatkowo poproście zespół muzyczny lub DJa o nagłośnienie sali, w której znajdują się stoły dla gości.

5. Akustyka sali weselnej

To bardzo istotna kwestia. Rzecz jasna, że jak dźwięk nie będzie przyjemny i słyszalny, to zabawa nie będzie udana. Jeśli można, warto unikać zabytkowych, wysokich budynków. Sprzymierzeńcami dźwięków nie są płytki. Muzyka lepiej się rozprzestrzenia, gdy pomieszczenie nie jest wysokie, przeszklone, jest w nim więcej drewna. Podczas wyboru miejsca na wesele warto klasnąć w dłonie, jeśli sala weselna ma słabą akustykę – usłyszymy echo.

7. Układ sali weselnej i stołów

Goście najlepiej integrują się przy tzw. prostych stołach ustawionych w kształt litery U, bo zwróceni są do siebie, widzą też tych, którzy bawią się na parkiecie. Jeśli możecie, wybierzcie salę bez filarów, które zasłaniają parkiet i inne stoliki.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).