• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Kiedy zarezerwować zespół muzyczny na wesele?

Kiedy zarezerwować zespół muzyczny na wesele?

Data ślubu ustalona, ale do tego szczególnego dnia jeszcze daleko? Niestety właściwie wraz z ustaleniem terminu zaślubin i wesela należy podjąć pierwsze decyzje związane z organizacją całej uroczystości. Od czego zacząć? Jak najwcześniej należy rozpocząć poszukiwanie zespołu muzycznego.

Im wcześniej, tym lepiej

Większość par znajduje sobie dom weselny, samochód, kamerzystę itd. pozostawiając na koniec wybór zespołu. W tym momencie uzależniamy wybór zespołu od dostępności terminu. Dobieramy wolny termin zespołu do wcześniej ustalonego terminu sali.

Rozglądać się za zespołem należy właściwie od razu, bowiem trudno mówić o udanym weselu bez dobrej kapeli czy didżeja. Im wcześniej Para Młoda zacznie poszukiwać zespołu muzycznego, tym większe szanse na to, że na weselu zagra zespół, do którego są przekonani, a nie taki, który…ma wolny termin.
 

Większość par zakłada, że najważniejsze jest znalezienie wolnego terminu na sali nie biorąc pod uwagę dostępności tego samego terminu w zespole. Nic bardziej mylnego! Obecnie dobry zespół ma wypełniony harmonogram na przynajmniej rok do przodu, a coraz częściej na dwa lata.

Zespół na wesele
Adobe Stock

Oblegane miesiące

Dobre zespoły weselne należy rezerwować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Szczególnie wtedy, gdy ślub i wesele zaplanowaliśmy na ciepłe miesiące, takie jak: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, gdyż są to bardzo popularne okresy na organizację uroczystości ślubnej. W kwietniu, maju i listopadzie bywa trochę luźniej, ale i tak półroczne wyprzedzenie jest wskazane.

Od lat największą popularnością na organizację wesela cieszy się sierpień. Na ten miesiąc zespół należy rezerwować nawet półtora roku wcześniej. Ciepły miesiąc wiąże się nie tylko z trudnym i okrojonym wyborem, lecz także wyższymi kosztami. Często w sierpniu usługi zespołów muzycznych są droższe.

Zespół weselny w trakcie próby
Adobe Stock

Posłuchaj i oceń

Zanim zdecydujecie i ostatecznie wybierzecie zespół muzyczny, umówcie się na spotkanie. Posłuchajcie, jak i jakie utwory grają członkowie grupy, sprawdźcie ich repertuar, zapytajcie o godziny pracy – gry w dniu wesela. Nie warto kupować kota w worku, gdy mowa o najpiękniejszej zabawie w Waszym życiu.

Zastanawiając się nad datą wesela rozsądnie wziąć pod uwagę dostępność terminu, dla wszystkich istotnych elementów ślubu i wesela: sali, zespołu, kamerzysty, fotografa, samochodu, barmana.

Zespół weselny w trakcie grania na przyjęciu
Adobe Stock

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu