Kiedy zarezerwować zespół muzyczny na wesele?

Kiedy zarezerwować zespół muzyczny na wesele?

Data ślubu została ustalona, ale do tego szczególnego dnia jeszcze daleko? Wraz z uzgodnieniem terminu zaślubin i wesela należy podjąć pierwsze decyzje związane z organizacją całej uroczystości. Od czego zacząć? Bez wątpienia jak najwcześniej należy rozpocząć poszukiwanie zespołu muzycznego.

Im wcześniej, tym lepiej

Większość par młodych w pierwszej kolejności rezerwuje dom weselny, a następnie bardzo często fotografa i kamerzystę. To jak najbardziej słuszne kroki podczas przygotowań do ślubu i wesela, jednak nie należy już na samym początku planowania zapominać o zespole muzycznym.

Rozglądać się za zespołem należy właściwie od razu, bowiem trudno mówić o udanym weselu bez oprawy muzycznej na wysokim poziomie. Im wcześniej para młoda zacznie poszukiwania zespołu muzycznego, tym większe szanse na to, że na weselu zagra zespół, do którego są przekonani, a nie taki, który… ma wolny termin.

Zdarza się, że dla przyszłych nowożeńców najważniejsze jest znalezienie wolnego terminu na sali weselnej, a mniejszą wagę przykładają oni do dostępności zespołu weselnego w tym samym dniu. Należy pamiętać, że obecnie dobry zespół na wesele ma wypełniony kalendarz na przynajmniej rok do przodu, a coraz częściej nawet na dwa-trzy lata.

Zespół na wesele
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Jak powinna wyglądać umowa z zespołem muzycznym? Sprawdźcie!

Oblegane miesiące

Dobre zespoły weselne należy rezerwować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Szczególnie wtedy, gdy ślub i wesele zaplanowaliśmy na miesiące, takie jak: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, gdyż są to bardzo popularne okresy na organizację uroczystości ślubnej. W kwietniu, maju i listopadzie bywa trochę luźniej, ale i tak półroczne wyprzedzenie jest wskazane.

Od lat największą popularnością na organizację wesela cieszy się sierpień. Na ten miesiąc zespół należy rezerwować nawet półtora roku wcześniej. Letnie miesiące wiążą się nie tylko z trudnym i okrojonym wyborem, lecz także wyższymi kosztami. Często w wysokim sezonie weselnym usługi zespołów muzycznych są droższe niż poza sezonem.

Zespół weselny w trakcie próby
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Znane i lubiane zabawy weselne, które będą świetnym urozmaiceniem przyjęcia. Sprawdźcie propozycje!

Posłuchaj i oceń

Zanim zdecydujecie i ostatecznie wybierzecie zespół muzyczny, umówcie się na spotkanie. Posłuchajcie, jak i jakie utwory grają członkowie grupy, sprawdźcie ich repertuar, zapytajcie o godziny pracy w dniu wesela. Nie warto kupować kota w worku, gdy mowa o najpiękniejszej zabawie w waszym życiu.

Zespół weselny w trakcie grania na przyjęciu
Adobe Stock

Zastanawiając się nad idealną datą wesela, rozsądnie jest wziąć pod uwagę dostępność terminu dla wszystkich istotnych elementów uroczystości: sali, zespołu, kamerzysty, fotografa, samochodu czy firmy oferującej waszą wymarzoną atrakcję weselną.

4.7/5 - (19)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore