Zawsze pięknie zaznaczone usta – na czym polega makijaż permanentny ust?

Zawsze pięknie zaznaczone usta – na czym polega makijaż permanentny ust?

Perfekcyjny makijaż utrzymujący się cały dzień na twarzy można porównać do wróżki lub krasnoludka. Stworzeń, o których prawie każdy słyszał, jednak nikt ich nie widział. Ciągłe poprawianie rozmazanego tuszu czy schodzącej z ust szminki może denerwować. Co więcej, zabieganie, aktywny styl życia sprawiają, że kobiety mają coraz mniej czasu na to, aby bawić się w malowanie.

Aplikacja wesele z klasą

Właśnie dlatego coraz więcej pań decyduje się na makijaż permanentny, dzięki któremu udaje się zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Oczywiście tego typu makijaż nie musi być wykonany na całej twarzy. Można zrobić makijaż permanentny brwi lub tylko ust. Dzisiaj postaramy się przybliżyć wam, na czym polega ten ostatni. Czy warto mieć zawsze pięknie podkreślone usta? Ile kosztuje taka przyjemność?

Makijaż permanentny ust – jak wygląda zabieg?

Zabieg nakładania makijażu permanentnego na usta nie trwa długo, jednak zazwyczaj cała procedura podzielona jest na kilka etapów. Na początku linergistka przeprowadza z pacjentką wywiad, następnie wypełniamy ankietę, w której mowa jest m.in. o przeciwwskazaniach i przebytych chorobach.

Jeśli specjalistka nie stwierdzi żadnych przeszkód, w kolejnym kroku przechodzi do nałożenia na usta maści przeciwbólowej. Po wybraniu odpowiedniego barwnika linergista rozpoczyna od zarysowania konturu górnej i dolnej wargi. W następnym kroku następuje wypełnienie barwnikiem całych ust.

Zabieg zazwyczaj trwa od 1 do 2 godzin. Po około 4 tygodniach od wizyty należy udać się na zabieg uzupełniający, ponieważ z powodu złuszczanie naskórka zaaplikowany barwnik traci swój wyrazisty kolor.

Malowanie ust
Envato

Zobacz także: Jak zrobić naturalny makijaż dzienny? Poznaj przydatne i praktyczne porady

Cena makijażu permanentnego ust

Cena makijażu permanentnego ust waha się w zależności od salonu, w którym wykonujemy zabieg i miasta, w którym mieszkamy. Zależna jest również od tego, jaki typ wypełnienia wybierzemy. Czy zależy nam jedynie na zarysowaniu konturów, czy naniesieniu barwnika na całą powierzchnię ust. W pierwszym przypadku zabieg zazwyczaj nie kosztuje więcej niż 600 złotych. Jeśli jednak zależy nam na makijażu całych ust, musimy przygotować się na koszt od 800 do nawet 1200 złotych.  

Makijaż permanentny ust – przeciwwskazania i powikłania po zabiegu

Istnieje wiele przeciwwskazań, przez które nie można przeprowadzić zabiegu nałożenia makijażu permanentnego na usta. To bardzo ważne, aby o wszystkich chorobach i dolegliwościach poinformować przed przystąpieniem do nakładania pigmentu. Wśród najważniejszych można znaleźć:

  • ciążę,
  • anemię,
  • łuszczycę,
  • cukrzycę,
  • choroby zakaźne,
  • choroby nowotworowe w trakcie leczenia,
  • choroby serca,
  • stany zapalne wokół ust, np. opryszczkę,
  • ostrzyknięcie wypełniaczami tuż przed wykonaniem makijażu,
  • przyjmowanie sterydów, leków przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków.

Po zabiegu mogą pojawić się również różnego rodzaju powikłania. Najczęściej dotyczą one powracających infekcji ust. Może mieć to związek z wykorzystaniem słabej jakości pigmentu lub brakiem sterylności w trakcie wykonywania makijażu.

Usta pomalowane szminką z lekkim połyskiem
Envato

Zobacz także: Jak zrobić makijaż wieczorowy? O tych podstawach nie możesz zapomnieć

Gojenie po makijażu permanentnym ust

Po zabiegu i nałożeniu pigmentu usta mogą być przez kilka dni opuchnięte. Dochodzi do tego również łuszczenie się naskórka. Opuchlizna najczęściej ustępuje po trzech dniach.

Przez pierwszy miesiąc należy wyjątkowo dbać o usta. W pierwszych dniach zaleca się przyjmowanie leków antywirusowych, które zapobiegną pojawieniu się opryszczki. Dodatkowo usta należy nawilżać kilka razy dziennie i dezynfekować je przed i po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku.  

Specjaliści zalecają unikania ostrych i bardzo gorących potraw. Dodają również, że w pierwszym tygodniu po zabiegu warto wszelkie napoje przyjmować jedynie przez słomkę, aby usta nie miały kontaktu z cieczą. Należy również unikać basenu, sauny i ostrego słońca.

Makijaż permanentny ust – opinie

W sieci można znaleźć wiele opinii od internautek, które zdecydowały się na ten zabieg. Większość z nich jest zadowolona z powstałych efektów, jednak dziewczyny podkreślają, że makijaż permanentny należy wykonać w sprawdzonym gabinecie.

Ja mam usta zrobione już drugi raz, poprawiałam je po 1,5 roku. Ja to uwielbiam, mam lekki kolor, nie każdy to zauważa, praktycznie nikt. Powiększyło mi to lekko górną wargę oraz sprawiło, że wargi są bardziej wyraziste. Jeśli pójdziesz do profesjonalistki, to zrobi Ci pięknie i będziesz zadowolona, ale nie szczędź na to kasy. Idź do kogoś, kto ma kilkuletnie doświadczenie i naprawdę zna się na tym – czytamy.

Najczęściej zadawane pytania dotyczą bólu, jaki może sprawić wprowadzenie pigmentu. Jak podkreślają specjaliści, w dużej mierze odczucia zależą od osobistych predyspozycji pacjentki. Zgadzają się z tym internautki.

Taki zabieg trochę boli, przynajmniej mnie, ale jestem wrażliwa na ból. Zrobiłam sobie korektę konturu (miałam mało wyraźny i asymetrię). Efekt jest ekstra, nie trzeba malować ust, aby wyglądały elegancko. Gabinet, w którym robiłam, daje najpierw symulację wyglądu po zabiegu, co pomaga zdecydować, jak chcemy wyglądać – podpowiadają.

Niestety według internautek niekiedy pigment na ustach może się nie przyjąć, a po zabiegu zostaną jedynie bolesne strupy.
W sobotę miałam robiony makijaż permanentny ust. Byłam razem z mamą. Mama ma świetnie wyglądające usta, zabieg trwał około 40 minut, pigment się przyjął, ładnie się goi. U mnie sytuacja nie wygląda tak różowo. Usta były bardzo mało podatne na pigment. Wiercili we mnie na dużo wyższych obrotach niż w mamy ustach, trwało też ponad dwukrotnie dłużej. Wydawałoby się, że się przyjęło, ale porobiły się strupki, właściwie cały kontur moich ust (robiłam tylko kontur) to jeden wielki strupek, który odchodzi zostawiając pod sobą prawie niezabarwioną skórę, mówię prawie, bo wygląda jakby była nieznacznie maźnięta czymś, albo raczej niewidocznie przybrudzona (kolor to ciemny bądź średni beż, niestety kolor jest tylko na strupkach).

4.7/5 - (29)

Anna Respondek-Dądela

Anna Respondek-Dądela

Absolwentka teatrologii i zarządzania mediami. Pasjonatka czytania książek, szczególnie thrillerów psychologicznych i zawiłych kryminałów. Nie potrafi żyć bez dobrego jedzenia i muzyki. Pisanie to jej druga pasja. Tematy związane z organizacją ślubu i weselą są jej szczególnie bliskie, ponieważ od niedawna jest już szczęśliwą mężatką.

Więcej artykułów autora Anna Respondek-Dądela

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore