• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Zdrapki na wesele jako prezent zamiast kwiatów? Sprawdź, jak je zapakować z pomysłem!

Zdrapki na wesele jako prezent zamiast kwiatów? Sprawdź, jak je zapakować z pomysłem!

Tradycyjne wręczanie kwiatów tuż po ceremonii podczas składania życzeń parze młodej zostało wyparte innymi, bardziej oryginalnymi upominkami. Współcześnie pary młode bardzo często proszą o książki, wino, losy na loterię, dary dla schroniska czy domu dziecka. Zabawną i ciekawą formą prezentu są także zdrapki na wesele, które mogą okazać się dla pary młodej fantastyczną niespodzianką! Opowiemy nieco więcej o tej nowej modzie.

Jako goście weselni bardzo często już w zaproszeniu na uroczystość otrzymujemy informację, co zamiast kwiatów na ślub chciałaby otrzymać para młoda. Zwyczaj ten jest dość kontrowersyjny – jedni twierdzą, że to bardzo praktyczne rozwiązanie, a inni, że wskazywanie konkretnego prezentu to nietakt ze strony przyszłych małżonków. Jeśli postaramy się na to spojrzeć z dystansem i otwartością, to szybko zrozumiemy, że naprawdę lepiej jest wydać pieniądze, które przeznaczylibyśmy na bukiet, na jakiś przydatny upominek o podobnej wartości, który bardziej ucieszy młodych. Co para młoda miałaby bowiem zrobić z np. 40 bukietami ciętych kwiatów? Zwłaszcza, jeśli tuż po weselu wyjeżdża w podróż poślubną.

Pary młode, które życzą sobie od gości zdrapki na wesele, zyskają w ten sposób mnóstwo przyjemnych emocji. Ta niepewność, ciekawość i podekscytowanie przed sprawdzeniem, czy dana zdrapka wygrywa, jest nie do przecenienia. Prezent ślubny uzupełniony o zdrapki może zatem nagle dostarczyć młodym niesamowicie pozytywnych wrażeń, zaskoczyć i stanowić dodatkowy zastrzyk gotówki dla świeżo upieczonych małżonków.

Zdrapki na prezent dla pary młodej – gdzie i jakie kupić?

Jeśli zaproszenia ślubne, które otrzymaliście od pary młodej, zawierały bezpośrednią informację lub zabawny wierszyk z prośbą o zdrapki na wesele zamiast kwiatów, miłym gestem będzie się do tego dostosować. Pozyskanie takich zdrapek nie jest żadnym problemem. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić zdrapki na wesele, to wystarczy, że udasz się do jednej z kolektur w twojej okolicy (często jest to nawet osiedlowy sklep lub kiosk).

Jakie zdrapki na wesele kupić? Rodzajów zdrapek mamy do wyboru kilkadziesiąt, a ich ceny zaczynają się już od 1 zł, kończą na 30 zł. Kwota maksymalnej możliwej wygranej to nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego jest bardzo duża szansa, że parze młodej się poszczęści! Im droższa zdrapka, tym większa szansa na wyższą wygraną, ale tak naprawdę wszystko zależy od przypadku. Czasem to właśnie te zdrapki za 1 zł okazują się być szczęśliwym wyborem. Jeśli planujesz kupić zdrapki na prezent dla pary młodej, warto kupić te tańsze, ale w większej ilości, aby obdarowani mieli dużo zabawy przy ich sprawdzaniu. Jeżeli para młoda od każdego z gości otrzyma po kilka lub kilkanaście zdrapek, ma ogromne szanse na fajną wygraną! Dodatkowe pieniądze małżonkowie będą mogli przeznaczyć na zakup akcesoriów do wspólnego mieszkania, opłacenie podróży poślubnej, a jeśli bardzo im się poszczęści… nawet jako wkład własny do budowy domu!

koperta i dekoracje do pakowania prezentów
Envato

Zobacz także: Jak oryginalnie i ładnie zapakować prezent – te pomysły zawsze się sprawdzają!

Jak zapakować zdrapki na wesele?

Kupując zdrapki na prezent, często zastanawiamy się, w jaki sposób ofiarować je parze młodej, aby miały atrakcyjną formę. To tak naprawdę taki sam dylemat jak wtedy, gdy myślimy, jak zapakować pieniądze na prezent. Zdrapki dla pary młodej zdecydowanie lepiej będą się prezentowały, gdy uformujemy z nich oryginalny upominek, niż gdy damy je np. w kopercie. Możemy wykorzystać zatem te same pomysły, które stosujemy, wręczając komuś pieniądze:

 • stwórz bukiet ze zdrapek,
 • wrzuć je do skarbonki,
 • włóż je do albumu na zdjęcia,
 • zapakuj w ozdobiony słoik,
 • zwiń zdrapki i stwórz z nich “bombonierkę”,
 • owiń zdrapki wokół kredek, umocuj w pudełku i napisz “pokolorujcie swój świat”,
 • włóż je do zabawnego portfela,
 • włóż je do udawanego pudełka od pizzy,
 • włóż zdrapki do pustych strzykawek, umieść je w pudełku i napisz “życzymy zastrzyku gotówki”,
 • umieść w pudełku typu “exploding box”.

Możesz także zainspirować się powyższymi pomysłami, zmodyfikować je i stworzyć własne, zaskakujące prezenty ze zdrapek! Para młoda z pewnością doceni i zapamięta ten gest. Pamiętaj tylko, aby nie uszkodzić zdrapek przy przygotowywaniu takiego ciekawego i oryginalnego upominku.

Zdrapki na ślub – o czym warto pamiętać?

Słyszeliśmy historie o osobach, które zdecydowały się nie wręczać parze młodej żadnego prezentu ani pieniędzy na wesele, sugerując się myślą, że zdrapki mogą być wygrane i że to wystarczy. Zdecydowanie odradzamy takie podejście, które jest ogromnym faux-pas! Jeśli zastanawiasz się, ile dać na wesele, gdy dajesz również zdrapki, to absolutnie nie sugeruj się ewentualną wygraną! Zdrapki potraktuj jak zamiennik kwiatów, a o ilości pieniędzy w kopercie zdecyduj samodzielnie – w oparciu o swoje odczucia i możliwości.

Nigdy nie pytaj, jaką sumę przyniosły zdrapki parze młodej. To tak, jakbyś zadał nowożeńcom pytanie, ile pieniędzy łącznie otrzymali w kopertach – powiedzielibyśmy wręcz, że jest to wyjątkowo nietaktowne zachowanie.

Zobacz, jak świetnie mogą wyglądać zdrapki dla pary młodej!

Jeżeli zdecydujesz się w ciekawy sposób zapakować zdrapki na wesele dla pary młodej, mogą one być niesamowicie atrakcyjnym prezentem. Poniższa galeria będzie dla ciebie źródłem inspiracji i pomysłów, które możesz wykorzystać, przygotowując upominek.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu