Co zrobić z suknią po ślubie? 👗 Sprawdź nasze podpowiedzi!

Co zrobić z suknią po ślubie? 👗 Sprawdź nasze podpowiedzi!
Adobe Stock

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych kreacji w życiu każdej kobiety. Nic dziwnego! Przypomina jej o wyjątkowym momencie, jakim jest dzień zamążpójścia 👰‍♀️. Wybierając suknię zazwyczaj nie zastanawiamy się, co stanie się z nią, jak wszystkie ślubne emocje już opadną. Jeśli zastanawiasz się co zrobić z suknią ślubną po weselu, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Aplikacja wesele z klasą

Co zrobić z suknią ślubną – zostawić na pamiątkę

Jeśli nie potrafisz rozstać się z weselną kreacją, możesz oczywiście pozostawić suknię ślubną na pamiątkę. To o czym powinnaś jednak pamiętać to jej odpowiednia konserwacja. Po ślubie suknia posiada zazwyczaj sporo zabrudzeń, dlatego zanim zdecydujesz się schować ją w zakamarkach garderoby, warto oddać ją do czyszczenia.

Oferty promowane

Po odebraniu kreacji, umieść suknię ślubną w pudełku z dala od światła ☀. Zarówno naturalnego jak i sztucznego. Może ono bowiem wpłynąć na stan materiału, z którego wykonana jest sukienka, a także jego kolor. Pamiętaj również o tym, aby przechowywać ją w suchym, pozbawionym wilgoci pomieszczeniu.

Co zrobić z suknią ślubną - panna młoda chowająca kreację weselną
Adobe Stock

Co zrobić z suknią ślubną – sprzedać

Możesz zdecydować się również sprzedać swoją ślubna kreację 👰‍♀️. Najczęściej panny młode decydują się na tę opcję po wykonaniu sesji zdjęciowej, która zazwyczaj odbywa się w innym dniu, niż dzień ślubu.

Suknię ślubna możesz oddać do komisu, ale także sprzedać na forach, dedykowanych grupach w social mediach, a także za pośrednictwem znanych platform sprzedażowych. Często salony sukien ślubnych oferują również skup kreacji. Warto zapytać o tę kwestię, odwiedzając wybrane lokalizacje.

Sprzedając suknię ślubną musisz liczyć się z faktem, że nie odzyskasz całości wydanej kwoty 💸. Zazwyczaj panna młoda odzyskuje około 30% ceny, jaką zapłaciła za swoją kreację w salonie. Jeśli zdecydowałaś się na kreację od projektanta lub z prestiżowego salonu jest szansa, że uda Ci się odzyskać większą kwotę. Suknie ślubne z drugiej ręki to także doskonała okazja, aby inne przyszłe panny młode, których nie stać na zakup drogiej kreacji, za mniejszą kwotę, mogły w dniu ślubu założyć kreację swoich marzeń ❤.

Co zrobić z suknią ślubną - kreacje zawieszone na wieszakach
Adobe Stock

Co zrobić z suknią ślubną – przechować dla córki

Jeśli swoją suknię ślubną darzysz ogromnym sentymentem, nie tylko z powodu jej wyglądu, ale także tego, jakie emocje towarzyszyły Ci w dniu, w którym ją nosiłaś możesz przechować ją dla swojej córki lub wnuczki 👧. Moda wraca, dlatego za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wybrany przez Ciebie fason czy wzór sukni może okazać się prawdziwym hitem sezonu 🔥.

Twoja córka lub wnuka decydując się pójść na własny ślub w Twojej kreacji może zdecydować się również na jej przerobienie i dopasowanie do siebie i swojego stylu na przykład poprzez skrócenie czy doszycie kryształków ślubnych na suknię 👗.

Co zrobić z suknią ślubną - krawcowa szyjąca ślubną kreację
Adobe Stock

💡Zobacz także: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek? Sprawdź zestawienie!

Co zrobić z suknią ślubną – oddać

Swoją suknią ślubną możesz podzielić się również z potrzebującymi. Z pewnością znajdziesz wiele kobiet, czy to w bliższym czy w dalszym otoczeniu, których nie stać na zakup wymarzonej sukni ślubnej, często nawet tej używanej. Oprócz tego suknie ślubną możesz oddać do działającej lokalnie organizacji charytatywnej lub charity shopu, w których z pewnością będą wiedzieć, co z nią zrobić 🙂

Co zrobić z suknią ślubną - panna młoda ze swoją weselną kreacją
Adobe Stock

Co zrobić z suknią ślubną – przerobić

Przerobić suknię ślubną? Czemu nie! Jeśli wyznajesz zasadę zero waste nadaj swojej sukni ślubnej drugie życie 🤩. Możesz wykorzystać barwniki do ubrań i zmienić jej kolor, dzięki czemu stanie się idealną kreacją na wielkie wyjścia, a także wesela, na które zostaniesz zaproszona.

Suknię ślubną możesz również skrócić, co sprawi, że stanie się bardziej praktyczna. Taka opcja sprawdzi się zwłaszcza w przypadku minimalistycznych i prostych kreacji. Jeśli zostanie Ci sporo tkaniny, możesz zdecydować się na wykorzystanie materiału do stworzenia jakiejś innej części garderoby na przykład bluzki czy ubranka na chrzest dziecka.

Co zrobić z suknią ślubną - panna młoda w niebieskiej sukni
Adobe Stock

💡Zobacz także: Sukienki wieczorowe na każdą okazję. Odwiedź nasz katalog i wybierz idealny model!

Co zrobić z suknią ślubną – ubrać ponownie

Swoją suknię ślubną możesz również…założyć ponownie! W pierwszym momencie nasunie Ci się zapewne pytanie, kiedy i jak to zrobić? Doskonałą okazją do tego może okazać się bal kostiumowy, podczas którego weselna kreacja sprawdzi się wspaniale. Z pewnością będziesz wyglądać, jak prawdziwa księżniczka. W swojej sukni ślubnej możesz zdecydować się również odnowić przysięgę małżeńską, jeśli na przykład obchodząc okrągłą rocznicę ślubu postanowicie huczniej uczcić tę okazję 😍.

Co zrobić z suknią ślubną - przyszła panna młoda przerabiająca suknię ślubną
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

4.5/5 - (15)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore