Czy zwierzę na ślubie to dobry pomysł? Wszystko, co powinniście wiedzieć! 🐱🐶

Czy zwierzę na ślubie to dobry pomysł? Wszystko, co powinniście wiedzieć! 🐱🐶

Ślub i wesele są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że para młoda chce spędzić ten wyjątkowy dzień z najbliższymi i ukochanymi członkami rodziny. Jak wiadomo nie od dziś, należą do nich również ukochani pupile. Czy zatem ten piękny czas mógłby odbyć się bez obecności zwierzaka? Zwierzę na ślubie to bardzo kontrowersyjny temat, jednak czy zawsze dobra decyzja? Przekonajmy się. 🐶🐱

Zwierzęta pełnią w życiu ludzi bardzo ważną rolę. Bez względu na to czy mówimy o psie, kocie, śwince morskiej czy koniu, zajmują w ludzkich sercach szczególne miejsce. I nie ma w tym nic zaskakującego, bo przecież karmimy je, opiekujemy się, przywiązujemy, jesteśmy z nimi w sytuacjach złych i dobrych. Niejednokrotnie z naszym pupilem łączy nas większa więź niż z niejednym człowiekiem. Dlatego też nie dziwi nas pomysł, że większość par młodych decyduje się, aby spędzić ten wyjątkowy dzień ślubu w obecności zwierząt. 😊 Zanim jednak podejmie się taką decyzję, należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań i dokładnie przemyśleć, czy obecność zwierzęcia w dniu ślubu jest na pewno dobrym pomysłem.

Zwierzę na ślubie – argumenty za i przeciw

Wspominaliśmy już powyżej, że obecność zwierząt na ślubie i weselu to zdecydowanie dyskusyjny temat. Zanim podejmiecie decyzję, czy uroczystość z udziałem zwierząt to dobry pomysł, zdecydowanie musicie rozważyć kilka kwestii. 😉 To bardzo poważna sprawa, w której liczy się przede wszystkim komfort Waszych pupili, a nie Wasze wyobrażenia. Tak, jak w przypadku większości ważnych spraw i tutaj istnieją argumenty za i przeciw. Poznajmy je.

Zwierzę na ślubie - panna młoda i druhny bawią się z małym pieskiem
Adobe Stock

Argumenty za

Jednym z podstawowych argumentów za jest fakt, że Wasz pupil to członek rodziny, który Was kocha i którego Wy kochacie, a przecież podczas tak ważnego dnia chce się być tylko z tymi najbliższymi. Obecność zwierzaka na ślubie na pewno dodałaby Wam otuchy no i przede wszystkim moglibyście celebrować uroczystość z myślą, że ta jedyna ukochana istota jest obok Was. ❤️

Po drugie, zwierzę dodaje też piękna całej oprawie i powoduje, że atmosfera staje się mniej formalna. I co najważniejsze! Sesja ślubna ze zwierzętami jest o wiele bardziej barwna i będzie dla Was wspaniałą pamiątką.

💡 Zobacz także: Szukasz wyjątkowego fotografa ślubnego? Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz najlepszą ofertę.

Argumenty przeciw

Tutaj lista będzie zdecydowanie dłuższa. W pierwszym kroku należy zastanowić się, o jakim zwierzęciu mowa. 🐶🐱Pies jest zwierzakiem, który najlepiej znosi obecność innych ludzi i jest najmniej płochliwy. Oczywiście jest to stwierdzenie ogólne, bo każdy z nich jest inny. To Wy musicie wiedzieć, jakie zachowania ma Wasz pupil, a najlepiej, jeśli wcześniej skontaktujecie się z behawiorystą. Kot chadza własnymi ścieżkami, więc ciężko będzie go upilnować na weselu, zatem przez większość czasu musiałby być w transporterze, co będzie dla niego bardzo męczące. Wszystkie gryzonie są w większości strachliwe, więc jedynym rozwiązaniem pozostaje klatka. Niemniej obecność tylu osób i głośna muzyka mogą wywoływać w nich lęk i niepewność. Oczywiście można jeszcze wspomnieć zwierzęta dużego gabarytu typu koń, które wymagają nie tylko szczególnej opieki, ale i miejsca dla siebie.

Przede wszystkim więc musicie wziąć pod uwagę zachowanie zwierzęcia, a raczej jego ewentualne zmiany. 😉 Jeśli na przykład Wasz pies jest spokojny i ułożony w domu, wcale nie oznacza to, że będzie się podobnie zachowywał na Waszym ślubie. Może być przestraszony, a nawet zdezorientowany, więc jego postępowanie może się diametralnie zmienić.

Kolejną kwestią może być dyskomfort Waszych gości w związku z obecnością zwierzaka. Niektóre osoby mogą na przykład mieć alergię lub jeśli zapraszacie dzieci na wesele musicie wziąć pod uwagę, że mogą się po prostu bać. Tak więc zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Zwierzę na ślubie – o czym pamiętać

Pierwszą kwestią jest typ Waszej uroczystości. Musicie mieć tego świadomość, że nie każdy ksiądz zgodzi się, aby do kościoła wprowadzić zwierzę. 💒 Inaczej kwestia wygląda w przypadku ślubu cywilnego. Tutaj swoboda jest odrobinę większa, jednak też nie spodziewajcie się cudów w przypadku USC. Najlepiej sprawdza się zatem ślub plenerowy. Tutaj zdecydowanie nic Was nie ogranicza, a zwierzęta mogą być zarówno częścią uroczystości, jak i wesela.

Zwierzę na ślubie - mały piesek na rękach pana młodego
Adobe Stock

Sala weselna jest kluczowa. Jeśli nie organizujecie wesela w plenerze, zdecydowanie warto pomyśleć, czy właściciel sali wyrazi zgodę, aby Wasz zwierzak przebywał razem z Wami i gośćmi w jej wnętrzu. 😉 Nie chcecie chyba, aby przyjęcie weselne odbyło się bez Waszego ukochanego zwierzaka? Koniecznie dopytajcie o tę kwestię.

Musicie się również upewnić, czy w pokoju hotelowym może przebywać zwierzę. To bardzo ważne, jeśli chodzi o Waszą noc poślubną. Nie chcecie chyba być zmuszonymi, aby wracać do domu, bo hotel nie zgadza się na przyjęcie Waszego pupila.

Podczas uroczystości musi być również obecna osoba, która będzie się zajmowała zwierzątkiem i go pilnowała. 😊Zwierzę musi mieć również stały dostęp do wody i jedzenia. Musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Taka osoba powinna również pilnować Waszego zwierzaka na przyjęciu weselnym, kiedy Wy nie będziecie mogli na przykład, aby zwierzę nie zniszczyło dekoracji.

O tym już wspominaliśmy, czyli alergie gości i ich komfort. Koniecznie upewnijcie się, że żadna osoba nie ma uczulenia na przykład na sierść oraz dopytajcie, czy wszyscy będą się czuli w porządku z faktem zwierzęcia na ślubie i weselu.

Zwierzę na ślubie – jak je zaangażować w uroczystość?

Kiedy już zdecydujecie się na obecność zwierzaka na Waszym ślubie i weselu wypada, abyście odpowiednio go zaangażowali w uroczystość. Szczególne pole do popisu macie, jeśli Waszym pupilem jest pies. Co zatem zwierzak może robić podczas waszego ważnego dnia?

Zwierzę na ślubie - mały kucyk z wiankiem obok panny młodej
Adobe Stock

Orszak weselny

W tym wyjątkowym dniu Wasz pupil może iść w orszaku weselnym i podążać samodzielnie lub być prowadzonym na przykład na smyczy. Wasz pupil może nieść również zabawną tabliczkę z napisem „Just Married”. 🐶 Tak, jak jednak już wcześniej wspominaliśmy, musicie wziąć pod uwagę, że zwierzak może zachowywać się w różny sposób i nie zawsze jesteście w stanie przewidzieć, jak sytuacja się potoczy.

Noszenie obrączek

Zwierzęta na ślubie mogą wykonywać wiele ciekawych zadań. Jednym z nich jest noszenie obrączek. Obrączki mogą znajdować się w pudełeczku, które będzie przywiązane do ich szyi oczywiście w taki sposób, aby nie drażniło i nie przeszkadzało Waszemu pupilowi. 😉 Musicie wziąć jednak pod uwagę, że do takiej sztuczki Wasze zwierzę musi być wcześniej przygotowane, aby wiedział co robić i czego od niego oczekujecie.

Zwierzę na ślubie - pies ze złotymi obrączkami na nosie
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Grawer na obrączkach – jak stworzyć niepowtarzalny symbol miłości 💞?

Sesja plenerowa

Sesja zdjęciowa z Waszym zwierzakiem będzie absolutnie fantastyczna oczywiście, jak zwykle, pod kilkoma warunkami. Musicie mieć świadomość, że nie każdy zwierzak lubi pstryk flesza. 📸 Mogą być wtedy zdenerwowane albo zdezorientowane, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jak Wasz pupil czuje się przed aparatem. Jeśli wszystko będzie w porządku, możecie mieć pewność, że sesja ślubna w towarzystwie Waszego zwierzaka wypadnie idealnie.

Zwierzę na ślubie – jak je odpowiednio przygotować?

Zwierzęta na Waszym ślubie mogą mieć tak samo przygotowaną stylizację, jak Wasi goście. Na rynku można znaleźć wiele finezyjnych ubranek dla zwierząt. 🐶 Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzić, bo komfort zwierzaka jest najważniejszy. Czasem zamiast kupować całe gotowe ubranie wystarczy jeden charakterystyczny element na przykład muszka albo krawat. Gwarantujemy, że efekt końcowy również będzie pozytywnie zaskakiwał.

Jak zadbać o bezpieczeństwo Waszego pupila, kiedy nie będzie go na Waszym ślubie?

Abyście mogli poczuć się komfortowo w tym najważniejszym dniu pierwszą podstawową jest kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa Waszemu pupilowi na czas wesela. 👰 🤵 Dla przyszłych par młodych cały okres przygotowań jest po prostu stresujący, nie warto zatem jeszcze dokładać sobie problemów martwiąc się zwierzęciem.

Zwierzę na ślubie - dwa dalmatyńczyki w parku prowadzone przez pana młodego.
Adobe Stock

Zwierzaka możecie zostawić w hotelu dla zwierząt. 😉 Oczywiście takim, który wcześniej dokładnie sprawdzicie. Omijajcie miejsc, w których psy są zamknięte w klatkach albo boxach na zewnątrz. Takie miejsce nie powinno w ogóle wchodzić w grę. Rozglądajcie się za domowymi hotelikami dla zwierząt, gdzie przebywają w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Drugą opcją, jeśli nie chcecie, aby zwierzak opuszczał mieszkanie, jest zatrudnienie petsittera. Jest to osoba, która nie tylko zadba o Waszego pupila, ale również nakarmi go i wyprowadzi na spacer. Szukajcie profesjonalistów, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Ciekawe alternatywy do obecności zwierzaka na ślubie

Jeśli wiecie już, że nie zdecydujecie się, aby zwierzak był na ślubie i weselu, a nadal chcecie zaakcentować jego obecność. Mamy dla Was kilka pomysłów, które są ciekawymi alternatywami do wesela z pupilem.

Zwierzę na ślubie - biały koń pozujący do zdjęcia wraz z parą młodą.
Adobe Stock

Sesja narzeczeńska

Jeśli zdecydujecie się na sesję narzeczeńską, warto w niej zaakcentować obecność Waszego pupila, czyli mówić wprost zrobić super zdjęcia z Waszym zwierzakiem! 📸 Taki pomysł będzie dla Was nie tylko wspaniałą pamiątką, ale będziecie mieli również poczucie, że Wasz ukochany zwierz jest częścią tego wyjątkowego czasu, jakie dzieje się teraz w Waszym życiu.

💡 Zobacz także: Planujecie sesję narzeczeńską? Zajrzyjcie do naszego katalogu i wybierzcie najlepszego fotografa!

Zaproszenia ślubne z Waszym zwierzakiem

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać, jako element Waszych zaproszeń ślubnych. 📸 Czy może być coś bardziej osobistego i emocjonalnego niż Wy i Wasz ukochany pupil na jednym zdjęciu? Wasi goście z całą pewnością będą zachwyceni!

💡 Zobacz także: Najpiękniejsze zaproszenia ślubne, które Was zachwycą! Odwiedź nasz katalog i sprawdź!

Zwierzę na ślubie – pytanie, które musicie sobie zadać

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy Wasz pupil na ślubie i weselu to dobry pomysł, przygotowaliśmy listę pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zwierzę na ślubie - dłonie panny młodej, pana młodego i psia łapa.
Adobe Stock
  • Czy sala weselna akceptuje obecność zwierząt?
  • Czy hotel wyrazi zgodę, aby zwierzę przebywało z Wami podczas nocy poślubnej?
  • Kto będzie sprawował opiekę nad zwierzęciem podczas ceremonii i uroczystości?
  • Jak Wasi goście zareagują na obecność zwierzęcia? Czy ktoś nie ma alergii?
  • Jak zwierzę czuje się w otoczeniu dużej grupy ludzi?
  • Czy dekoracje mogą stanowić zagrożenie dla Waszego pupila?
  • Jak zwierzę reaguje na głośną muzykę, hałas?
  • Czy zwierzę będzie czuło się komfortowo pośród dużej grupy ludzi?

Podsumowanie tego artykułu

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore