• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Doskonały krawat ślubny i wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Doskonały krawat ślubny i wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Stylizacja pana młodego jest równie ważna co suknia panny młodej. Nie wierzysz? Wyobraź sobie, że przychodzisz na swój ślub w zbyt szerokim, przykrótkim garniturze, masz krawat ślubny w kaczuszki i białe skarpetki do czarnych butów… No właśnie! Każdy element wizerunku pana młodego jest niezwykle istotny. Krawat w kaczki, choć zabawny, na pewno nie jest tym, co powinieneś włożyć w tym wyjątkowym dniu.

Jeśli już odpowiedziałeś sobie na podstawowe pytanie, czyli mucha czy krawat, i zdecydowałeś się na tę drugą opcję, to… Stoją przed tobą kolejne pytania. Jak wybrać krawat doskonały? Czym się kierować? Czy modne są wąskie, czy szerokie krawaty? Jednokolorowe czy w paski, a może z wytłoczeniami? Jak sprawić, by dzięki krawatowi jeszcze lepiej wyglądał garnitur ślubny? Same ważne pytania, a przecież to „tylko krawat”. Wcale nie! To aż krawat! 

Krawat ślubny – jak dobrać do kroju garnituru?

Gdy wybrałeś już sobie garnitur na wesele, to teraz pora dopasować odpowiednią koszulę, obuwie i oczywiście… krawat ślubny. Ten powinien być dopasowany kolorem i stylem do kroju i koloru garnituru lub dodatków. Zacznijmy od kroju! 

Jeśli decydujesz się na tradycyjny jednorzędowy garnitur ślubny, to zdecydowanie najlepiej pasować będzie jednokolorowy krawat na wesele. Jednak nie jest to niezbędne, zwłaszcza jeśli decydujesz się na krawat w tym samym kolorze co garnitur. Wówczas dodanie innego akcentu kolorystycznego (np. kontrastowych groszków czy kwiatków na krawacie) będzie świetnym wyborem. 

Jednorzędówka ma też szerokie klapy przez co często źle prezentuje się np. wąski krawat ślubny, tzw. śledź. Lepiej wówczas postawić na szerszy model, który też dobrze wygląda zarówno u szczupłych, jak i postawnych mężczyzn. 

W przypadku garniturów dwurzędowych masz większą dowolność w doborze krawatu ślubnego, możesz więc przebierać w różnych wzorach, kolorach i krojach. Oczywiście pamiętaj, by był dopasowany do reszty stroju. Jeśli decydujesz się na 3-częściowy garnitur, to zadbaj też o to, by kamizelka i krawat na wesele idealnie pasowały do siebie i do marynarki. Jeśli zaś stawiasz na garnitur smokingowy to… zdecydowanie pomyśl o muszce zamiast krawatu! 

W każdym przypadku zadbaj o odpowiednią długość krawatu. W czasie zabaw weselnych i tańców możesz zdjąć marynarkę i kamizelkę, jednak wciąż powinieneś prezentować się nienagannie. Krawat ślubny krótki lub nieprawidłowo zawiązany będzie przyciągać wzrok w sposób, którego zapewne jako pan młody wolałbyś uniknąć. 

Kolorowy krawat ślubny w paski
Unsplash

Zobacz także: Szukasz garnituru na wesele lub inne wielkie wyjście? Sprawdź oferty, które znajdziesz w naszym katalogu firm weselnych w kategorii garnitury ślubne!

Krawat ślubny – najmodniejsze kolory 

Choć męska moda ślubna nieznacznie zmienia się przez lata, to w przypadku kolorów krawatów ślubnych masz naprawdę ogrom wyboru! Oczywiście warto zastanowić się nie tylko nad samym kolorem krawatu, ale też nad tym, czy w ogóle pasuje ten wybrany krawat ślubny do granatowego garnitury, na który się zdecydowałeś. Wszystko ma znaczenie! Pamiętaj o tym. 

Wracając jednak do kolorów krawatów… Pewniakiem zawsze jest klasyka! Krawat ślubny srebrny czy brązowy lub bordowy zwykle sprawdzą się nie tylko w przypadku wesela. Kolejny dobry wybór to krawat czarny, jednak w tym wypadku warto, by miał on elementy w innym kolorze, np. białe lub różowe. To złagodzi głębię czerni i rozjaśni całą stylizację. 

Jeśli chodzi o krawat ślubny biały, to sprawa jest trochę skomplikowana. To trochę jak szelki do garnituru – do odpowiedniej, bardzo dobrze przemyślanej stylizacji będzie pasować jak ulał, w innym przypadku może okazać się nieudanym połączeniem. 

Prawdziwy hit ostatnich miesięcy to zielony krawat ślubny! Butelkowa zieleń jest niezwykle eleganckim, intrygującym kolorem, który świetnie się sprawdzi w przypadku krawatu ślubnego. 

Granatowy krawat w paski
Unsplash

Krawat ślubny – galeria

Nadal nie wiesz, na co się zdecydować? Trudno jest ci sobie wyobrazić konkretny kolor krawatu z danym garniturem? Ogrom inspiracji znajdziesz w poniższej galerii zdjęć. Przejrzyj ją, a z pewnością trafisz na pomysł na krawat na wesele i całą stylizację, która cię wyróżni!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu