Ślubne spinki do mankietów – must have każdego pana młodego

Ślubne spinki do mankietów – must have każdego pana młodego

Tak jak każda panna młoda dba o to, by dodatkami uzupełnić swoją stylizację ślubną, tak i pan młody powinien o tym pomyśleć. Ma on co prawda niewielkie pole manewru, ale odpowiednia poszetka czy nawet dobrane z rozmysłem skarpetki mogą być subtelnym, a przy tym istotnym dopełnieniem garnituru. Spinki do mankietów ślubne to kolejny element, o którym nie można zapomnieć!

Warto je mieć, bo nic nie wygląda tak elegancko jak ten element biżuterii. Dlaczego? Bo gdy masz na nogach idealne buty, a na sobie garnitur szyty na miarę, to… nadal twoja kreacja jest niepełna. Brakuje tu pewnego drobnego, acz istotnego elementu – spinek do mankietów. W tym przypadku podstawa to odpowiednia koszula do garnituru, czyli taka z możliwością wpięcia spinek. A potem pozostaje ci wybrać spinki idealne!  

Spinki do mankietów – ślubne trendy!

Jak wiesz, męska moda ślubna nie rozwija się dynamicznie. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii. Dlatego też spinki do mankietów – ślubne, ale nie tylko – należy dobierać z rozmysłem, czyli postawić na umiar. Jeśli więc nie nosisz na co dzień spinek do mankietów, te ślubne potraktuj zgodnie z zasadą: mniej znaczy więcej. Takie dodatki nie powinny być ogromne i krzykliwe. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory lub klasyczne srebro czy złoto. 

Zresztą to właśnie z tych metali szlachetnych powinny być wykonane spinki. Uwierz mi, to widać na zdjęciach, czy ślubne spinki do mankietów są wykonane z wysokiej jakości materiałów, czy też nie. Na tym nie warto więc oszczędzać, zwłaszcza jeśli chcesz kupić uniwersalne, by częściej ich  używać lub zachować jako pamiątkę na wiele lat.

Jeśli chcesz wprowadzić akcent kolorystyczny – postaw na ten, który jest w motywie przewodnim wesela. To zawsze się sprawdza! Jeśli twój garnitur na wesele ma inny kolor niż czarny, zawsze porównaj kolor spinki z odcieniem materiału, z którego wykonany jest garnitur. Zobaczysz, czy są podobne i czy do siebie pasują. 

Dobrym i modnym pomysłem są też specjalne ślubne spinki do mankietów związane z pasją pana młodego bądź pary młodej albo nawiązujące do wspólnych wspomnień. Miłośnik lotnictwa może postawić na spinki do mankietów w kształcie samolotu, a jeśli zaręczyliście się np. w Karpaczu, to uczczenie tego spinkami w kształcie gór będzie świetnym i gustownym pomysłem. 

Unsplash

Zobacz także: Garnitur dla pana młodego, a może taty panny młodej? Sprawdź nasz katalog salonów z garniturami ślubnymi!

Śmieszne ślubne spinki do mankietów z napisami i grawerem

Jednak ślub to też wydarzenie, kiedy można odrobinę zaszaleć. Jak? Pozwól sobie na spinki do mankietów – ślubne i… śmieszne! Bo to, że ceremonia ślubna jest poważnym wydarzeniem nie oznacza, że musi być ponuro. Ponieważ spinki to elegancki dodatek, to niemal wyłącznie w takiej sytuacji, jaką jest ślub, możesz zabawić się konwencją i pozwolić sobie na odrobinę żartu. 

Dobry pomysł to ślubne spinki do mankietów z napisami – nie będą rzucać się w oczy, a jednocześnie będą zabawnym elementem stroju pana młodego. To może być napis „Pan młody”, „Just married” albo „W razie zguby Zwrócić męża żonie”. Bardziej odważni przyszli mężowie mogą pozwolić sobie na ślubne spinki do mankietów śmieszne pod względem kształtu, na przykład… kajdanki! Wyobraźnia projektantów spinek chyba nie ma granic.  

Z kolei osoby, które chcą, by spinki do mankietów były pamiątką z tego wyjątkowego dnia mogą postawić na ślubne spinki do mankietów z grawerem, który wykona salon jubilerski. To dobry pomysł, bo na takie spinki będziesz zawsze patrzeć tak jak na garnitur ślubny – ze wzruszeniem i uśmiechem. Grawerem może być np. data waszego ślubu czy wasz ulubiony miłosny cytat. Jest to też doskonały prezent na prezent od narzeczonej dla jej przyszłego męża. 

Galeria zdjęć 

Żebyś nie musiał przeglądać setek stron w internecie i udawać się na wycieczkę po lokalnych salonach jubilerskich, przygotowaliśmy dla ciebie galerię zdjęć ślubnych spinek do mankietów. Gotowy? Pora na łyk inspiracji!  

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore