• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Piękne zdjęcia i ciekawy film ze ślubu i wesela – czy warto zdecydować się na jedną firmę foto+video?

Piękne zdjęcia i ciekawy film ze ślubu i wesela – czy warto zdecydować się na jedną firmę foto+video?

Oświadczyny zostały przyjęte i przed wami intensywny czas organizacji tej wyjątkowej uroczystości – ślubu i wesela. Z ankiety przeprowadzonej w naszym portalu, wynika, iż zdecydowana większość par młodych jako pierwszą z usług weselnych rezerwuje salę weselną. To właśnie miejsce zabawy weselnej najczęściej determinuje termin przyjęcia. Jeżeli więc wybraliście już wymarzoną lokalizację, czas na kolejne usługi weselne.

Zdjęcia oraz film z dnia, kiedy powiedzieliście sobie “TAK”, to niezwykłe pamiątki, do których chętnie będziecie wracać. Jeśli podjęliście decyzję, iż na waszym ślubie i weselu skorzystacie z usług fotografa i filmowca, warto, abyście rozważyli także kwestię, czy mają to być dwie różne firmy, czy może szukacie pakietu fotograficzno-filmowego realizowanego przez jedną firmę. Dlaczego warto skłonić się ku tej drugiej możliwości? O tym rozmawiamy z Łukaszem Partyką z ViviSTUDIO.

Jakie są zalety wyboru jednej firmy foto+video?

Jedna firma zajmująca się fotografią i filmowaniem na ślubie to przede wszystkim gwarancja spójnego materiału, który otrzyma para młoda. Będzie to historia miłości opowiedziana w jednym klimacie.

Kolejna kwestia – fotograf i filmowiec to zgrany duet. ViviSTUDIO to firma rodzinna, jesteśmy małżeństwem, tak więc poza rozumieniem się bez słów, uzupełniamy się i nie rywalizujemy o zrobienie najlepszego ujęcia kosztem np. wejścia w kadr drugiej osobie, bo, tak jak wspomniałem, to ważne aby cały materiał był spójny i zawierał wszystkie najważniejsze elementy – uchwycone emocje, czy zarejestrowane drobne szczegóły tak ważne tego dnia.

Wybierając jedną firmę nie można zapomnieć o kosztach, które często są niższe, niż gdy współpracujemy z dwoma różnymi firmami. Nasze pary, decydując się na pakiet łączony, otrzymują znacznie korzystniejszą ofertę, niż gdyby zdecydowały się tylko na samo filmowanie lub fotografowanie. Ponadto, kontakt i ustalanie kwestii logistycznych z firmą realizującą usługi 2w1 są zdecydowanie sprawniejsze.

ViviSTUDIO

Jakie usługi foto-video są obecnie najczęściej wybierane przez pary młode?

Nowożeńcy najczęściej poza podstawowym pakietem wybierają dodatkowe usługi, takie jak np. filmowanie z lotu ptaka. Dron, bo o nim mowa, pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Jest wykorzystywany nie tylko w czasie uroczystości, ale także przy tworzeniu fotografii i ujęć filmowych podczas pleneru ślubnego, wzbogacając materiał i tworząc go bardziej zróżnicowanym.

ViviSTUDIO

Część par decyduje się również na nagranie podziękowań dla rodziców w formie teledysku. Podczas wyświetlania tego filmu na weselu, nie brakuje zaskoczenia na twarzach gości i rodziców, a także łez wzruszenia. Nagranie odbywa się na kilka tygodni przed ślubem. Bez zbędnego stresu para może podziękować rodzicom, a odpowiednio dobrana muzyka dopełnia całości, tworząc niepowtarzalny klimat.

Czy przewidują Państwo, jakie nowe trendy ślubne foto-video pojawią się w przyszłym sezonie?

Niezależnie od trendów, jakie mogą pojawić się w przyszłości w fotografii, my jesteśmy zwolennikami klasyki. Trendy pojawiają się i przemijają, a klasyka pozostaje. Chcemy, aby nasze pary oglądając swoje zdjęcia z tego cudownego dnia, niezależnie czy będzie to za 10 czy 20 lat, zawsze mogły powiedzieć, że są piękne. Osobiście uwielbiam zdjęcia pełne światła, elegancji i koloru. Pamiętam modę na fotografię w sepii, czy też czerń&biel z kolorowym elementem. Owszem, świetne zdjęcie zawsze się obroni, ale czy chciałbym mieć w swoim albumie tylko takie fotografie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Poza zdjęciami pełnymi kolorów, uwielbiam również zdjęcia czarno-białe, które poprzez tylko odcienie szarości, pozwalają dostrzec to co na zdjęciu najważniejsze, zatrzymując daną chwilę w ułamku sekundy i ukazując tak ważne tego dnia emocje.

ViviSTUDIO

Jeśli chodzi o trendy w filmie, to zauważam skracanie długości video ślubnego. Kiedyś kilkugodzinne, dziś często 30-60 minutowe. Obserwując, w jakim kierunku podążają teledyski ślubne, myślę że powoli zaczynają one opowiadać historię, która tworzy pełen obraz, nie tylko z dnia ślubu. Teledysk nie opowiada już tylko liniowej historii tego dnia, ale opowiada historię osób, które zakochały się w sobie, a dzień ślubu jest tylko przypieczętowaniem tego wszystkiego, co ich łączy.

Czy Państwa oferta zawiera wyłącznie usługę foto+video?

To, że najczęściej pary młode wybierają u nas pakiet filmowo-fotograficzny, nie stanowi bariery, abyśmy zajęli się samym filmem ślubnym lub fotografią, gdyż zawsze staramy się dogadywać i nie wchodzić sobie w drogę z innymi ekipami.

Staramy się być elastyczni, zarówno pod względem filmu, jak i fotografii. Niezależnie od tego jaką długość filmu ślubnego para wybierze, w pakiecie zawsze znajduje się trailer ślubny, który pokazuje najważniejsze momenty tego cudownego dnia. Zwieńczeniem wykonanych fotografii jest fotoksiążka – spersonalizowany produkt najwyższej jakości, zaprojektowany indywidualnie dla nowożeńców.

ViviSTUDIO

Artykuł powstał we współpracy z ViviSTUDIO.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

O tym się mówi

Czym jest miłość? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele
Czym jest miłość? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele
Sukienka na ślub dla świadkowej
Sukienka na ślub dla świadkowej
Candy bar w trzech odsłonach
Candy bar w trzech odsłonach
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu