Piękne zdjęcia i ciekawy film ze ślubu i wesela – czy warto zdecydować się na jedną firmę foto+video?

Piękne zdjęcia i ciekawy film ze ślubu i wesela – czy warto zdecydować się na jedną firmę foto+video?

Oświadczyny zostały przyjęte i przed wami intensywny czas organizacji tej wyjątkowej uroczystości – ślubu i wesela. Z ankiety przeprowadzonej w naszym portalu, wynika, iż zdecydowana większość par młodych jako pierwszą z usług weselnych rezerwuje salę weselną. To właśnie miejsce zabawy weselnej najczęściej determinuje termin przyjęcia. Jeżeli więc wybraliście już wymarzoną lokalizację, czas na kolejne usługi weselne.

Zdjęcia oraz film z dnia, kiedy powiedzieliście sobie “TAK”, to niezwykłe pamiątki, do których chętnie będziecie wracać. Jeśli podjęliście decyzję, iż na waszym ślubie i weselu skorzystacie z usług fotografa i filmowca, warto, abyście rozważyli także kwestię, czy mają to być dwie różne firmy, czy może szukacie pakietu fotograficzno-filmowego realizowanego przez jedną firmę. Dlaczego warto skłonić się ku tej drugiej możliwości? O tym rozmawiamy z Łukaszem Partyką z ViviSTUDIO.

Jakie są zalety wyboru jednej firmy foto+video?

Jedna firma zajmująca się fotografią i filmowaniem na ślubie to przede wszystkim gwarancja spójnego materiału, który otrzyma para młoda. Będzie to historia miłości opowiedziana w jednym klimacie.

Kolejna kwestia – fotograf i filmowiec to zgrany duet. ViviSTUDIO to firma rodzinna, jesteśmy małżeństwem, tak więc poza rozumieniem się bez słów, uzupełniamy się i nie rywalizujemy o zrobienie najlepszego ujęcia kosztem np. wejścia w kadr drugiej osobie, bo, tak jak wspomniałem, to ważne aby cały materiał był spójny i zawierał wszystkie najważniejsze elementy – uchwycone emocje, czy zarejestrowane drobne szczegóły tak ważne tego dnia.

Wybierając jedną firmę nie można zapomnieć o kosztach, które często są niższe, niż gdy współpracujemy z dwoma różnymi firmami. Nasze pary, decydując się na pakiet łączony, otrzymują znacznie korzystniejszą ofertę, niż gdyby zdecydowały się tylko na samo filmowanie lub fotografowanie. Ponadto, kontakt i ustalanie kwestii logistycznych z firmą realizującą usługi 2w1 są zdecydowanie sprawniejsze.

ViviSTUDIO

Jakie usługi foto-video są obecnie najczęściej wybierane przez pary młode?

Nowożeńcy najczęściej poza podstawowym pakietem wybierają dodatkowe usługi, takie jak np. filmowanie z lotu ptaka. Dron, bo o nim mowa, pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Jest wykorzystywany nie tylko w czasie uroczystości, ale także przy tworzeniu fotografii i ujęć filmowych podczas pleneru ślubnego, wzbogacając materiał i tworząc go bardziej zróżnicowanym.

ViviSTUDIO

Część par decyduje się również na nagranie podziękowań dla rodziców w formie teledysku. Podczas wyświetlania tego filmu na weselu, nie brakuje zaskoczenia na twarzach gości i rodziców, a także łez wzruszenia. Nagranie odbywa się na kilka tygodni przed ślubem. Bez zbędnego stresu para może podziękować rodzicom, a odpowiednio dobrana muzyka dopełnia całości, tworząc niepowtarzalny klimat.

Czy przewidują Państwo, jakie nowe trendy ślubne foto-video pojawią się w przyszłym sezonie?

Niezależnie od trendów, jakie mogą pojawić się w przyszłości w fotografii, my jesteśmy zwolennikami klasyki. Trendy pojawiają się i przemijają, a klasyka pozostaje. Chcemy, aby nasze pary oglądając swoje zdjęcia z tego cudownego dnia, niezależnie czy będzie to za 10 czy 20 lat, zawsze mogły powiedzieć, że są piękne. Osobiście uwielbiam zdjęcia pełne światła, elegancji i koloru. Pamiętam modę na fotografię w sepii, czy też czerń&biel z kolorowym elementem. Owszem, świetne zdjęcie zawsze się obroni, ale czy chciałbym mieć w swoim albumie tylko takie fotografie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Poza zdjęciami pełnymi kolorów, uwielbiam również zdjęcia czarno-białe, które poprzez tylko odcienie szarości, pozwalają dostrzec to co na zdjęciu najważniejsze, zatrzymując daną chwilę w ułamku sekundy i ukazując tak ważne tego dnia emocje.

ViviSTUDIO

Jeśli chodzi o trendy w filmie, to zauważam skracanie długości video ślubnego. Kiedyś kilkugodzinne, dziś często 30-60 minutowe. Obserwując, w jakim kierunku podążają teledyski ślubne, myślę że powoli zaczynają one opowiadać historię, która tworzy pełen obraz, nie tylko z dnia ślubu. Teledysk nie opowiada już tylko liniowej historii tego dnia, ale opowiada historię osób, które zakochały się w sobie, a dzień ślubu jest tylko przypieczętowaniem tego wszystkiego, co ich łączy.

Czy Państwa oferta zawiera wyłącznie usługę foto+video?

To, że najczęściej pary młode wybierają u nas pakiet filmowo-fotograficzny, nie stanowi bariery, abyśmy zajęli się samym filmem ślubnym lub fotografią, gdyż zawsze staramy się dogadywać i nie wchodzić sobie w drogę z innymi ekipami.

Staramy się być elastyczni, zarówno pod względem filmu, jak i fotografii. Niezależnie od tego jaką długość filmu ślubnego para wybierze, w pakiecie zawsze znajduje się trailer ślubny, który pokazuje najważniejsze momenty tego cudownego dnia. Zwieńczeniem wykonanych fotografii jest fotoksiążka – spersonalizowany produkt najwyższej jakości, zaprojektowany indywidualnie dla nowożeńców.

ViviSTUDIO

Artykuł powstał we współpracy z ViviSTUDIO.

4.8/5 - (11)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore