• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Sesja buduarowa – wyjątkowy prezent dla tego jedynego i… samej siebie

Sesja buduarowa – wyjątkowy prezent dla tego jedynego i… samej siebie

W ostatnim czasie coraz częściej narzeczeni przygotowują dla siebie prezenty ślubne i różnego rodzaju niespodzianki. Nic nie jest tak dobrym wstępem do nocy poślubnej, jak przepiękna i zmysłowa pamiątka w postaci kilku profesjonalnych zdjęć ukochanej, wykonanych specjalnie dla przyszłego męża!

Co to jest sesja buduarowa?

Wiele kobiet, choć słyszało pojęcie „sesja buduarowa”, wciąż zastanawia się, co to właściwie jest. Otóż sesja buduarowa to specjalna portretowa sesja fotograficzna, której zadaniem jest wyeksponowanie kobiecego piękna w eleganckiej, szlachetnej oprawie. W tym celu wykorzystuje się ekskluzywną scenerię czy specjalnie przygotowane wnętrza, najczęściej hotelowe w stylu glamour. Sama nazwa sesji buduarowej pochodzi z języka francuskiego. Buduar oznacza wytwornie umeblowany i wykwintnie ozdobiony mały pokój zajmowany przede wszystkim przez panią domu. Umieszczany był kiedyś między salonem a sypialnią i służył do wypoczynku. Pierwsze polskie buduary powstały we francuskich pałacach w XVIII wieku.

Podczas sesji buduarowej główną rolę odgrywa ultrakobieca koronkowa bielizna, pończochy, gorsety, szpilki, elementy stroju panny młodej – podwiązki, welon oraz piękny, uwodzicielski makijaż i fryzura. Dopełnieniem całości mogą być różnego rodzaju atrybuty takie, jak: kapelusz, bukiecik kwiatów czy flakonik z luksusowymi perfumami. To wszystko w obiektywie profesjonalnego fotografa sprawi, że będziesz wyglądała wyjątkowo.

W czasie sesji buduarowej zarówno fotograf, jak i modelka dbają o to, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku i aby zdjęcia przypominające dzieło sztuki w subtelny sposób eksponowały piękno. Sesja buduarowa jest również doskonałą okazją dla każdej kobiety, by pozbyć się kompleksów i dostrzec swoje piękno w niecodziennym wydaniu.

Kobieta leży na łóżku podczas sesji buduarowej
Unsplash

Zobacz także: Piosenka na pierwszy taniec – największe hity wszech czasów

Sesja buduarowa – cena

Sesja buduarowa wymaga odpowiedniego przygotowania i zaufania do fotografa, który ją tworzy. Najczęściej makijaż wykonuje profesjonalna wizażystka, nierzadko korzysta się też z porad stylistki. Potrzebna jest również odpowiednia, ładna i zmysłowa bielizna, którą niekiedy specjalnie kupuje się na tę okazję.

Od tego, jaka jest cena sesji buduarowej, zależy więc wiele czynników. Może ona być wykonana w ciągu godziny, a niekiedy trwa wraz z przygotowaniem nawet cały dzień. Czasem na potrzeby sesji buduarowej wynajmuje się specjalne hotelowe pomieszczenia, które dodatkowo podnoszą cenę całego przedsięwzięcia. Warto dodać, że zdjęcia można wykonać również w naturalnym, domowym środowisku, wówczas najczęściej dolicza się koszt dojazdu fotografa do domu. Do tego dochodzą koszty wywołania i oprawienia zdjęć.

Generalnie cena sesji buduarowej może wahać się od kilkuset złotych do nawet 2000 zł i więcej. Jeśli zdecydujesz się na sesję buduarową warto skorzystać z usług poleconego i dobrego fotografa. Jest to na tyle intymna chwila, że bardzo ważne jest zapewnienie poczucia komfortu i świadomość profesjonalizmu wykonywanej sesji.

Zakochana para w trakcie sesji buduarowej
Unsplash

Zobacz także: Idealny fotograf ślubny – tutaj znajdziesz największą bazę kontaktów

Sesja buduarowa dla par – czy warto robić ją we dwoje?

Choć na sesję buduarową decydują się najczęściej kobiety, to jednak dobrym pomysłem może być wykonanie jej wraz z partnerem. Pary, które decydują się na wspólne zdjęcia, chcą przede wszystkim utrwalić oddanie, namiętność i uczucie, które je łączy, ale w dobrym guście i na stylowych fotografiach. Udział w takiej sesji może pomóc otworzyć się partnerom na nowe doznania, a także spojrzeć na siebie nawzajem w innym świetle.

Warto wiedzieć, że motywy, z powodu których panowie decydują się na udział w takiej sesji zazwyczaj są nieco inne, niż kobiet, które raczej szukają uznania i zachwytu w oczach swojego partnera. To przede wszystkim panie namawiają swoich partnerów, by razem z nimi wzięli udział w sesji. Mężczyzna pozując do buduarowych zdjęć ze swoją kobietą może pokazywać w ten sposób pożądanie, ale i czułość oraz męskość zaznaczając, że opiekuje swoją partnerką, która czuje się bezpiecznie w jego ramionach.

Sesja buduarowa z pewnością jest wyjątkową i nietypową sesją, która wymaga otwartości. Nie powinna być jednak wykonywana na siłę, bez przekonania, że właśnie taki prezent chcesz sprawić swojemu partnerowi. Sesja buduarowa może być wykonana również dla par, zarówno jako sesja narzeczeńska, jak i wyjątkowa sesja ślubna. Sesja buduarowa nie zastąpi tradycyjnych zdjęć oraz innych form utrwalenia tego wyjątkowego dnia takich, jak teledysk ślubny czy film z wesela. Może być jednak doskonałym dopełnieniem i wyjątkową pamiątką tylko dla małżonków na całe życie.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu