Iluzjonista na weselu – atrakcja, która zachwyci Twoich gości🪄

Atrakcje weselne odgrywają niezwykle ważną rolę podczas całego przyjęcia. Nic dziwnego! Każdej parze młodej 👰🤵, organizującej swoje wesele, zależy bowiem na tym, aby goście bawili się jak najlepiej i na długo zapamiętali ten wielki dzień. Rozrywką, która z pewnością może w tym pomóc będzie pokaz iluzji! Jak wygląda praca iluzjonisty? ✨ Co składa się na jego show? Sprawdźcie w artykule!

Iluzjonista na weselu – atrakcja, która zachwyci Twoich gości🪄
Iluzjonista Maciej Sienko

Przeczytaj i oceń!

5/5 - (1)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Kim jest iluzjonista?

Iluzjonistą nazywamy artystę estradowego, który zajmuje się sztuką iluzji 🪄. Z pomocą rozmaitych akcesoriów i rekwizytów stosuje on triki, które zaburzają zdolność logicznego myślenia u odbiorców. Co za tym idzie są oni zaskakiwani efektami, które na pozór wydają się zupełnie sprzeczne z prawami fizyki. W zależności od konkretnego artysty, iluzjonista 🐇 wyróżnia się także charakterystycznym ubiorem. Zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest elegancki garnitur🧑‍💼, cylinder oraz białe rękawiczki. Nietypowy wygląd to pierwsza rzecz, która w przypadku takiej atrakcji rzuca się w oczy. Nie jest to jednak wymóg. Tak naprawdę wystarczy po prostu elegancki ubiór. 

Oferty promowane

Jak wygląda pokaz iluzjonisty?

Przed przyjęciem weselnym para młoda 👰🤵 może ustalić z magikiem rodzaj występu. Przyszli nowożeńcy mogą również zdać się na artystę, który przygotuje dla nich wyjątkowe show – niespodziankę. Zadaniem iluzjonisty jest zaskoczyć i rozbawić widzów oraz sprawić, że ich codzienność przeniknie odrobiną magii ⭐. W zależności od rodzaju pokazu magik może występować na specjalnie przygotowanej scenie czy podeście albo wśród gości. Sam występ składa się z kilku przygotowanych iluzji, które bardzo często łączą się ze sobą. Iluzjonista może pokazywać sztuczki z daleka, może również wybierać poszczególne osoby spośród weselników do pomocy. Jest to świetna atrakcja 🎉, która nie tylko aktywizuje gości, ale również zaskakuje i sprawia mnóstwo radości. Bardzo często takie występy obfitują w dużą dawkę humoru. 

Iluzjonista Maciej Sienko

Doświadczony iluzjonista Maciej Sienko wskazał, jak może wyglądać taki profesjonalny pokaz.

Najpopularniejsze iluzje

Decydując się na wybór iluzjonisty, warto zapoznać się z tematyką występów oferowanych przez artystę. Jakie iluzje są najczęściej wybierane przez pary młode?

Pojawianie się

Tego typu atrakcja odbywa się bardzo często z użyciem kapelusza 🎩. Polega ona na tym, że iluzjonista pokazuje publiczności rekwizyt, który jest pusty w środku. Następnie wyciąga z niego jakąś rzecz. Nie jest to jednak zwykły schemat. Do wykonania takiej atrakcji można użyć tak naprawdę wszystkiego. Sztuka iluzji nieustannie się rozwija i daje artystom ogromne pole do popisu.

Znikanie 

W tym przypadku sprawa wydaje się być prosta. Artysta ma do wyboru mnóstwo możliwości. Bardzo popularne jest zamknięcie kogoś w skrzyni. Tę rolę odgrywa zazwyczaj asystent lub asystentka, którzy towarzyszą magikowi podczas pokazu. Osoba zostaje zamknięta w skrzyni, następnie magik otwiera ją ponownie i okazuje się, że skrzynia jest pusta. Jest to jedna z bardziej widowiskowych atrakcji, która zapiera dech w piersiach. Tego typu pokaz może odbyć się również z użyciem jakiegoś przedmiotu 🎁. Iluzjonista prezentuje publiczności konkretną rzecz, następnie zasłania ją, a po odsłonięciu okazuje się, że przedmiot zniknął. Robi to naprawdę ogromną furorę wśród widzów.

Iluzjonista Maciej Sienko

Przemiana

Ta atrakcja wywołuje wiele różnorakich emocji. Magik ma za zadanie zmienić jakiś przedmiot w coś zupełnie innego. Bardzo popularną sztuczką jest przemiana chusteczki w gołębia 🕊️. Jest to niewątpliwie iluzja, która robi spore wrażenie na publiczności.

Przywracanie (scalanie)

Podobno nie da się złączyć czegoś, co zostało już rozerwane lub przedzielone na pół. Czy aby na pewno? Iluzjoniści 🪄 pokazują nam, że jednak jest to możliwe! Tego typu atrakcja polega na łączeniu w całość podartych przedmiotów (np. kart lub chusteczek).

Przewidywanie

Ta atrakcja skupia się na tym, aby iluzjonista przewidział, co wybierze widz. Może być to konkretna liczba, karta z całej talii ♥️♦️♣️♠️ lub innego rodzaju rzeczy. Jest to świetna forma interaktywnego występu, który angażuje osoby z publiczności. 

Oczywiście są to tylko przykładowe formy iluzji. Świat magii jest praktycznie nieograniczony, pozwala na puszczenie wodzy fantazji i wybranie tego, co dla nas najciekawsze. Sztuka ⭐ ta nieustannie się rozwija, umożliwiając przygotowywanie coraz bardziej urozmaiconych pokazów magii. 

Pokaz iluzjonisty – close up & stand up

Ważnym aspektem całego występu jest interakcja z widzami. Połączenie pokazu stand up z pokazem close up to świetna forma rozrywki, która niewątpliwie przypadnie do gustu każdemu weselnikowi. Wstępny pokaz na scenie daje możliwość stworzenia prawdziwego show✨, które zapadnie w pamięci gości na długie lata.

Po zakończeniu takiego pokazu warto przejść do formy close up. Polega to na tym, że prezentuje się różne sztuczki lub iluzje wśród wybranych gości weselnych. Istotną rolę odgrywa tutaj savoir-vivre. Miłym akcentem będzie przywitanie się i zapytanie, czy dane osoby życzą sobie, aby z ich udziałem wykonywać zaplanowany pokaz. Taka forma daje możliwość bliższego poznania gości, ale także rozbawienia ich poprzez wprowadzanie rozmaitych żartów i dużej dawki humoru.

Iluzjonista Maciej Sienko

Iluzjonista na wesele – cennik

Cennik usług iluzjonisty uzależniony jest od kilku czynników. Wszystko zależy od tego, jakie doświadczenie posiada artysta 🧑‍💼, ile będzie trwać pokaz oraz jaka jest liczba wykonywanych “sztuczek”. Cena odgrywa oczywiście kluczową rolę przy wyborze konkretnej atrakcji, jednak decydując się pokaz iluzji na weselu, warto zwrócić uwagę również na to, aby był on atrakcyjny dla gości weselnych. Jeżeli chodzi o nieco dokładniejsze przedziały cenowe to usługa iluzjonisty stanowi wydatek w granicach ok. 1000-3000 złotych za występ.

Iluzjonista na wesele – czy warto?

Jeżeli chcecie, żeby Wasze wesele było magiczne i niezapomniane to zdecydowanie warto! Tego rodzaju performance nie tylko rozbawi wszystkich, ale sprawi, że Wasze przyjęcie weselne zostanie zapamiętane na długie lata. W końcu nie codziennie ma się okazję obejrzeć sztukę iluzji 🪄 na własne oczy, a także w niej uczestniczyć. Jest to świetna forma atrakcji, która robi ogromne wrażenie, daje możliwość zastanowienia się nad tym, co jest realne, a co nie, a także rozbawia do łez. Marzycie o istnym show podczas swojego wesela? Pokaz iluzjonisty sprawdzi się tutaj wręcz idealnie!

Artykuł powstał we współpracy z iluzjonistą Maciejem Sienko.

Oceń artykuł!

5/5 - (1)

Dominika Talaga

Dominika Talaga

Studentka komunikacji promocyjnej i kryzysowej na Uniwersytecie Śląskim. Miłośniczka dobrej kawy i dobrego humoru. Entuzjastka mediów społecznościowych, które są dla niej fascynującą dziedziną. W wolnym czasie oddaje się relaksowi dzięki medytacji lub spacerom, a także odwiedza lokalne kawiarnie w poszukiwaniu nowych smaków.

Więcej artykułów autora Dominika Talaga
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore