Iluzjonista na weselu – atrakcja, która zachwyci Twoich gości

Iluzjonista na weselu – atrakcja, która zachwyci Twoich gości

Atrakcje weselne odgrywają niezwykle ważną rolę podczas całego przyjęcia. Nic dziwnego! Każdej parze młodej, organizującej swoje wesele, zależy bowiem na tym, aby goście bawili się jak najlepiej i na długo zapamiętali ten wielki dzień. Rozrywką, która z pewnością może w tym pomóc będzie pokaz iluzji! Jak wygląda praca iluzjonisty? Co składa się na jego show? Sprawdźcie w artykule!

Kim jest iluzjonista?

Iluzjonistą nazywamy artystę estradowego zajmującego się sztuką iluzji. Za pomocą zręczności rąk i różnych rekwizytów stosuje on triki, które sprawiają, że widz wkracza w magiczny świat zmieniający rzeczywistość. Dzięki temu iluzja jest jedną z najbardziej pożądanych atrakcji na różnych imprezach. W zależności od konkretnego artysty, iluzjonista wyróżnia się także charakterystycznym ubiorem. Zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest elegancki garnitur, cylinder oraz białe rękawiczki. Ten obraz iluzjonisty w dzisiejszych czasach odszedł już jednak do lamusa, wystarczy bowiem elegancki strój, który wzbudzi w Twoich gościach efekt WOW!

Materiały własne

Jak wygląda pokaz iluzjonisty?

Przed przyjęciem weselnym para młoda może ustalić z magikiem rodzaj występu. Przyszli nowożeńcy mogą również zdać się na artystę, który przygotuje dla nich wyjątkowe show – niespodziankę. W ofercie iluzjonistów możemy znaleźć pokaz stand up – czyli sceniczny – oraz close up, który charakteryzuje się podchodzeniem do gości wydarzenia i występowanie przed nimi na wyciągnięcie ręki. Zadaniem iluzjonisty jest zaskoczyć i rozbawić widzów oraz sprawić, że ich codzienność przeniknie odrobiną magii. Sam występ składa się z kilku przygotowanych iluzji, które bardzo często łączą się ze sobą. Iluzjonista może pokazywać sztuczki z daleka, może również wybierać poszczególne osoby spośród weselników do pomocy. Bardzo często takie występy aktywizują gości, obfitują w dużą dawkę humoru, a co za tym idzie, prawdziwa magia pojawia się na twarzach widzów wyrażana uśmiechem i radością.

Materiały własne

Najpopularniejsze iluzje

Decydując się na wybór iluzjonisty, warto zapoznać się z tematyką występów oferowanych przez artystę. Jakie iluzje są najczęściej przedstawiane przez iluzjonistów?

Pojawianie się przedmiotu

Kiedyś, do tego typu efektów używano kapelusza. Dziś iluzjoniści mają o wiele ciekawsze pomysły, takie jak pojawianie się rzeczy nawet u kogoś w ubraniach! Polega to na tym, że iluzjonista pokazuje publiczności puste ręce i podchodzi do publiczności. Następnie wyciąga od nich jakąś rzecz. Do wykonania takiej atrakcji można użyć tak naprawdę wszystkiego. Sztuka iluzji nieustannie się rozwija i daje artystom ogromne pole do popisu.

Znikanie

W tym przypadku sprawa wydaje się być prosta. Artysta ma do wyboru mnóstwo możliwości. Bardzo popularne jest zniknięcie lub pojawienie się przedmiotów w czyjejś ręce. Ta niezwykła forma iluzji sprawia, że przedmiot (np. żeton lub moneta) umieszczony w rękach widza znika i może pojawić się nawet pod zegarkiem kogoś zupełnie innego.

Przemiana

Ta atrakcja wywołuje wiele różnorakich emocji. Magik ma za zadanie zmienić jakiś przedmiot w coś zupełnie innego. Bardzo popularną sztuczką jest przemiana przedmiotów pożyczonych od widzów w coś zupełnie innego. Jest to niewątpliwie iluzja, która robi spore wrażenie na publiczności.

Materiały własne

Przywracanie (scalanie)

Podobno nie da się złączyć czegoś, co zostało już rozerwane lub przedzielone na pół. Czy aby na pewno? Iluzjoniści pokazują nam, że jednak jest to możliwe! Tego typu atrakcja polega na łączeniu w całość podartych przedmiotów (np. kart).

Przewidywanie

Ta atrakcja skupia się na tym, aby iluzjonista przewidział, co wybierze widz. Może być to konkretna liczba, karta z całej talii lub innego rodzaju rzeczy. Jest to świetna forma interaktywnego występu, który angażuje osoby z publiczności.

Oczywiście są to tylko przykładowe formy iluzji. Świat magii jest praktycznie nieograniczony, pozwala na puszczenie wodzy fantazji i wybranie tego, co dla nas najciekawsze. Sztuka ta nieustannie się rozwija, umożliwiając przygotowywanie coraz bardziej urozmaiconych pokazów magii.

Materiały własne

Pokaz iluzjonisty – close up & stand up

Ważnym aspektem całego występu jest interakcja z widzami. Połączenie pokazu stand up z pokazem close up to świetna forma rozrywki, która niewątpliwie przypadnie do gustu każdemu weselnikowi. Wstępny pokaz na scenie daje możliwość stworzenia prawdziwego show, które zapadnie w pamięci gości na długie lata.

Po zakończeniu takiego pokazu warto przejść do formy close up. Polega to na tym, że prezentuje się różne sztuczki lub iluzje wśród gości weselnych. Istotną rolę odgrywa tutaj savoir-vivre. Miłym akcentem będzie przywitanie się i zapytanie, czy dane osoby życzą sobie, aby z ich udziałem wykonywać zaplanowany pokaz. Taka forma daje możliwość bliższego poznania gości, ale także rozbawienia ich poprzez wprowadzanie rozmaitych żartów i dużej dawki humoru.

Materiały własne

Iluzjonista na wesele – cennik

Cennik usług iluzjonisty uzależniony jest od kilku czynników. Wszystko zależy od tego, jakie doświadczenie posiada artysta, ile będzie trwać pokaz oraz jaka jest liczba wykonywanych “sztuczek”. Cena odgrywa oczywiście kluczową rolę przy wyborze konkretnej atrakcji, jednak decydując się pokaz iluzji na weselu, warto zwrócić uwagę również na to, aby był on atrakcyjny dla gości weselnych. Jeżeli chodzi o nieco dokładniejsze przedziały cenowe to usługa iluzjonisty stanowi wydatek w granicach ok. 1500-3000 złotych za występ.

Materiały własne

Iluzjonista na wesele – czy warto?

Jeżeli chcecie, żeby Wasze wesele było magiczne i niezapomniane to zdecydowanie warto! Tego rodzaju performance nie tylko rozbawi wszystkich, ale sprawi, że Wasze przyjęcie weselne zostanie zapamiętane na długie lata. W końcu nie codziennie ma się okazję obejrzeć sztukę iluzji na własne oczy, a także w niej uczestniczyć. Jest to świetna forma atrakcji, która robi ogromne wrażenie, daje możliwość zastanowienia się nad tym, co jest realne, a co nie, a także rozbawia do łez. Marzycie o istnym show podczas swojego wesela? Pokaz iluzjonisty sprawdzi się tutaj wręcz idealnie!

Artykuł powstał we współpracy z iluzjonistą Maciejem Sieńko.

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore