• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Krótka suknia ślubna – nie wypada czy warto?

Krótka suknia ślubna – nie wypada czy warto?

Krótkie suknie ślubne to nie wymysł ostatnich sezonów. Kreacje te pojawiły się w latach ’50 i ’60 a swoje apogeum odnalazły w latach ’80. Choć z krótkimi sukniami ślubnymi można spotkać się coraz częściej, nadal wywołują kontrowersje. Niektórzy uważają, że odsłanianie nóg w kościele nie przystoi.

Krótka suknia ślubna nie jest dla wszystkich

Jeżeli nie przejmujemy się opiniami innych ludzi, wówczas warto postawić na swoim i wybrać krótką suknię ślubną. Ale uwaga – taka kreacja nie będzie odpowiednia dla wszystkich kobiet! Zdecydowanie odradzamy ją niskim kobietom przy kości. Przy takiej budowie warto wyszczuplić sylwetkę długą, zwiewną i prostą sukienką.

Dlaczego warto wybrać krótką suknię?

Krótka suknia ślubna ma wiele zalet, poza tym oczywistym – jest oryginalna i zwraca uwagę, (a o to przecież chodzi, by panna młoda była w tym dniu w centrum uwagi). Poza tym krótka sukienka jest poprzez swą lekkość po prostu wygodna, nie podepcze jej żaden niewprawny tancerz, (samej pannie młodej ciężko o zwiewność z tyloma kilogramami materiału), a i młoda małżonka nie będzie miała kłopotu ze wstawaniem od stołu i przemierzaniem się po domu weselnym  (długie i drapowane suknie ślubne są naprawdę ciężkie). Tajemnicą poliszynela jest również próba załatwienia wszelkich czynności fizjologicznych, w przypadku „okutania” wielością falban i sztywnością tiurniur. Nie wspominając o tym, jak trudno oddycha się będąc zapętlonym w ściśnięty gorset, o konsumpcji już nie mówiąc.

Elegancja szyta na miarę

Krótka kreacja jest niemniej elegancka od strojnych sukien, a zarazem wygląda bardzo delikatnie i romantycznie. Specjaliści od mody ślubnej oferują nam wiele fasonów owych sukienek, wykonanych z identycznych materiałów i koronek jak tradycyjne suknie. A może warto też pokusić się o własny projekt? Jeśli tylko macie do dyspozycji zaufanego krawca/krawcową zdecydowanie polecamy autorskie projekty. Przecież to Wy same najlepiej wiecie, która perełka gdzie powinna być przyszyta. Oczywiście takie rozwiązanie jest polecane tylko wtedy, gdy ufacie Waszej krawcowej i znacie swoją sylwetkę na tyle, by dobrać samemu odpowiedni krój i fason.

Krótka suknia vintage i retro

Ostatnio coraz popularniejszy w modzie staje się vintage i retro. Śluby i wesele stylizowane na poszczególne lata stają się idealnym miejscem na założenie krótkiej sukni. Tak samo jak w przypadku długich sukien, tak i tu, ważne są dodatki. Niestety łatwo przy tych kreacjach popełnić  faux pas z butami. Ostatnimi czasy pojawiło się coś bardzo nieestetycznego w modzie ślubnej – suknie krótkie z przodu, długie z tyłu w połączeniu z długimi koronkowymi, białymi kozakami. Takim stylizacjom należy powiedzieć stanowcze „nie!”. Panna Młoda powinna przykuwać uwagę – jest to sprawą oczywistą, lecz to wyróżnienie powinno być eleganckie.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu