Krótka suknia ślubna – nie wypada czy warto?

Krótka suknia ślubna – nie wypada czy warto?

2763

Krótkie suknie ślubne to nie wymysł ostatnich sezonów. Kreacje te pojawiły się w latach ’50 i ’60 a swoje apogeum odnalazły w latach ’80. Choć z krótkimi sukniami ślubnymi można spotkać się coraz częściej, nadal wywołują kontrowersje. Niektórzy uważają, że odsłanianie nóg w kościele nie przystoi.

Krótka suknia ślubna - nie wypada czy warto?Krótka suknia ślubna nie jest dla wszystkich

Jeżeli nie przejmujemy się opiniami innych ludzi, wówczas warto postawić na swoim i wybrać krótką suknię ślubną. Ale uwaga – taka kreacja nie będzie odpowiednia dla wszystkich kobiet! Zdecydowanie odradzamy ją niskim kobietom przy kości. Przy takiej budowie warto wyszczuplić sylwetkę długą, zwiewną i prostą sukienką.

Dlaczego warto wybrać krótką suknię?

Krótka suknia ślubna ma wiele zalet, poza tym oczywistym – jest oryginalna i zwraca uwagę, (a o to przecież chodzi, by panna młoda była w tym dniu w centrum uwagi). Poza tym krótka sukienka jest poprzez swą lekkość po prostu wygodna, nie podepcze jej żaden niewprawny tancerz, (samej pannie młodej ciężko o zwiewność z tyloma kilogramami materiału), a i młoda małżonka nie będzie miała kłopotu ze wstawaniem od stołu i przemierzaniem się po domu weselnym  (długie i drapowane suknie ślubne są naprawdę ciężkie). Tajemnicą poliszynela jest również próba załatwienia wszelkich czynności fizjologicznych, w przypadku „okutania” wielością falban i sztywnością tiurniur. Nie wspominając o tym, jak trudno oddycha się będąc zapętlonym w ściśnięty gorset, o konsumpcji już nie mówiąc.

Elegancja szyta na miarę

Krótka kreacja jest niemniej elegancka od strojnych sukien, a zarazem wygląda bardzo delikatnie i romantycznie. Specjaliści od mody ślubnej oferują nam wiele fasonów owych sukienek, wykonanych z identycznych materiałów i koronek jak tradycyjne suknie. A może warto też pokusić się o własny projekt? Jeśli tylko macie do dyspozycji zaufanego krawca/krawcową zdecydowanie polecamy autorskie projekty. Przecież to Wy same najlepiej wiecie, która perełka gdzie powinna być przyszyta. Oczywiście takie rozwiązanie jest polecane tylko wtedy, gdy ufacie Waszej krawcowej i znacie swoją sylwetkę na tyle, by dobrać samemu odpowiedni krój i fason.

Krótka suknia vintage i retro

Ostatnio coraz popularniejszy w modzie staje się vintage i retro. Śluby i wesele stylizowane na poszczególne lata stają się idealnym miejscem na założenie krótkiej sukni. Tak samo jak w przypadku długich sukien, tak i tu, ważne są dodatki. Niestety łatwo przy tych kreacjach popełnić  faux pas z butami. Ostatnimi czasy pojawiło się coś bardzo nieestetycznego w modzie ślubnej – suknie krótkie z przodu, długie z tyłu w połączeniu z długimi koronkowymi, białymi kozakami. Takim stylizacjom należy powiedzieć stanowcze „nie!”. Panna Młoda powinna przykuwać uwagę – jest to sprawą oczywistą, lecz to wyróżnienie powinno być eleganckie.

KOMENTARZE: 5

 1. Moim zdaniem nie każda pani młoda może sobie pozwolić na założenie krótkiej sukienki. Niestety ja z moim szerokimi łydkami zaliczam się do tej grupy. Będąc w salonie sukien ślubnych mierzyłam taką krótką sukienkę i wyglądałam okropnie…

 2. Czy ja wiem. Niekoniecznie latem. Zima krótka suknia ślubna białe wysokie kozaki i futerko do tego czapa futrzana, co wy na to ??

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).